x-kom hosting

Problem z podłączeniem kamerki USB

Riffson
utworzono
utworzono

Witam!

Mam następujący problem: Mam około 3-miesięcznego laptopa i mam problem z USB. Podłączam pendrive i wszystko jest w porządku, podłączam myszkę jest ok, a podłączam kamerę internetową i jest kiszka. W instrukcji jest napisane, że najpierw mam zainstalować oprogramowanie kamery, a dopiero później podłączyć kamerę. Tak też zrobiłem. Jednak jak już podłączyłem kamerę to wystąpił problem z wykrywaniem urządzenia i pokazywało mi, że urządzenie nie jest poprawnie podłączone. Zacząłem kombinować, tzn. instalować jeszcze raz itd. I zauważyłem, że jak wyciągam powoli kamerę z USB (tzn. poruszam wtyczką) to w pewnym momencie łapie i kamerka działa. Ale to jest przypadek... raz tak działa a raz nie. Myślałem, że może wadliwa kamera, ale podłączyłem ją na moim kompie stacjonarnym i wszystko grało w jak najlepszym porządku. Fakt że na PC mam win XP, a na laptopie Vista, ale czy to może mieć jakieś znaczenie? Po prostu nie wiem czym to może być spowodowane, że wszytko działa tylko nie ta kamerka. Może za dużo urządzeń podłączałem pod jedno USB? Już nie mam pojęcia co robić. Jeżeli ktoś jest w stanie mi pomóc, byłbym bardzo wdzięczny, ponieważ zależy mi na tej kamerze. Jeżeli napisałem coś nie jasno to piszcie, a postaram się wytłumaczyć, bo wiem czasem piszę bardzo nieskładnie :P

Pozdrawiam!

rokko
komentarz
komentarz

jakiej marki kamerka jest? Próbowałeś na różnych sterownikach? Zainstaluj najnowsze sterowniki od płyty głównej/chipsetu. Do rozw. problemów z urządzeniami USB użyj usbdeview.

Riffson
komentarz
komentarz (edytowane)

Kamerka jest firmy: i-tec. Hmm różnych sterowników nie próbowałem - dobry pomysł. A co do tego programu usbdeview to rozumiem jest ogólnodostępny?

EDIT: Przepraszam za to "ogólnodostępny" :P Przecież istnieje google :) Przepraszam za moje gówniarskie podejście do sprawy :P Już zabieram się do szukania sterowników i popróbuję - dam znać jak moje zaawansowanie w rozwiązywaniu problemu :)

Dobra... pogrzebałem w necie i natknąłem się na jakiś wpis, że sterowników w necie nie ma i że nie warto kupować tej kamerki, bo ciężko jest ze sterami do niej... ale kurde podoba mi się ta kamerka i nie chciałbym jej się pozbywać, bo wydałem na nią 90 zł. Da się coś z tym jeszcze zrobić? Kamerka to dokładnie: i-tec iCam Tracer CCD. I co do tego programu usbdeview to nie wiem czy nie potrafię się nim obsługiwać, bo niestety jeśli chcę odinstalować jakieś urządzenie - to nie mogę, po prostu nic się nie dzieje kiedy wybieram opcję odinstalowania danego urządzenia.

rokko
komentarz
komentarz

Sterowniki mają być pod jaką wersję Windy? Vista, XP? Wersja systemu 32bit czy 64bit?

Riffson
komentarz
komentarz (edytowane)

Sterowniki mają być pod jaką wersję Windy? Vista, XP? Wersja systemu 32bit czy 64bit?

Tzn. na pewno Vista, bo do XP mam stery na płycie, ale ile bitów to nie jestem w stanie tego określić, ponieważ szczerze mówiąc nigdy mnie to nie interesowało, a akurat jutro będę miał laptopa przed sobą to mógłbym sprawdzić. Jest to początkowo wgrany system (od kupna sprzętu nie zmieniałem systemu) może ta informacja pomoże :)

EDIT: 32bit sprawdziłem :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.