x-kom hosting

Brak urządzeń audio w panelu sterowania

McMilian
utworzono
utworzono (edytowane)

Mam następujący problem:

W komputerze przestał działać dźwięk, więc sprawdziłem głośniki czy wszystko w porządku okazało się że to nie głośniki. Gdy odpalam program do odtworzenia muzyki wyskakuje mi ramka w której jest napisane:

"Program Windows Media Player nie może odtworzyć pliku, ponieważ wystąpił problem z urządzeniem dźwiękowym. Urządzenie dźwiękowe może nie być zainstalowane na komputerze, może być używane przez inny program lub może nie działać prawidłowo." (Windows media Player).

Żaden program do odtwarzania muzyki nie chce otworzyć plików muzycznych które wczaeśniej działały. Sprawdziłem w panelu sterowania i jest napisane, że brak urządzeń audio. Wg. mnie to ktoś podczas mojej nieobecności przypadkowo odinstalował sterowniki do głośników ale próbuję w panelu sterowania dodaj sprzęt ale wyświetla że wszystko jest ok.

A przy okazji dziś włączyłem komputer i rozdzielczość mi się zmieniła z 1440 x 900 na 1360 x 768 daję na pulpicie właściwości -> ustawienia ale suwak nie wiadomo jakim cudem jest już na końcu wtf??

Proszę o pomoc będę bardzo wdzięczny^^

Dodam że mam Windowsa XP home edition

CeZetKa
komentarz
komentarz

Co do grafiki to sprawdź czy masz sterowniki do niej czy tylko na windowsowskich jedziesz bo może być tak że "przypadkiem" ktoś wyłączył sterowniki lub je usunął i ustawienia windows ustawił maksymalne dla siebie. co do dźwięku to bym powiedział że sterowniki nie koniecznie ktoś odinstalował ale poszły w las czyli ktoś usunął jakiś jeden plik i przez to one nie działają spróbuj przeinstalować sterowniki jak i od dźwięku i od grafiki. Jak stary masz komputer? Pamiętam że gdy ja miałem stary komputer takie cuda zdarzały się często i gęsto a wszystko przez zaśmiecony dysk. (podobno)

McMilian
komentarz
komentarz

tak komputer jest stary ale pytanie brzmi jak na nowo zainstalować te sterowniki?? klikam panel sterowania -> dźwięki i urządzenia audio -> audio i tam nie mam nawet urządzenia domyślnego. jak to zrobić?? Już nie mam siły do tego komputera ciągle coś jest nie tak :(

CeZetKa
komentarz
komentarz

Nie musisz robić tego przez panel ściągnij odpowiednie sterowniki z internetu zapewne będą one miały format exe i zainstalujesz je jak każdy inny program czy gre

McMilian
komentarz
komentarz

Ale w tym sęk że w panelu sterowania w ogóle nie wyświetla mi urządzeń audio, a mam ciągle głośniki wpięte, słuchawki jak wpinam też nie działają więc może wejście się spieprzyło? Zainstalowałem jakieś sterowniki i dalej nic <lol>

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.