x-kom hosting

Problem z podwójnym rozruchem, Windows XP i Vista

jak7
utworzono
utworzono

Witam, :)

Mój problem jest następujący: po reinstalacji WinXP znajdującego się na dysku "1" nie mogę uruchomić Visty znajdującej się na dysku "2". Pod adresem : http://www.microsoft.com/poland/technet/bazawiedzy/centrumrozwiazan/cr143_04.mspx znalazłem info "W jaki sposób modyfikuje się dane BCD podczas instalowania wcześniejszej wersji systemu Windows na komputerze pracującym w systemie Windows Vista?" lecz niestety nie potrafię z tego skorzystać gdyż nie mogę znaleźć pliku fixntfs.exe na partycjach aktywnych obydwu dysków. Nie ma też na płycie instalacyjnej WinXP. Liczę na Waszą pomoc.

Pozdrawiam

Althorion
komentarz
komentarz

Na płycie z Vistą powinna być opcja naprawy systemu. Na pewno przepisuje boot managera, co rozwiąże Twój problem.

A systemu Microsoftu trzeba niestety instalować od najstarszego do najnowszego (i nie ma lekko, że reinstalacja), inaczej są takie właśnie jaja.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.