x-kom hosting

Problem z uruchomieniem, uszkodzenie zasilacza

krywy11
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam wszystkich.

Mam problem tego typu że zawsze jak wyłączę komputer z prądu na dłuższą chwilę to o jego uruchomieniu mogę już zapomnieć.

Przy włączaniu pojawia się tylko czarny ekran i jakieś tam napisy w języku angielskim typu "autodetecting hard disk, autodetecting lite on dvdrw".

Nie da się rady nawet uruchomić gada w trybie awaryjnym.Natomiast jedyne co daje się słyszeć to dziwne piskanie dysku(tak jak by nie mógł wystartować).

Ale najciekawsze jest to że on się w końcu uruchomi tylko nie wiem od czego to zależy bo nieraz próbuję kilkadziesiąt razy restartować i nic a nieraz już po paru razach zaskoczy.Wczoraj na przykład restarty w ogóle nie pomogły więc postanowiłem go rozkręcić i popatrzeć czy coś jest nie tak w środku ale było ok więc go skręciłem z powrotem i o dziwo nastąpił cud system powstał z martwych.

Mam prośbę do ludzi którzy się na tym trochę znają żeby pomogli bo to jest strasznie upierdliwa sprawa.

Nawet jak jest burza to nie mogę kompa wyłączyć bo pózniej dostaje właśnie takich objawów.

Daję screena z everesta:

everest3.bmp

everest3.bmp

tomcio0
komentarz
komentarz

wymień baterię od biosu

Gość
komentarz
komentarz

Na moje oko albo zaczynają się problemy z twardym dyskiem, albo zasilaczem.

Zamiast wklejać bitmapy, byłoby wskazanym abyś sprawdził status smart np. w HDTune oraz podał markę i model zasilacza.

krywy11
komentarz
komentarz

Dysk już raz miałem wymieniany i problem nie zniknął.

Co do zasilacza to mam colorsit atx12v p4 i nie był jeszcze wymieniany.

Aha zapomniałem jeszcze dodać że od pewnego momentu przestał mi też działać jeden przedni port usb.

Natomiast gdy podłączam np pedriva do pozostałych usb to pojawiają się zawsze dwa dymki.

Załączam screeny:

screeny.bmp

screeny.bmp

Gość
komentarz
komentarz
Co do zasilacza to mam colorsit atx12v p4 i nie był jeszcze wymieniany.

A to szkoda bo prawdopodobnie to jest właśnie przyczyna problemów. Sprawdź komputer pod innym markowym zasilaczem i zastanów się nad jego wymianą w najbliższym czasie.

Warto również abyś przeczytał TEN artykuł. Wyjaśni on parę spraw.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.