x-kom hosting

Komputer sam się wyłącza, syk z komputera, Windows

sopla
utworzono
utworzono

Witam.

Tak aktualnie prezentuje się moja konfiguracja:

Płyta główna: Fujitsu Siemens PTM661FX

Procesor: Pentium 4 3.0 GHz HT

Grafika: GC Radeon 9600 pro

RAM: 2x TwinMOS PC3200 (CL 2.5) 256MB DDR-DIMM

Zasilacz: TAKE ME 400 - 400 W

Zgodnie z tematem komputer sam się wyłącza. Podczas uruchamiania komputera słychać ‘syk’ dochodzący z okolic procesora/zasilacza (nie jestem w stanie jednoznacznie określić) i w momencie w którym ma się ładować Winda komputer się wyłącza.

Płyta główna jest całkiem nowa (dzisiaj kupiona), stara (Gigabyte GA-8IP775) popsuła się. Zasilacz ma niewiele ponad miesiąc.

Wątpię, żeby było to coś związanego ze sterownikami płyty ponieważ nawet przy próbie załadowania Ubuntu na livecd w momencie w którym napęd zaczyna pracę, komputer od razu traci zasilanie.

Proszę o szybką pomoc ponieważ nie mam zielonego pojęcia co jest nie tak. :niepewny:

Mephic
komentarz
komentarz

Pomimo, że komputer specjalnych wymagań co do zasilacza nie ma, to zrzucałbym na niego winę. Take Me potrafią szybko się psuć, być niestabilne i ogólnie to zasilacze z czarnej listy. Jeśli masz możliwość sprawdzenia na innym zasilaczu, to tak zrób i daj znać czy pomogło.

Damieen
komentarz
komentarz

Ole. Nie chcę otwierac nowego tematu wiec napisze w tym.

W ciągu 2-3 ostaich dni 2 razy wyłączył mi się komputer od tak, nagle "zgasł". Pierwszy raz gdy pracował dłużysz czas, dzisiaj przydarzyła sietaka sytuacja z 5 minut po uruchomieniu. Zastanawiam się, co może być tego przyczyną... Wydaje mi się, że może to byc wina zasilacza, ale chciałbym się poradzić, o ile można wywnioskowąc po dwóch takcih przypadkach "zgaśnięcia" kompa co jest przyczyną :mur:

Mam takiego kompa:

AMD Athlon 64 3000+

Gigabyte GA-K8NS

3 x GoodRAM DDR 512 MB

GF 7300 GT DDR3 256/128

HDD 30 GB

Zasilacz 350 (z czarnej listy :niemowie: )

System operacyjny Windows XP Profesional.

Sprawdzałem temperaturę procka programem SpeedFan i oto rezultat: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7d91e7c87d57feb2.html

Mephic
komentarz
komentarz

Odczyty wydają się być normalne (ja bym sprawdził dla pewności Everestem, jakoś mam zawsze większe zaufanie).

Jeśli czarna lista, to pierwszym odruchem będzie stwierdzenie - to wina zasilacza. I choć to przypomina epidemię, to tak niestety bywa. A sama wymiana nawet jeśli nie pomoże, to na pewno nie zaszkodzi, bo "tykające bomby" kiedyś wybuchają. :)

Damieen
komentarz
komentarz

Oto wyciąg z Everesta: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4d277012761df9fd.html

Jaka jest standardowa temp dla tego typu procesora?

PS. Gdzie moge sprawdzic logi, jak np powtórzy mi sie sytuacja i komp "zgaśnie" ?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.