x-kom hosting

Dźwięk znika po restarcie

Jackaal
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam. Problem jest taki, że normalnie dźwięk działa, aż nie zrestartuję komputera - wtedy sterowniki trzeba odinstalować i instalować od nowa. Jest tak za każdym razem. Karta dźwiękowa zintegrowana Realtek AC'97 Audio.

Czy ktoś mógłby mi pomóc, proszę?

jacmiszcz92
komentarz
komentarz

ale co dokladnie sie dzieje? karta dzwiekowa znika z menadzera uzadzen czy co?

Jackaal
komentarz
komentarz

Wszystko wygląda jakby było dobrze, ale dźwięk jest tylko systemowy (np. przy wyskakujących komunikatach). W menadżerze urządzeń też jest normalnie. W grach/programach po prostu nie ma dźwięku a jak odpalam muzykę w winampie to pokazuje mi błąd, że niby nie ma sterownika.

Psycholandia
komentarz
komentarz

Podaj model płyty głównej

jacmiszcz92
komentarz
komentarz

odinstaluj sterowniki, uzyj Driver Cleaner Pro 1.5 wybierz realtek audio i wyczysc, restart na razie nie instaluj nic zobaczmy po kilku uruchomieniach. a model plyty znajdziesz w everescie jak cos

Jackaal
komentarz
komentarz

Właśnie ściągnąłem everest 2.20 home i zdarzyło się coś dziwnego... "Nazwa płyty głównej: nieznane". Tak samo z procesorem "Unknown, 2200 MHz".

jacmiszcz92
komentarz
komentarz

sprawdz w cpu-z

Psycholandia
komentarz
komentarz

Odkręć obudowę i zobacz co jest napisane na płycie głównej jeśli programy nie pokażą.

Jackaal
komentarz
komentarz

Na pudełku mam napisane K9N4 Ultra - NVIDIA nFORCE 500 Ultra Chipset Based, Designed for AMD Socket AM2 Athlon 64/X2 and Sempron Processors. Starczy? :D

Jackaal
komentarz
komentarz

Teraz w menadżerze widzę głośnik z wykrzyknikiem przy nazwie urządzenia. Głosu nie ma teraz wcale. Stan urządzenia wg. menadżera:

"System Windows nie może załadować sterownika urządzenia dla tego sprzętu. Sterownik może być uszkodzony lub nieobecny. (Kod 39)

Aby uruchomić narzędzie do rozwiązywania problemów przeznaczone dla tego urządzenia, kliknij Narzędzie do rozwiązywania problemów."

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.