x-kom hosting

Dziwne dźwięki z dysku przy wysiłku, czy to wina pamięci RAM?

Lukasz0095
utworzono
utworzono

Witam, mam komputer:

Płyta Główna: Asus P4GE-FSC

Procesor: Intel Pentium 4, 1715 MHz (17 x 101)

Pamięć Ram: (DDR) Kingston 256mb PC2700 (166 MHz)

Dysk: WDC WD1600JB-00GVA0 (160GB 7200obr./min. Bufor 8mb)

Karta Graficzna: Zintegrowana Intel® 82845G/GL/GE/PE/GV Graphics Controller (64mb)

Problem polega na tym, że: dysk dziwnie chodzi tzn. nazwałbym to skwierczeniem dysk nie dawno kupiony <_< . Tak samo skwierczał przedni dysk. <_< . Dysk zaczyna chodzić w ten sposób przy większym wysiłku. Nie wiem od czego to zależy. Od razu mówię, że śrubki dobrze dokręcone. :nono: . Do tego komputer trochę wolno chodzi. Podejrzewam że to wina pamięci Ram. Jakie ramy mi doradzacie i ile? Do tego chciałbym kupić jakąś kartę graficzną bo na zintegrowanej dużo nie porobię :D . Jaką kartę doradzacie do tego kompa?

Pozdrawiam i liczę na szybką odpowiedź, Lukasz0095!

nitro07
komentarz
komentarz

w sumie to niewiem czego oczekujesz poniewaz poruszyłes kilka różnych kwesti w jednym poście

jeśli chodzi o dysk:

1. jest nowy ?

2. sprawdź go programem HD Tune i daj screeny

Lukasz0095
komentarz
komentarz

Jutro dodam sceern'y.

Dysk był używany.

Oto screen'y z programu:

15971816.png

27884564.png

84066164.png

Odświeżam.

Odświeżam.

Gość
komentarz
komentarz

Ale przecież to jest oczywiste - zobacz na odczyty :). Minimalny leży, dosłownie. Więc masz albo problemy z dyskiem twardym albo z kontrolerem na płycie / sterownikami od płyty. Dlatego czujesz tak duże spowolnienie - bo dysk praktycznie nie oferuje żadnej responsywności.

Najlepiej w tym momencie byłoby pożyczyć jakiś dysk, podpiąć i sprawdzić czy zachowuje się tak samo jak obecny używany. Naturalnie wszystko podpięte jednocześnie. Jeśli odczyty będą w normie - dysk jest na wymarciu, jeśli znów będzie trup - kontroler lub drivery.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.