x-kom hosting

Problem przy obciążeniu komputera, nie włącza się

Gość
utworzono
utworzono

Witam,

Moj sprzet:

Intel E8400@3.0GHz (roczny)

mobo Asus p5q pro (roczny) AMI Bios

4x1GB OCZ PC8500 (2GB roczne - 2GB polroczne)

Asus GF 8600GT (na silentpipe II) (niecale 2lata - do 16.09.09 na gwarancji)

WB 500GB + WB MyBook 500GB (nvm)

Zas. Feel III 500W (roczny)

Teraz moge zaczac opis problemu:

1) Okolo miesiaca temu komputer podczas obciazenia (gry komputerowe) po 1-2 h grania zaczynaly wywalac a'la artefakty i poziome kreski ktore lataly po monitorze (tak jak sie wlaczy telewizor a nie ma sygnalu tylko tak "sniezy" z ta roznica ze w tle widac obraz gry-nie wiem jak to lepiej opisac) po restarcie wsystko wracalo do normy.

2) Okolo tygodnia temu (rowniez podczas obciazenia) po okolo .5-1h grania komputer scina--> czarny ekran(w tym czasie zawieszenie aktualnego dzwieku-[czytaj halas]---> kilka sekund pozniej "screen" tego co bylo podczas zawiechy (caly czas z tym zawieszonym dzwiekiem)------> i tak do czasu restartu. Wtedy wracalo wszystko do normy :)

3) Okolo 12 godzin temu kiedy komputer powtorzyl krok drugi tyle ze juz sie nie wlaczyl. Na monitorze no signal input oraz przy POST screen ktorego nie zobaczylem ^^ 1dlugi oraz 3krotkie z glosniczka.( znalazlem gdzies odpowiedz... bledna!!!! ze odpowiada to za monitor-brak jego) wiec podlaczylem pod telewizor... ruszylo po restarcie. Nastepnie probowalem znowu z moim monitorem - no signal input! Dalem sobie spokoj i postanowilem pojechac do kolegi cos pokombinowac. Problem w tym ze ma on starszy sprzet (ddr1 i grafika na agp x8) jednak poszukalismy dokladniej i znalezlismy ze 1dlugi i 3 krotkie oznaczaja ---> blad pamieci ram.

Teraz opisze poszczegolne przypadki: (obstawiam ze to pamieci albo grafika, albo jedno i drugie) na dole sciagawka

case1: wlozona grafika i wszystkie pamieci ---> 1 long 3 short --> ram

case2: oblecialem wszystkie pamieci(po jednej kosci) w kazdy slot (wszystkie kombinacje) wlozona grafika ---> 1 long 3 short --> ram

case3: wyjete pamieci wlozona grafa ---> 1 long 2 short --> grafika.

case4: bez pamieci i grafiki ---> ciagly

Wszystkie podzespoly mam jeszcze na gwarancji. Nie mam sprzetu aby sprawdzac podzespoly, wiec mysle aby oddac komputer do "magika"(serwisu),zeby on zobaczyl co jest nie tak. Chyba ze macie jakies pomysly, albo jakies porady to bylbym bardzo wdzieczny.

Mam nadzieje ze temat dobrze opisany

1 krótki - błąd odświeżania pamięci RAM

2 krótkie - błąd parzystości pamięci RAM

3 krótkie - błąd w pierwszych 64KB pamięci RAM

4 krótkie - błąd zegara systemowego lub pierwszego wtyku pamięci

5 krótkich - błąd procesora

6 krótkich - błąd kontrolera klawiatury

7 krótkich - błąd trybu wirtualnego procesora

8 krótkich - błąd I/O pamięci karty graficznej

9 krótkich - błąd sumy kontrolnej BIOS-u

10 krótkich - błąd rejestru I/O pamięci CMOS

11 krótkich - błąd pamięci cache L2 procesora

1 długi, 2 krótkie – błąd karty graficznej

1 długi 3 krótkie – błąd pamięci RAM

1 długi 8 krótkie – problemy związane z wyświetlaniem obrazu przez kartę graficzną

Ciągły dźwięk – brak pamięci RAM lub karty graficznej

Pozdrawiam

Mag Magik
komentarz
komentarz

Proponuję sprawdzić działanie komputera na innym (markowym) zasilaczu. Marka Feel nie jest zbyt dobra, by wykluczyć taką możliwość. Jeśli nawet jest to seria feel III od Modecom'a to sprawdzić też nie zaszkodzi, mimo, że ta seria jest lepsza od pozostałych (czyli I oraz II).

Koniecznie też sprawdź pamięci programem Memtest, oraz temperatury podzespołów podczas stresu, czyli obciążenia.

wiec mysle aby oddac komputer do "magika"

Mi on niepotrzebny :E

Gość
komentarz
komentarz

Gdybym mial sprzet do sprawdzenia to bym sobie sam poradzil. Tak wiec juz wiem co vylo przyczyna :) zaden zasilacz zadne pamieci tylko grafika. i wsio:)

oddalem na gwarancje i teraz sobie czekam :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.