x-kom hosting

Resetowanie komputera po 5 minutach pracy, wina zasilacza?

dranzer56
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam. Zaczne moze od tego jaki komputer zakupiłem.

Procek - AMD Athlon II x2

Płyta główna - Giga Byte GA-M720-US3

Zasilacz - 400W

Grafika - Giga Byte Radeon HD4850

Ram - 2GB ddr2

Moj problem wygląda następująco.. Złożyłem komputer wraz z moim doświadczonym wujkiem, wszytko poszło idealnie.. Po zainstalowaniu systemu wszystko działało bez roblemowo jednakże.. Zainstalowałem gre Left 4 Dead włączyłem ja na full detale wszystko szło ładnie i nagle gra "padła". Pomyślałem e tam jakiś błąd czasem sie zdarza włączam gre i po 5minutach zresetował sie komputer. Tak jest za każdym razem, jeszcze nie przeszedłem ani jednego poziomu w tej grze poprostu albo wyskakuje błąd systemowy tupy wysłać raport o błędach / Nie wysyłaj albo resetuje sie komputer. Olałem tą gre jednakrze te same błędy ciągle wyskakują np. w winampie czy przeglądarce internetowej.. Jak słucham muzyki pobieram gre i jednocześnie np pisze na gg to po 5-10minutach znow resetuje sie kompter.. Zainstalowałem GTA 4 wiecznie to samo co w pozostalych programach.. albo gra sie wyłącza i wyskakują błędy albo cały komputer sie resetuje. próbowałem wszystkiego, sprawdzałem temperatury grafiki oraz procesora wszystko w normie.. z Znajomi mowili mi ze to wina zasilacza, ze za słaby i nie ciągnie wszystkiego.. jednakże co ma wspólnego zasilacz z tym ze ciągle wywala z gier, lub wyskakują błędy raporty czy wysłac czy nie.. Czasem nawet nie ma zadnych raportow o błędach poprostu gram a tu nagle czysty pulpit jakby nagle gra w którą grałem okazała sie nigdy nie włączoną.. jestem bezradny, nowy komputer a jedyne co na nim moge to pisać na forum czy gadu-gadu..

Moj kumpel ma identyczny komputer jak ja tyle ze zasilacz 500W fakt jestem niemal przekonany ze resety komputera są powodowane brakiem energi którą dostarcza moj 400W zasilacz.. Tyle ze dalej nie wiem co jest przyczyną tych wszystich błędów.. Dosłownie 5minut nie więcej i gra dosłownie wygasa.. To samo dzieje sie czasem w miare często a dużo za często z przeglądarką i winampem..

Czekam na wasze odpowiedzi licze na waszą pomoc. Pozdrawiam

Skymad
komentarz
komentarz

To napisz dokładnie jaki to zasilacz (marka) - jest to napisane bezpośrednio na nim ;)

Qniooo
komentarz
komentarz

Podaj firmę i model zasilacza, to rzeczywiście może być jego wina. Sprawdziłbym też kosteczki ram memtestem i w pierwszej kolejności temperaturę podzespołów. Ściągnij program everest i wklej tu zrzut z zakładki "komputer" --> "czujnik". Najlepiej rozgrzej czymś w międzyczasie kompa (np. SuperPI).

dranzer56
komentarz
komentarz (edytowane)

"Zasilacz komputerowy PC Power supply Take Me 400W"

Ale podzespoly czyli co? co dokladnie mam w tym programie sprawdzić?

oto screen..

http://w439.wrzuta.pl/obraz/powieksz/0R8AwkS0qjQ

Zrobiony zaraz po tym jak po 3 minutowej grze po raz setny wyrzucilo mnie z niej..

Qniooo
komentarz
komentarz

Temperatury w normie, zasilacz do wymiany. To prawdopodobnie jego wina. Dobrze by było, żebyś dla pewności sprawdził jeszcze ten ram memtestem.

dranzer56
komentarz
komentarz

Pobrałem ten mem test ale co mam wpisac w tej ramce? mam 2GB ram czyli 2.000 Mb tak? Co tam wpisac i jakiej odpowiedzi oczekiwac?

BlackRaven
komentarz
komentarz

Popraw błąd ortograficzny w tytule tematu!

Zasilacz - do wymiany, na 90% to on jest przyczyną problemu.

cubEE18
komentarz
komentarz

Memtest'a pobierz jako bootowalnego i takim sprawdź Ram - jest wiarygodniejszy

dranzer56
komentarz
komentarz (edytowane)

A wiec tak.. zrobilem formata, wszystko ladnie poszło i pojawił sie nowy problem. Komputer resetuje sie duzo mniej tyle ze i tak wymieniam zasilacz. Jednakże wyskakują mi błędy, po 5 minutach gry wywala mnie i wyskakuje raport, ze Akcelerator Graficzny przestał reagować na polecenia sterownika. Lub ze poprostu przestał reagowac.. Nie wiem co mam robic.. zainstalowalem najnowsze sterowniki od GigaByte (firma mojej garty graficznej..) nie wiem co mamrobic jestem bezradny..

jeszcze jedno.. ktos doradzil mi zmniejszyć częstotliwość Ramu na Karcie.. Jak to zrobic??

Screen: http://w561.wrzuta.pl/obraz/7z6ErrRHbzk/blad_graficzny

prosze o pomoc :(

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.