x-kom hosting

Zamulanie komputera przy próbie odczytu zniszczonej płyty

gotham
utworzono
utworzono

Witam,

Jak w tytule przy próbie odczytania zrysowanej płyty komputer sie zawiesza na krótki moment potem odwiesza i tak dalej . od dawna zastanawiam sie nad tym problemem w zasadzie nie wiem czy to problem sprzetowy sterowników napedów czy systemu windows. Jak ktos ma własne zdanie na ten temat to zapraszam do dyskusji.

Mag Magik
komentarz
komentarz

Generalnie mogą być dwie główne przyczyny tego stanu rzeczy. Płyta może być porysowana, dlatego trudno w odczytaniu i komputer musi trochę pomyśleć. Drugą z możliwości, jakkolwiek bezpośrednio powiązaną z pierwszą jest słaby laser nagrywarki. Dodatkowo w grę wchodzi również źle nagrany krążek (posiadający liczne błędy zapisu), oraz w skrajnych wypadkach ustawiony tryb pio dla nagrywarki.

dar55
komentarz
komentarz

lub tez skorzystaj z softu do zwalniania prędkości np http://www.idg.pl/ftp/pc_980/CD.Bremse.1.29.html

gotham
komentarz
komentarz

Ja wiem że płyta jest porysowana ale jak napisałem wyzej system jest spowalniany bo jest uzalezniony od pracy napedu albo sterowniki na płytach głównych można sobie miedzy bajki włożyć bo to nie sa całkowicie osobne sterowniki napędów pracujące oddzielnie.

Mag Magik
komentarz
komentarz

Tryb PIO (mało prawdopodobny, aczkolwiek nie zaszkodzi)

Start->Uruchom->wpisz 'devmgmt.msc' -> Kontrolery IDE ATA/ATAPI-> kliknij na kanał do którego jest podłączony napędu (przeważnie pomocniczy, ale wszystkie możesz przestawić na DMA) -> Właściwości-> zakładka Ustawienia Zaawansowane -> Tryb Transferu ->ustaw DMA jeżeli dostępne.

Dodatkowo..

1) Sprawdź płytę na innej nagrywarce

2) Porysowane płyty przeważnie jeszcze można odczytać, osobiście udało mi się uzyskać 100% porysowanych płyt za pomocą pasty do zębów (na necie na pewno są poradniki co ma wspólnego pasta do zębów z porysowanymi płytami)

3) Zaktualizuj firmware napędu

4) przeczyść soczewkę lasera.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.