x-kom hosting

Komputer zacina się przy instalowaniu Visty

ArturK
utworzono
utworzono

Jak w temacie. Instaluję vistę i w rozpakowywanie plików dochodzi do 50%, potem się zacina, nie mogę ruszyć kursorem, nie mogę nic zrobić. Próbuję jeszcze raz, zacina się już podczas podawania kodu licencyjnego, próbuję ponownie, znów dochodzi do 50%. Poza niesprawną płytą z windowsem, co może być problemem.

Althorion
komentarz
komentarz

Uszkodzenie napędu / taśmy. Czasem także dysku, w wyjątkowych sytuacjach - kości RAM lub płyty głównej.

ArturK
komentarz
komentarz

A są jakieś mniej poważne możliwości? I jak to spróbować rozwiązać?

Althorion
komentarz
komentarz

Cóż, zapewne są - odkręcona śrubka rozpoziomowała napęd na przykład czy inna tego typu bzdurka. Wszystkich się rzecz jasna wypisać nie da.

Ja rozwiązywałbym kolejno w ten sposób:

1. Przeczyścił płytę mocnym alkoholem (ideałem byłyby specjalne płyny do czyszczenia płyt, ale denaturat też się nada, wódka od biedy też).

2. Sprawdził płytę na innym komputerze (wirtualna maszyna).

3. Pożyczył napęd wraz z okablowaniem i kolejno sprawdził.

4. To samo, ale z dyskiem.

5. Pamięć RAM.

6. Płyta główna.

Jeśli nic z tego by nie zadziałało, popadłbym w głęboką zadumę i szukał pomocy na forum ;).

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.