x-kom hosting

Powracające sterowniki

Memphi
utworzono
utworzono

Właśnie próbowałem według instrukcjii wyinstalować stare sterowniki Intel® i zainstalowac ASP1 ale kiedy po reboocie systemu one cały czas były i ciągle mi wyszukiwalo ten sam sprzęt. Nie rozumiem czemu tak jest. System nie odczytuje mi płytek CD i nie wiem co w tym wypadku zrobić. Pisze aby kliknąć "pomocniczy, podstawowy" ale ja takiej funckji nie mam. Prosze o pomoc!

A do tego probowalem zainstalowac nowy Firmawre, ale nie wiem czy zrobilem to dobrze. Bardzo prosze o pomoc ^.^

Mag Magik
komentarz
komentarz
próbowałem według instrukcjii wyinstalować stare sterowniki Intel® i zainstalowac ASP1

jakiej instrukcji i w jakim celu? od Intela się nie usuwa, bo mogą być problemy ;)

ale kiedy po reboocie systemu one cały czas były i ciągle mi wyszukiwalo ten sam sprzęt. Nie rozumiem czemu tak jest.

to jest normalne.

System nie odczytuje mi płytek CD i nie wiem co w tym wypadku zrobić

Sprawdź kable i czy napęd jest widoczny w biosie.

Jeśli wszystko jest dobrze:

W Menu start->Uruchom, wpisz regedit:

Znajdź klucz

HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}

Klucz {4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318} nie rozwijaj tylko zaznacz .Po prawej stronie

będą wpisy, w których zlokalizuj klucze UpperFilters oraz LowerFilters i je usuń. Przed usunięciem, sprawdź, czy jesteś w dobrym miejscu. Włącz komputer na nowo.

Jeśli byłoby w tym coś niejasnego: : http://support.microsoft.com/kb/314060

http://img2.vpx.pl/up/20090319/beztytuu.jpg

Możesz jeszcze w Menadżerze Urządzeń w kontrolerach IDE odinstalować kanał, do którego podłączony jest napęd. Resetujesz kompa i czekasz, aż Windows zainstaluje je na nowo.

Przeinstaluj ASPI: Download

// Dla Visty: ściągnij tą bibliotekę: http://www.frogaspi.org/download/wnaspi32.dll

I skopiuj plik do lokalizacji C:\Windows\System32.

Wgraj nowy firmware: Instrukcja

A do tego probowalem zainstalowac nowy Firmawre, ale nie wiem czy zrobilem to dobrze.

Sprawdź jaką wersję pobrałeś, a narzędziem NeroInfoTool (w poradniku o aktualizacji firmware do pobrania) skonfrontuj ją z obecnym firmware nagrywarki.

Memphi
komentarz
komentarz

Klucze usunięte, zainstalowany ASPI, ale płytka dalej nie wchodzi :(

A o co chodzi z tym menadżerem zadań? Jak to mogę znaleźć?

Mag Magik
komentarz
komentarz
A o co chodzi z tym menadżerem zadań? Jak to mogę znaleźć?

odinstaluj kanały IDE.

1) Start -> Uruchom ->tutaj wpisz devmgmt.msc >> pokaże Ci się menadżer urządzeń (a nie menadżer zadań) :)

2) IDE ATA/ATAPi controllers -> zaznacz Podstawowy -> Prawy Przycisk Myszy -> Odinstaluj

3) To samo zrób dla drugiego, czyli Pomocniczego kanału.

Memphi
komentarz
komentarz

Tak tak, tylko że u mnie nie ma takiego czegoś jak"podstawowy" i "opomocniczy" no chyba że jest, a ja jakoś nie dostrzegam tego ;) I jak klikam prawym przyciskiem myszki to też takowych opcjii nie ma :P Aha! I ja mam tylko kontrolery z Intel®-a.

Mag Magik
komentarz
komentarz

Pokaż screen jak to wygląda z włączoną opcją "pokaż ukryte urządzenia" (w aplecie Widok).

Zainstaluj sterowniki od płyty głównej.

Memphi
komentarz
komentarz

http://img177.imageshack.us/i/screend.png/ Proszę.

Sterowniki od płyty głównej? Masz na myśli od windowsa tak? A w ogóle jak nazywa się ta płyta? "Drive controllers" czy coś podobnie? ;)

Mag Magik
komentarz
komentarz (edytowane)

Więc odinstaluj sam podstawowy kanał IDE.

Sterowniki od płyty głównej przeważnie zawierają frazę "chipset", ew. podaj model to podam Ci link do sterowników.

EDIT:

podaj model nagrywarki z programu Nero Infotool i wersję biosu.

Memphi
komentarz
komentarz

Już się robi ^^

Model nagrywarki: HL-DT-ST DVD RAM GSA T10N

Bios: PW02

Mag Magik
komentarz
komentarz
Już się robi ^^

Sprawdza model płyty głównej? Możesz użyć do tego programu Everest Ultimate (znajdziesz w google) uruchamiasz >> klikasz Płyta główna >> Płyta główna >> przepisujesz sekcję "nazwa płyty głównej"

Memphi
komentarz
komentarz

Nie, nie, "juz się robi" znaczy że miałem zamiar napisać Ci dane nagrywarki :P

To więc jak z tymi sterownikami od płyty? ^^ Znalazłeś coś? :)

Mag Magik
komentarz
komentarz

Nie znalazłem :P

Bo musisz pokazać mi jej model :P jak wyżej użyj do tego programu Everest Ultimate :)

ps. źle przeczytałem to co zacytowałem ;D Myślałem, że napisałeś "Jak się to robi" :E

w każdym razie podaj model płyty głównej

Memphi
komentarz
komentarz

FUJITSU SIEMENS AMILO Si 1848+u

Model płyty ^^

Memphi
komentarz
komentarz

Odinstalowalem kanal IDE, i zainstalowalem ten sterownik ale nic sie nie dzieje teraz nawetr DVD mi nie chce wejsc, nie wiem co z tym robic, prosze o pomoc!!

DObra przywrocilem kanal IDE i DVD chodzą, ale CD wciąż nie, juz naprawde nie wiem co z tym robić :/

Mag Magik
komentarz
komentarz

Musiał paść "laser". Oddaj napęd na gwarancję.

Jeśli jej nie posiadasz możesz spróbować przeczyścić soczewkę lasera (instrukcja w poradnikach mojego autorstwa).

Memphi
komentarz
komentarz

Prawdopodobnie, spróbuje tak zrobić. Dzięki z górki za pomoc ^^

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.