x-kom hosting

ludzie jak tu sie instaluje programy ?? w tym ubuntu 7.04

beata567
utworzono
utworzono

mialam windowsa no i skusilo mnie zeby przeinstalowac sie na linuxa ubuntu 7.04 zainstalowalam skype udalo sie to byla pestka , ale dlaczego tu musza byc takie kombinacje stulecia zeby inne zwykle programy poinstalowac jak np te kadu , otwieram ten terminarz wpisuje tam ./instaluj i nic

nic mi nie dziala , czytalam o tym na forum itd ale ludzieee dlaczego to takie skomplkowane , czy ktos tu potrafi to napisac jak instalowac programy bez takiego kombinowania , zaznaczam ze np sciagniety program typu kadu nie pokazuje mi w menarzeze zeby go mozna bylo zainstalowac tylko mam rozpakowany na moim desktop i to wszystko , kto mi pomoze proszeeeee :563:

beata567
komentarz
komentarz

probowalam tego i wyglada na to ze ciagle mi czegos brakuje ciagle musze cos instalowac jak cie yum to udo , a moze wiesz jak przejsc na root nawet nie wiem co to jest , z tego co rozumiem to jesli bede rootem to moze uda mi sie to zainstalowac jak zostac adminem albo rootem ?? z gory wielkie dzieki za pomoc

[ Dodano: 2007-06-27, 03:55 ]

Pobrano 8868B w 1s (7698B/s)

E: Nie udało się uzyskać blokady /var/lib/dpkg/lock - open (11 Resource temporarily unavailable)

E: Unable to lock the administration directory (/var/lib/dpkg/), is another process using it?

beata@beata-desktop:~$

beata@beata-desktop:~$ sudo apt-get install kadu

E: Nie udało się uzyskać blokady /var/lib/dpkg/lock - open (11 Resource temporarily unavailable)

E: Unable to lock the administration directory (/var/lib/dpkg/), is another process using it?

cos takiego mam

[ Dodano: 2007-06-27, 04:10 ]

ok wyglada to teraz tak i wydaje sie ze sie zaintalowalo ale gdzie niemam go nigdzie ?? beata@beata-desktop:~$ sudo apt-get install kadu

Czytanie list pakietów... Gotowe

Budowanie drzewa zależności

Reading state information... Gotowe

Zostaną zainstalowane następujące NOWE pakiety:

kadu

0 aktualizowanych, 1 nowo instalowanych, 0 usuwanych i 0 nieaktualizowanych.

Konieczne pobranie 1817kB archiwów.

Po rozpakowaniu zostanie dodatkowo użyte 6525kB miejsca na dysku.

Pob: 1 http://www.kadu.net feisty/main kadu 0.5.0-0ubuntu2 [1817kB]

Pobrano 1817kB w 11s (159kB/s)

Zaznaczenie poprzednio niezaznaczonego pakietu kadu.

(Odczytywanie bazy danych ... 133153 plików i katalogów obecnie zainstalowanych.)

Rozpakowanie kadu (z .../kadu_0.5.0-0ubuntu2_i386.deb) ...

Konfigurowanie kadu (0.5.0-0ubuntu2) ...

neuro
komentarz
komentarz

Jeśli program się zainstalowal to zazwyczaj powstaje skrót w menu Aplikacje. Jeśli przypadkiem go tam nie ma, to najszybciej uruchomisz go wpisując poprostu jego nazwę w konsoli (w twoim przypadku kadu). POtem radze zrobić sobie skrót na pulpicie.

Gość
komentarz
komentarz

a moze wiesz jak przejsc na root nawet nie wiem co to jest
Root to superadministrator ze wszelkimi uprawnieniami. W konsoli wpisujesz komendę su i enter i podajesz hasło root'a (podane przy instalacji) W X-sach poprostu wylogowujesz się i pojawi się ekran logowania, gdzie wpisujesz root i jego hasło.
neuro
komentarz
komentarz

puciek, nie wprowadzaj koleżanki w błąd :D

W ubuntu konto Roota nie jest dostępne standardowo podczas logowania się do systemu. By to zrobić trzeba je odblokować - np. tak :

http://pl.wikibooks.org/wiki/Ubuntu:Dostęp_do_konta_root

Po za tym, niech lepiej koleżanka nie ładuje sie na konto roota, bo tam można sobie wszystko popsuć, a konto zwykłego użytkownika chroni przed robieniem głupot ;)

Lepiej właśnie uruchamiać tylko sesje roota, potrzebną do instalacji jakiś pakietów itp.

Gość
komentarz
komentarz

To sorka. Nie miałem doczynienia z Ubuntu, ale jeżeli jest tak, jak piszesz, to nikomu tego linuxa nie będę polecał. Jest po prostu zabawką dla dzieci i skonfigurowaną na stałe. Wolę bardziej profesionalne systemy linuxowe.

neuro
komentarz
komentarz

puciek, a ty siedzisz cały czas na koncie root'a ?

Gość
komentarz
komentarz

neuro, Nie, ale jak trzeba to siedzę. I nie mam z tym żadnych problemów. Zawsze dla swojego użytkownika przypisuję takie uprawnienia jak ma root.

Sean
komentarz
komentarz

ja wkleiłem u siebie repozytoria z działu FAQu i instalowałem programy za pomocą synaptic'a (zapomniałem jak się pisze ) lub za pomocą prostych komend

j3sh
komentarz
komentarz

www.linux.com.pl/forum/ najlepsze forum o linuxie jakie znam. poszukaj tam tematu o repozytoriach i wklej je do tego source.list . Wtedy będziesz mógł wgrywać kadu itp. Jeżeli pomogłem należy się pomógł

Zarov
komentarz
komentarz

http://forum.ubuntu.pl/viewtopic.php?t=1591

Oficjalne repo forum.ubuntu.pl

j3sh, nie przesadzasz?

Jeżeli pomogłem należy się pomógł

To tylko dla tych punkcików siedzisz na forum?

neuro
komentarz
komentarz

j3sh, faktycznie troszke przesadzasz. Tutaj nie ma automatu. Ktoś chce i stwierdził, że pomogłeś to kliknie pomógł. Ale zmuszać nie należy. To nie tak działa.

  • 1 miesiąc później...
kosky333
komentarz
komentarz

Jestes szybszy niz aircrack z blokowaniem xDD

[ Dodano: 2007-08-08, 01:28 ]

Najlepsza dystrybuja linuxa jest 1. Suse 2. PCLinuxOS 3. Mandriva (jedyna wada w instalacji sterów)

Pozdro

  • 2 tygodnie później...
dos
komentarz
komentarz
To sorka. Nie miałem doczynienia z Ubuntu, ale jeżeli jest tak, jak piszesz, to nikomu tego linuxa nie będę polecał. Jest po prostu zabawką dla dzieci i skonfigurowaną na stałe. Wolę bardziej profesionalne systemy linuxowe.

sudo su i masz roota :P Albo sudo komenda... Ubuntu jest profesjonalnym systemem Linuksowym... tylko, że root domyślnie nie ma hasła, więc nie da się na niego zalogować :P Od tego jest komenda sudo, ale zawsze można zrobić sudo passwd i rootowi to hasło nadać :P

neuro, Nie, ale jak trzeba to siedzę. I nie mam z tym żadnych problemów. Zawsze dla swojego użytkownika przypisuję takie uprawnienia jak ma root.

Nawet nie wiesz, jakie głupstwo popełniasz :P To nie Windows, aby siedzieć ciągle na koncie z uprawnieniami administratora...

Pozdrawiam

dos

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.