x-kom hosting

Bluescreen przy zapisie biosa i instalacji nowego systemu

Wieszak
utworzono
utworzono

Witam,

Na nowym sprzęcie często miewam bluescreeny. Dzieje się to tylko w kilku specyficznych sytuacjach.

Początkowo posiadałem płytę główną AsRock X58 Extreme i pamięci G.Skill 3x2GB 1600Mhz CL9, lecz po tygodniu zmieniłem na zestaw w sygnaturce.

System pozostał ten sam (Vista Ultimate 64bit, nie formatowałem po zmianie mobo).

Bluescreeny napadają mnie, kiedy:

1) Chcę zapisać lub updatować bios z poziomu windowsa przez aplikację Gigabyte @BIOS.

2) Gdy zaczynam instalację nowego systemu (niezależnie czy to Windows 7 czy Vista) z poziomu windowsa. Następnie komputer, aby kontynuować instalację, uruchamia się ponownie. Wszystko jest OK, do momentu gdy wczyta się już instalator w 100% i następować ma kolejny etap instalacji systemu.

Niestety posiadam uszkodzony napęd DVD, więc nie mogę zainstalować windowsa w normalny sposób, jak cywilizowany człowiek ;)

Co robić?

dar55
komentarz
komentarz

(Vista Ultimate 64bit, nie formatowałem po zmianie mobo).

Niestety posiadam uszkodzony napęd DVD
pożycz , kup itd
jacmiszcz92
komentarz
komentarz

zbootuj z usb, w necie jest duzo poradnikow jak to zrobic

Wieszak
komentarz
komentarz

Niczego nowego się od was nie dowiedziałem ;)

1) Czego przyczyną mogą być bluescreeny typu:

0x80786B58

0xC0000034

0x00000000

(przy instalacji windows 7 po rebootowaniu peceta)

2) Przy updacie BIOS'u

0x0000003B

Z góry dzięki ;)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.