x-kom hosting

Reset po uruchomieniu, komunikacja dysku twardego w BIOS

Mosoun
utworzono
utworzono

Skończyłem właśnie dziś składać mojego składaka z używanych części, dysk twardy (8GB :P) ma teoretycznie wgrany system op. Windows 98, po odpaleniu kompa wiatraczki się kręcą i nawet mam obraz na monitorze. Wyskakuje mi wybór odpalenia(tj. uruchom normalnie, tryb awaryjny itd.), którykolwiek bym nie wybrał komputer się resetuje po 5sek). Czy to jest wina dysku twardego?

rokko
komentarz
komentarz (edytowane)

Musiałbyś sprawdzić SMART dysku twardego przy pomocy choćby MHDD oraz przeskanować go na obecność bad sektorów (w tym samym programie).

Gość
komentarz
komentarz

(...)

Wyskakuje mi wybór odpalenia(tj. uruchom normalnie, tryb awaryjny itd.), którykolwiek bym nie wybrał komputer się resetuje po 5sek). (...)

proponuję sprawdzić w BIOSie ustawienia komunikacji dysku twardego, takie jak LBA, PIO, UDMA itp.

popróbuj z różnymi kombinacjami ustawień

objaw jest dokładnie taki sam jak ustawisz komunikację dysku w tryb AHCI(SATA) na WinXP

lub Win7(tu tylko jeśli instalacja przeprowadzona była na ustawionym trybie IDE)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.