x-kom hosting

Jak stworzyć plik PDF?

mati199537
utworzono
utworzono

Witam

Chciałbym stworzyć plik PDF. Szukałem w internecie ale nie znalazłem tego czego chciałem. A konkretnie. Chciałbym stworzyć plik pdf kilku dziesięcio stronowy który bedzie się składał z plików *.jpeg. Konkretnie chodzi mi o to aby zeskanować dokumenty, zapisać je jako obraz, a następni stworzyć z nich *.PDF. Prosiłbym o szybką odpowiedź.

Z góry dziękuję.

Gość
komentarz
komentarz

Potrafią to PDFCreator do MS Office o ile się nie mylę, a także OpenOffice i Lotus natywnie. Możesz też użyć triala CorelDRAW Graphics Suite X3 lub X4.

rokko
komentarz
komentarz

Wszystko zrobisz poprzez IrfanView+PDF Creator.

Gość
komentarz
komentarz

wg. mnie najprościej Bullzip PDF printer

intaluje się jako drukarka

powklejaj w jaki chcesz dokument i drukuj

lub nawet drukuj z podglądu Windowsowego (no ale to po jednej stronie będzie)

rokko
komentarz
komentarz
(no ale to po jednej stronie będzie)

Wciska CTRL+A i drukuje wszystkie jak leci. Tylko trzeba odpowiednie prefixy wcześniej obrazkom nadać aby nie było problemów z kolejnością.

mati199537
komentarz
komentarz

Próbowałem tym programem : Bullzip PDF printer. Jednak gdy chcę wydrukować plik "wirtualna drukarką" wyskakuje mi błąd że nie ma takiej opcji. Mam system 64-ro bitowy. prawdopodobnie to dlatego ten błąd wyskauje. bo w internecie nie znalazłem podobnych problemów.

Gość
komentarz
komentarz

(...)

Mam system 64-ro bitowy. prawdopodobnie to dlatego ten błąd wyskauje. bo w internecie nie znalazłem podobnych problemów.

czy Bullzip jest na liście drukarek?

jeśli tak to może być że z powodu wersji 64-bit... nie testowałem na tej wersji

mati199537
komentarz
komentarz

tak, jest na liście drukarek

Gość
komentarz
komentarz

A więc wybierz ją i .. wydrukuj dokument do pliku. Właśnie w taki sposób to funkcjonuje ;).

Gość
komentarz
komentarz

Potrafią to PDFCreator do MS Office

Office 2007 z SP2 też to potrafi. A programy w stylu PDFCreator'a mają to do siebie, że czasami generowane

przez nie pliki po prostu nie działają, choć dotyczy to raczej szczególnie ciężkich dokumentów :).

  • 3 tygodnie później...
adekpabianice
komentarz
komentarz

Jeżeli chcesz tworzyć dokumenty w PDF to polecam darmowe oprogramowanie Open office !

  • 3 tygodnie później...
koszalek
komentarz
komentarz

Gdy wydrukujemy jakieś zdjęcie to musi być ono mniejsze niż na monitorze, by miało dobrą jakość (musi mieć większe dpi czyli robi sie większe). Czy da sie tak zrobić by przy dużym dpi zdjęć w pdfie, pdfy nie były na monitorze bardzo wielkie(nie wygodne do czytania)? Można procentowo zmniejszyć np z 100% na 33% podczas przeglądania pdf ale nie o to mi chodzi. Nie mam tu teraz na myśli wektorów, normalnie rastrowo Wink

Jak zeskanowane zdjęcia szybko przerobić na pdf tak by na jednej stronie A4 (poziomo) były 2 strony które zostały zeskanowane?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.