x-kom hosting

Pełne użycie procesora podczas bezczynności

Aresso11
utworzono
utworzono

Witam. Problem polega na tym, że kiedy korzystam z przeglądarki i np. radia internetowego zapycha mi się bufor procesora. W menedżerze zadań wykres cały czas jest na 100% podobnie jak słupek. Na początku myślałem, że jest to wada Firefoxa, więc zainstalowałem Chrome'a, lecz problem po dwóch dniach powrócił. Dodam, że nawet po wyłączeniu wszystkich aplikacji co paredziesiąt sekund cyklicznie bufor wzraszta do 100%. Co się dzieje?

Gość
komentarz
komentarz

To nie jest bufor a użycie procesora. Rolę bufora w jednostkach obliczeniowych pełni kilkupoziomowa pamięć podręczna - cache.

Jeśli posiadasz starą maszynę, być może niektóre procesy są dla niej zbyt procesorożerne. Tak samo równie dobrze mogłeś złapać jakieś świństwo które broi w systemie i sztucznie generuje wysoki poziom użycia CPU.

Postaraj się przeskanować komputer oprogramowaniem antywirusowym (z darmowych: AVG, CIS, Avira), skanerem online (http://www.eset.pl/onlinescan) oraz programem przeciwko oprogramowaniu typu malware, np. darmowym MBAM'em.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.