x-kom hosting

Formatowanie baterii

Armey
utworzono
utworzono

Witam serdecznie

Chcialbym sie zapytać czy w modelu samsung ultra classic S7220 trzeba formatowac baterię? bo wiele juz na ten temat slyszalem i sam nie wiem czy sie teraz formatuje te baterie w nowych telefonach czy nie... wiec prosiłbym o odpowiedź czy formatowac czy nie:)

z gory wielkie dzięki:)

jarek1994-1994
komentarz
komentarz (edytowane)

Po pierwsze baterii się nie formatuje tylko formuje ;)

Po drugie baterie li-ion, li-poli się nie formuje, ponieważ nie mają efektu zapamiętywania i nie trzeba ich formować (jest to nawet niewskazane w bateriach li-poly) ;) W swoim samsungu na-pewno masz baterię li-poly lub li-ion :D

Morango
komentarz
komentarz

w każdym nowym telefonie trzeba tak zwanie "sformatować" baterie , przez co będzie trzymać o wiele dłużej niż bateria nie "sformatowana"

Żeby sformatować baterię trzeba jak najszybciej rozładować telefon i podłączyć pod ładowarkę do około 12 h , po naładowaniu znowu jak najszybciej rozładować i znowu podłączyć pod ładowarkę ( też około 12 h ) , i tak trzeba zrobić około 3 razy . Wtedy telefon będzie dłużej trzymał . Przynajmniej jak miałem tak w przypadku 3 telefonów ( Nokia N70 , Nokia N73 , Samsung Avila ) i teraz trzymają dłużej

jarek1994-1994
komentarz
komentarz

Morango mylisz się. Przeczytaj w internecie (google) o bateriach li-ion i li-poly. One są od razu gotowe do użytku. Nie mają tzw. efektu pamięci i nie trzeba ich formować! (nauczcie się wreszcie. formatować to możesz dysk, kartę pamięci, pendrive, a nie baterię w telefonie). Jeszcze jedno pytanie. Skąd wiesz, że trzymają dłużej? Żebyś to sprawdził musiałbyś mieć po dwa identyczne egzemplarze telefonów od nowości, i korzystać z nich identycznie. W jednym musiałbyś formować baterię, a w drugim nie.

.:RaDeK:.
komentarz
komentarz (edytowane)

Ale spór :) Obaj macie trochę racji... Baterie się formuje i formatuje, jak kto woli :) . @maniak, formatować to nie oznacza "czyścić".

Nowe baterie nie mają efektu pamięci? Odważne stwierdzenie, w takim razie czemu krótkie doładowanie fona jeszcze bardziej rozładowuje go?

@Morango, jak napisał @Maniak "Po drugie baterie li-ion, li-poli się nie formuje" to prawda. Tylko raz na jakiś czas, np co 2 miesiące (ale nie częściej, bo to niszczy baterie nowego typu) wskazane jest aby fon "padł", ponieważ rozkalibrowywuje się i źle wskazuje napięcie ( czyli np zamiast 3 kresek pokazuje jedną ) ale w żadnym wypadku nie skraca czasu trzymania baterii, jedynie co wskaźnik czasem szaleje...

jarek1994-1994
komentarz
komentarz

Nowe baterie nie mają efektu pamięci? Odważne stwierdzenie, w takim razie czemu krótkie doładowanie fona jeszcze bardziej rozładowuje go?

A po czym to stwierdzasz? Ja dość często mam np. 3 na 7 kresek (nokia 6110 nav.) i doładowuje sobie w międzyczasie i nie zauważyłem żeby bateria krócej trzymała. Zgadzam się, że czasami trzeba rozładować kompletnie telefon i naładować do pełna.

.:RaDeK:.
komentarz
komentarz

Źle mnie zrozumiałeś. Ja mówię ładowaniu takim przez kilka chwil.

jarek1994-1994
komentarz
komentarz

Aha to się zgadzam.

Superyaa
komentarz
komentarz

W instrukcji mojego telefonu jest wyraźnie napisane, że nie ma konieczności formowania baterii. Z for GSM wynika, że całkowite rozładowywanie baterii wręcz im szkodzi

kajzer
komentarz
komentarz

tak jak napisał ktoś wyżej - nie ma konieczności formowania nowych baterii. pomóc może ładowanie na wyłączonym telefonie, pierwsze dwa, trzy razy, ale tylko do momentu kiedy telefon zasygnalizuje, że bateria jest pełna. na pewno nie przez 12 godzin...

.:RaDeK:.
komentarz
komentarz

ale tylko do momentu kiedy telefon zasygnalizuje, że bateria jest pełna. na pewno nie przez 12 godzin...

Nie ma to znaczenia. Można telefon pozostawić na ładowaniu przez miesiąc a on padnie, bo raz naładowany nie pobiera prądu. Nowe telefony np klasy PDA mogą działać tylko na zasilaniu z sieci ( oczywiście bateria jest wymagana).

I60R
komentarz
komentarz

Macie jakieś dziwne telefony, skoro ich doładowywanie przez kilka minut je rozładowuje. Nowych baterii się nie formuje, formatuje, jak kto woli. Niskie napięcie im szkodzi. Zawsze. Nawet raz na dwa miesiące. To coś, jak palenie jednego, dwóch papierosów dziennie. Niby dużo nie szkodzi, ale po dłuższym czasie wychodzi. Nie rozumiem też części o wskaźniku baterii. Nic się z nim nie dzieje. Jest to tylko taki poglądowy wskaźnik, przeważnie bardzo nieprecyzyjny, np moja n73 pokazuje wszystkie kreski przez 2 dni, a gdy jedna spadnie to telefon rozładuje się w kilka godzin. Nic z tym nie można zrobić.

.:RaDeK:.
komentarz
komentarz

Nie rozumiem też części o wskaźniku baterii. Nic się z nim nie dzieje. Jest to tylko taki poglądowy wskaźnik, przeważnie bardzo nieprecyzyjny

Ja mam w telefonie bardzo precyzyjny wskaźnik, cały czas wyświetla mi się napięcie i wiele innych informacji i wyraźnie widać różnice kiedy napięcie najszybciej spada.

moja n73 pokazuje wszystkie kreski przez 2 dni, a gdy jedna spadnie to telefon rozładuje się w kilka godzin

Skrajny przypadek rozkalibrowanego telefonu, sam go podałeś i tego że bateria już stara jest lub lipnej firmy...

Superyaa
komentarz
komentarz

ja w cookim również mam nieprecyzyjny wskaźnik jak I6OR, a bateria oryginalna...

I60R
komentarz
komentarz

Ja mam w telefonie bardzo precyzyjny wskaźnik, cały czas wyświetla mi się napięcie i wiele innych informacji i wyraźnie widać różnice kiedy napięcie najszybciej spada.

Skrajny przypadek rozkalibrowanego telefonu, sam go podałeś i tego że bateria już stara jest lub lipnej firmy...

Jaki masz telefon?

Widzę, że jesteś bardzo hmmm ogarnięty w temacie baterii n73. Bateria ok roczna, używana bardzo poprawnie, firmy Nokia. W tym modelu jest to wręcz cecha fabryczna. Zresztą bardzo podobnie jest w iNano 1G na rockboxie (tylko, że w drugą stronę), LG Vievty, jak widać także Cookie. Jeszcze nie spotkałem się ze sprzętem zasilanym akumulatorowo, którego wskaźnik naładowania spadałby względnie liniowo i zgodnie z faktycznym stanem baterii.

.:RaDeK:.
komentarz
komentarz (edytowane)

Wiesz nie ma to znaczenia jaki Ja mam telefon. Zawodowo zajmuję się nimi.

I nie dyskutuj już bo nie chce mi się czytać twoich bredni...

I60R
komentarz
komentarz

Bredni? Napisałem moje doświadczenia z różnymi urządzeniami. Wiem, że wielu innych użytkowników ma tak samo jak ja. Może brednią jest, że wskaźniki naładowania baterii są w 99% urządzeń strasznie nieprecyzyjne? Wytłumacz mi co jest brednią, proszę.

Michał Paluch
komentarz
komentarz

Panowie, jak chcecie się obrzucać mięchem, to zapraszam na PW. Tam będziecie mogli na siebie bluzgać i wyzywać a także wymienić się kilkoma poglądami. 

I to za darmo :bajer:  

Czekamy na post autora, jeśli ktoś nie wytrzyma i popuści, dostanie nagrodę procentową. 

//40% drogą nie chodzi :pije:

//Pikusław

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.