x-kom hosting

Problem z płytą główną lub procesorem, brak reakcji

Michci0
utworzono
utworzono

Witam

Ostatnio sprawiłem sobie parę części do kompa a w nich m. in. płyta główna Asrock A780GXH i Phenom x2 550, podłączyłem wszystkie części i... nic. Na monitorze nic się nie wyświetla, na płycie głownej chodzą wiatraki od karty graficznej i procesora, słysze jak dysk startuje i napęd po włączeniu. Podłączałem monitor do zintegrowanej - nic, do normalnej grafiki - nic. Zasilanie na kilka sposobów odłączałem, podłączałem, resteowałem biosa, wyjmowałem ram, procek i ogólnie lipa... Pozostaje mi odesłać procek razem z płytą głowną bo nie mam możliwości sprwadzenia procesora gdzieś indziej, jeśli nic nie dacie rady pomóc, tak będę musiał zrobić.

rSL
komentarz
komentarz

mam mniej wiecej to samo i stawiam jednak na plyte ale to sie dopiero okaze w niedz jak oddam plyte na gwarancji.

Mephic
komentarz
komentarz

A czy sprawdzałeś sprawność monitora, że tak zasugeruję? Rzadko bo rzadko, ale czasem wina leży po jego stronie.

Michci0
komentarz
komentarz

Przeczytałem twoją wypowiedź z tego monitora, który podłączałem do nowego kompa :) Moge przynieść ten swoj stary i na nim spróbować, lecz nie wiem czy to miało by sens.

dar55
komentarz
komentarz

sprawdź a później oceniaj sens ;)

Michci0
komentarz
komentarz

Sprawdziłem i to jednak nie wina monitora.

dar55
komentarz
komentarz

zasilanie proca podłączone ? płyta pika ? choć raz?

Michci0
komentarz
komentarz (edytowane)

w ogóle... Podłączyłem wtyczkę pod "speaker" i nic, nawet na odwrót przekręciłem i tak samo.

a procek tak, ten 4 pinowy? W miejsce gdzie można nawet 8 pinowy włożyć?

Gość
komentarz
komentarz
a procek tak, ten 4 pinowy? W miejsce gdzie można nawet 8 pinowy włożyć?

Tak. ;)

Te 8-pin to gniazdo EPS, całkowicie kompatybilne z wtyczkami P4.

Michci0
komentarz
komentarz

no dobra to jutro lece odesłać płytkę, procek raczej w domu zostawie

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.