x-kom hosting

Problem z instalacją sterowników

parufkens
utworzono
utworzono

Witam.

Ostatnio wymieniłem dysk w starym komputerze, który mam wyłącznie do słuchania muzyki i postanowiłem zainstalować na niego Windowsa 98 ponieważ na XP jest za słaby (miałem go na starym dysku). Wszystko było ok dopóki nie zacząłem instalować sterowników płyty głównej.. Na samym końcu instalacji wyskoczył mi komunikat, żebym włożył do CD-Romu płytkę z Windows OS. Nie wiedziałem o co chodzi więc nacisnąłem OK a instalacja została przerwana. No dobra to pomyślałem, że może chodzić i płytkę Windowsa, więc zacząłem instalować na nowo i kiedy wyskoczył ten komunikat nacisnąłem przycisk do wysunięcia szuflady i wtedy wyskoczył kolejny komunikat, coś w stylu "Czy chcesz wysunąć szufladę, w której znajduje się obecnie używany dysk?" Nacisnąłem TAK i instalacja znowu została przerwana. Nie mam zielonego pojęcia co to jest ten Windows OS i jak mam wsadzić go do CD-Romu skoro instalacja zostanie przerwana? Jestem zielony w tych sprawach więc proszę o wyrozumiałość. Aa dodam jeszcze, że przy zakupie komputera kiedy to sprzedawca instalował te sterowniki nie było takiego komunikaty wszystko było ok.. Proszę o pomoc i z góry dzięki ;)

P.S. Jeśli to coś pomoże to oto parametry tego komputera:

Procek: AMD Duron 800MHz,

Karta: GeForce 2,

Pamięć: 128MB RAM.

Więcej nie pamiętam, a nie mam już instrukcji do niego..

  • 1 rok później...

Volken
komentarz
komentarz

Windows 98 jest pod tym względem naprawdę irytujący, bo przy próbie instalacji większości sterowników zawsze prosi o płytkę instalacyjną.

Możesz wykonać prosty trik, dzięki któremu Windows 98 już nigdy nie będzie Cię prosił o płytkę podczas instalowania sterów.

1. Z płyty instalacyjnej skopiuj folder "Win98" na dysk C.
2. Uruchom edytor rejestru (uruchom/regedit)
3. Rozwiń LOCAL MACHINE/SOFTWARE/MICROSOFT/ WINDOWS/CURRENT VERSION
4. Tam odszukaj SETUP i klucz SourcePath, który zmodyfikuj, wpisując zamiast litery CD-ROM-u literę dysku, na której umieściłeś wspomniany folder "win98".
5. Po wszystkim zamknij edytor rejestru.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.