x-kom hosting

Nie potrafię uruchomić zestawu z kartą graficzną pod pci-e x16

wariat1478
utworzono
utworzono

Witam!

Od 5h mierze się z problemem, który chyba mnie przerósł. Zakupiłem nową płytę główną Asus M2N68-AM SE2 z zintegrowaną kartą graficzną. Do niej dokupiłem procesor Athlon II x2 240 2,8 Ghz i pamięć ocz 2 Gb 800 Mhz. Całość zasilana jest 300W zasilaczem. Mój problem polega na tym iż nie potrafię uruchomić zestawu z kartą graficzną pod pci-e x16, którą jest Gigabyte Geforce 6600 128Mb 128 bit. Płyta posiada BIOS firmy AMI. Na zintegrowanej karcie płyta działa normalnie. Gdy podłącze Geforca także startuje normalnie ( może minimalnie dłużej ), ale karta nie wyświetla obrazu na monitorze. Słyszałem, że aby karta pod pci-e działała należy wyłączyć zintegrowaną kartę graficzną. Brakuje mi tej opcji w BIOSie a podręcznik użytkownika nie wspomina o niczym takim. Proszę o pomoc i z góry dziękuję.

Durango24
komentarz
komentarz

Musi być w BIOSie takowa opcja bo to ona jest przyczyną twojego problemu. :)

Musisz wyłączyć "integraf" w Biosie i ustaw na PCIE :)

wariat1478
komentarz
komentarz

jedyną opcję jaką znalazłem jest Primary Graphics Adapter i ustawiłem ją na pcie->pci->igp, ale i tak to nie pomogło

wieza71
komentarz
komentarz

Dobrze znalazłeś,tylko musisz ustawić na PCIE,i zapisać ustawienia(f10).

wariat1478
komentarz
komentarz

zapisałem bez żadnego skutku

wieza71
komentarz
komentarz

Tam masz chyba trzy możliwości,spróbuj każdą,innej możliwości nie ma,musi działać.

wariat1478
komentarz
komentarz

właśnie wróciłem od znajomego i karta graficzna jest na 100% sprawna

wieza71
komentarz
komentarz

Próbowałeś wszystkich ustawień?

wariat1478
komentarz
komentarz

tak, zmieniałem już nawet przerwania, zmniejszałem pamięć dla zintegrowanej

zauważyłem, że przy podłączonej karcie komputer włącza się jakby 2 razy - najpierw ruszy, dysk ruszy, zapalą się diody na klawiaturze

potem gasną, proces zaczyna się od nowa i już leci z pyknięciem i włącza się na zintegrowanej

wieza71
komentarz
komentarz (edytowane)

Być może bios nie trzyma ustawień(bateria).Zapisz jakieś ustawienie karty w biosie,i po ponownym uruchomieniu sprawdź w biosie czy jest takie samo jak zapisałeś.

Na twoim miejscu uaktualnił bym bios(właśnie wyszedł nowy - 0901),może to pomoże.

Bios

wariat1478
komentarz
komentarz

bios trzyma ustawienia, uaktualniełem wczoraj wieczorem i nie pomogło

jest możliwe, że karta nie obsługuje nowego procesora albo odwrotnie?

przy podłączonej karcie bios tak jakby próbował się na niej uruchomić ale nie daje rady, tak jak wyżej napisałem

wieza71
komentarz
komentarz

Nie jest możliwe,jeżeli masz złącze pci-e ,każda grafika na pci-e będzie działać.

Problem musi więc być inny,ale w tej chwili nie mam pojęcia jaki,wszystko teoretycznie powinno działać.

Jeszcze jedno pytanie.Niektóre grafiki 6600 mają dodatkowe zasilanie.Rozumiem że jeżeli takowe ma grafika,to jest podłączone.

  • 3 tygodnie później...
wariat1478
komentarz
komentarz (edytowane)

ja też już nie mam pomysłu, muszę sprawdzić jeszcze jakąś inną kartę

mój geforce nie ma dodatkowego zasilania

Wysłałem płytę do serwisu, stwierdzili że u nich wszystko działa.

Kupiłem więc nowy zasilacz ocz 400w.

Nie pomogło, karta grafiki nadal nie startuje.

przyniosłem od kolegi jakąś kartę 7300gs, bez firmowej i ona działa normalnie, już jestem kompletnie zakręcony

Rudi
komentarz
komentarz

Może złącze PCI-E jest 2.0 a grafika 1.0 i dlatego tak ?

wariat1478
komentarz
komentarz

ta 7300 była pod 1.0, a na płycie mam 1.0 nie 2.0

mój geforce też jest 1.0

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.