x-kom hosting

Nierozpoznawany dysk i problemy z uruchomieniem

zbikowski
utworzono
utworzono (edytowane)

witam

xp sp3

plyta główna gigabyte ga-8i945gmf

zasilacz amacrox warrior 350 wat

grafika msi gf 7300 gs

intel pentium d 2,8

ram 1gb w 2 kosciach po 512 mb

dysk twardy samsung 500gb SATA

nagrywarka dvd lg IDE

na poczatku chcialbym zaznaczyc ze komputer nie jest moj lecz innej osoby a ja do wzialem po to zeby go zrobic..

Problem wyglada tak: na starym dysku IDE komputer podobno dzialal dobrze, zostal dokupiony dysk samsung 500gb sata, lecz zaczely sie problemy, na dysku nie dalo sie zainstalowac windy.. instalator na poczatku wykryl dysk ale instalacja nie doszla do skutku z niewiadomych przyczyn,pozniej sie okazalo ze instalator przestal widziec twardy dysk (ten sata)

stary dysk ide odpiety wiec nie mam jak sprawdzic jak to dzialalo wczesniej..

na tym nowym na sata nie dalo sie zainstalowac windowsa poniewaz instalator wcale nie widzi dysku.. wiec wzialem przelozylem dysk do innego komputera, zainstalowalem system, wszystko ladnie dziala, przepialem dysk spowrotem i sie odpalil ale tylko raz, za drugim razem juz nie chcial... wylaczylem go, zostawilem na jakies 15min i potem wrocilem , wlaczam a on dziala...

no to poinstalowalem sterowniki pod wlasciwa plyte glowna no i niby dziala ale sa problemy ze startem systemu, czesto podczas ladowania windows komputer sie zresetuje lub wyskakuje komunikat czy uruchomic w trybie awaryjnym..

nie raz sie uda go uruchomic poprzez uruchom normalnie a nieraz nie.. wtedy wciskam reset na obudowie i znowu system startuje

czasem jak wystartuje to nie widac nic poza czarnym ekranem i kursorem myszki, nic wiecej... wtedy znowy trzeba mu reset i albo sie wlaczy, albo i nie..

nie mam zielonego pojecia co moze byc, dysk ma raptem ze 2 miesiace, jest prawie nowy , na innym komputerze dziala idealnie, za kazdym razem startuje, chodzi szybko.. zadnych humorow, tylko na tym komputerze sa takie cuda

oto co robilem: 2 razy format i nie podzialalo, do tego kilkakrotne grzebanie w biosie, ustawianie na ustawienia default, lub optimized safe... bez rezultatu... sprawdzenie dysku na inym (nowiutkim) komputerze ale tam chodzi lux...

podejrzewam ze to moze bios w pl gl cos szwankuje ale boje sie zrobic aktualizacje bo ani tego nigdy nie robilem ale rowniez komputer nie jest moj i nie chce uszkodzic plyty glownej...

na dodatek czasem wali BSOD 0x00007E czyli ze chce sterowniki sata.. tylko ze czasem sie uruchamia i bez nich.. a nawet jesli sa mu potrzebne to skad ja niby mam mu je wziaść..?

jakies pomysly co sie dzieje i czemu tak jest..?

dar55
komentarz
komentarz

http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=88388 nowa instalka systemu + sterów od chipsetu i będzie hulac

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.