x-kom hosting

Po wpisaniu hasła komputer bardzo długo się włącza

Lisica117
utworzono
utworzono

witam wszystkich.

mój problem wygląda następująco;

od jakiegoś czasu po wpisaniu hasła mój PC strasznie długo się włącza.

z początku myślałam, że tak wolno pracuje z powodu dużej ilości programów.

po wyczyszczeniu komputera z tych najbardziej niepotrzebnych i nieużywanych programów, komputer tylko przy restarcie włącza się szybko- tak jak z początku.

skanowałam go antywirusami i żaden nic nie wykrył.

nie wiem w czym jest problem i proszę o pomoc, bo na komputerach się nie znam, a ten problem zaczął być szczególnie dla mnie uciążliwy.

z góry dziękuję za pomoc ;]

tazman
komentarz
komentarz

edytuj plik boot.ini wpisując wartość 10

rokko
komentarz
komentarz
od jakiegoś czasu po wpisaniu hasła mój PC strasznie długo się włącza.

Czy podczas logowania w autostarcie Masz skrót inicjujący polączenie sieciowe typu dial-up?

Czy w podglądzie zdarzeń w dzienniku system są błędy związane z user hive cleanup?

Lisica117
komentarz
komentarz

a więc;

co to pierwszej odpowiedzi to niestety nie wiem gdzie znajduje się ten plik boot.ini a podczas wyszukiwania nic takiego się nie wyświetla.

co do tej drugiej: to nie zauważyłam żeby wyświetlało się coś związanego z dial-up'em

w dzienniku zdarzeń są jakieś błędy ale żaden nie jest związany z user hive cleanup.

dziś znalazłam ten plik boot.ini i powiem tyle że po wyłączeniu i ponownym włączeniu komputer zadziałał szybko.

nie wiem tylko czy to reakcja na zmianę wartości z 30 na 10, czy po prostu komputer tak zareagował na powtórne włączenie.

jutro dam znać.

nic to nie dało. nadal włącza się wolno. ah. może jakieś inne pomysły?

rokko
komentarz
komentarz

Wykonaj jeszcze defragmentację dysku a w szczególności plików systemowych. W XP możesz użyć też Bootvis lub polecenie defrag -b w konsoli.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.