x-kom hosting

monitor 22-23 cale

KingstonDataTraveler
utworzono
utworzono

Witam!

Niby mam 700zł na monitor, jednak co zostanie to moje, więc jeżeli będzie można to chciałbym zaoszczędzić.

Najbardziej by mi zależało na zestawieniu monitorów od tych 500 - 700zł. Zakładam temat, a nie korzystam z polecanych bo mam inne kryteria, zdaje się...

Od monitora chcę, aby:

-był schludny, w zasadzie to ładny, nie cierpię wielkich pudeł z głośnikami, kamerkami i najlepiej jeszcze wazonem na kwiatka... (najbardziej podobają mi się monitory typu LG te nowsze z czerwonym przyciskiem lub samsung rose)

-uniwersalny, nie zajmuję się niczym specjalnym typu grafika 3d/2d czy coś

-nie zależy mi specjalnie na kątach widzenia, jeśli korzystam z komputera siedzę przy biurku, nie przewiduje ekstra widzów :P ewentualnie jeden(na), więc nie są tu chyba specjalnie istotne...

-czytałem, że optymalna wielkość ekranu to 22 cale, więc takiego raczej szukam, ale przed chwilą zobaczyłem 23 calowego LG za 675zł, więc może warto się zastanowić? Jakie wasze zdanie na ten temat?

Karta graficzna to gf 8600gt, ale chyba szybciej zmienię karte graficzną niż monitor...

Nie wiem jeszcze w jakim sklepie będę kupował, raty byłyby mile widziane, ale raczej w lukasie, więc jeśli znajdę odpowiednie modele w Media Markt'cie to kupię raczej tam.

To chyba wszystko.

Proszę o pomoc!

Pozdro

djmakus
komentarz
komentarz

to chyba standardowo polecimy:

LG W2252TQ-PF

Samsung T220

pierwszy poniżej 700zł drugi lekko powyżej

wyższa cena obejmuje trochę lepszy obraz. LG ma natomiast gwarancję na badpixele.

ogólnie odradzam modele LG W2x42T lub W2x43T. Słabiej świecą niż W2X52 oraz nie posiadają kilku bajerów ;)

  • Dobra wypowiedź 1
KingstonDataTraveler
komentarz
komentarz

Tylko te modele wchodzą w grę? A co z tymi tańszymi monitorami? Są aż tak bardzo gorsze od tych dwóch?

nikt mi nie odpowie? :)

djmakus, moglbys powiedziec, o jakie bajery chodzi?

http://www.allegro.pl/item689094908_monitor_lcd_lg_w2243s_pf_full_hd_gw_fv.html - podoba mi sie zarowno monitor, jak i cena

Psycholandia
komentarz
komentarz

Ja polecę tańszego samsunga: http://allegro.pl/item717809993_samsung_lcd_monitor_2232bw_22_cale_2ms_tanio.html wizualnie ładny, przynajmniej jak dla mnie ;p samsung to dobra firma, ich monitory mają ładny obraz, przyjemny dla oka, ten monitor ma moja znajoma i nie zauważyłam, aby miała z nim jakieś problemy, chwali sobie kolory, kontrast, ostrość..

  • Dobra wypowiedź 1
Psycholandia
komentarz
komentarz

Samsung ma szybszy czas reakcji, 22 cale - a LG 21,5 cali,

LG jest Full HD, czego nie zauważysz nawet na tych 21,5 cali.

  • Dobra wypowiedź 1
WinstonWolf
komentarz
komentarz

Samsung ma szybszy czas reakcji, 22 cale - a LG 21,5 cali,

LG jest Full HD, czego nie zauważysz nawet na tych 21,5 cali.

dokładnie te FullHD na 21,5 calach zobaczysz tylko w opisie, ale na korzyść LG przemawia korzystna gwarancja na 0 bad pikseli

  • Dobra wypowiedź 1
KingstonDataTraveler
komentarz
komentarz

pojawił się potwornie uprzykrzający sprawę problem, otóż monitor ma być brany na raty, a w sklepach z ratami ceny są znacznie wyższe... ;/

znacie jakieś sklepy internetowe z możliwością kupna na raty?

16:10 czy 16:9 co codziennego użytkowania?

wszystkie moje starania oszczedzenia grosza poszly na marne i wciagam t220 ;p

ehh ;p

napisze pozniej wrazenia

Psycholandia
komentarz
komentarz

T220 bardzo dobry wybór, ostatnio sama go nabyłam i muszę pochwalić ten monitor za szybki czas reakcji, kontrast, ładne i przyjemne dla oka kolory, a do tego świetny wygląd samego monitorka. świetnie nadaje się do gier, filmów jak i do użytku codziennego, będziesz zadowolony ;)

  • Dobra wypowiedź 1
KingstonDataTraveler
komentarz
komentarz

Napisałem jak najbardziej życzliwie sprzedawcy, aby sprawdził go na bady, bo jeśli znajdę jakieś to mu odeślę na mocy prawa oddania sprzętu kupionego on line w ciągu 10 dni bez podawania przyczyny ;P

Mam nadzieję, że się nie obrazi i nie podrzuci mi świni, tylko potraktuje to poważnie i da sprawdzony egzemplarz. Bo pomimo, że to dobry monitor, z tego co wyczytałem z różnych opinii zdarzają się dość częste awarie.

Dobra, nie spamuję już, dzięki wszyszkim.

DZIĘKUJĘ! :)

hmm, andziorka, uzywasz z nim sterownikow?

ja nie moge ich zainstalowac, mam taki blad:

http://img36.imageshack.us/i/przechwytywaniesz.jpg/

w ogole, jak i gdzie dobrze skonfigurowac monitor?

szczerze powiedziawszy, jak rzucilem crtka na kanape i wlaczylem tego troche bola mnie oczy... jest na 1680x1050, 60 mhz

Psycholandia
komentarz
komentarz
ja nie moge ich zainstalowac, mam taki blad:

Spróbuj zainstalować sterowniki z płyty głównej. Nie z sieci.

Instaluj jako Digital.

w ogole, jak i gdzie dobrze skonfigurowac monitor?

Na płycie masz program: MagicTune Premium --> zainstaluj go, w nim możesz sobie ustawiać bez pstrykania przyciskami.

Podam Ci moje ustawienia, bo dość cięzko skonfigurować kolorki, może mniej więcej przypadną Ci do gustu, jeśli nie to łatwiej będzie zmienić nieco:

Jasność - 65Kontrast- 50Magic Bright - NiestandardoweTon Kolorów - NiestandardowyRed: 50Green: 48Blue: 42Magic Color - WyłączoneGamma - Tryb 2/ Albo Tryb 3 (obydwa mi podpasowały, wybierz sobie między nimi)Efekt kolorów - WyłączonyOstrość - 68RTA - Tryb 2

Wszystko to ustawisz w MagicTune Premium. :)

szczerze powiedziawszy, jak rzucilem crtka na kanape i wlaczylem tego troche bola mnie oczy... jest na 1680x1050, 60 Hz

Po takiej przesiadce to normalne, że bolą oczy. Przyzwyczają się to przestaną boleć. :) Ja ustawiłam na 100 mhz, mniej się męczą, przestaw i zobacz.

KingstonDataTraveler
komentarz
komentarz

a wyciaga tyle na najwyzszej rozdzialce? :P nie przypuszczalem :)

tez w tym magic tune premium mhz sie zmienia?

Psycholandia
komentarz
komentarz
a wyciaga tyle na najwyzszej rozdzialce? :P nie przypuszczalem :)

oczywiście.

tez w tym magic tune premium mhz sie zmienia?

Nie, ustawisz to klikając na pulpit prawym przyciskiem myszy i wybierając kolejno: właściwości, ustawienia, zaawansowane, zakładka monitor.

KingstonDataTraveler
komentarz
komentarz

hmm... jest mi tak potwornie glupio pytac o takie sprawy dziewczyny, pierwszy raz w zyciu mi sie zdarza :P

w kazdym razie, u mnie max 60 hz, pewnie dlatego ze nie mam sterow, i wlasnie; jak mam je zainstalowac z plyty od plyty glownej? mam asusa p5k, wlozyc plyte i znalesc nowe urzadzenie winda i szukac po plytce? czy w jakis inny sposob

dzieki za zaangazowanie :)

btw z okazji przybycia samsunga nawet kurze wytarlem xD

biurko wydaje sie teraz 2x wieksze, tak samo jak ekran, moge np zmiescic 2 strony w wordzie i w ogole mnostwo rzeczy, w polaczeniu z interfejsem i intuicja win 7 jestem bardzo bardzo zadowolony, dobrze, ze mnie upewnilas w wyborze :)

Psycholandia
komentarz
komentarz
hmm... jest mi tak potwornie glupio pytac o takie sprawy dziewczyny, pierwszy raz w zyciu mi sie zdarza

zdarza się, a kto pyta nie błądzi ;)

w kazdym razie, u mnie max 60 hz, pewnie dlatego ze nie mam sterow, i wlasnie; jak mam je zainstalowac z plyty od plyty glownej? mam asusa p5k, wlozyc plyte i znalesc nowe urzadzenie winda i szukac po plytce? czy w jakis inny sposob

dokładnie winowajcą jest brak sterowników. masz je zainstalować z płyty dołączonej do monitora, dostałeś takową prawda? uruchamiasz płytkę i tam menu się wyświetli, klikasz na sterowniki i voila.

biurko wydaje sie teraz 2x wieksze, tak samo jak ekran, moge np zmiescic 2 strony w wordzie i w ogole mnostwo rzeczy, w polaczeniu z interfejsem i intuicja win 7 jestem bardzo bardzo zadowolony, dobrze, ze mnie upewnilas w wyborze

u mnie tak samo, jest to jeden z plusów jak dla mnie, po zakupie T220 :)

btw z okazji przybycia samsunga nawet kurze wytarlem xD

teraz musisz stale wycierać, żeby ładnie się komponował z otoczeniem :P

dzieki za zaangazowanie :)

proszę :)

KingstonDataTraveler
komentarz
komentarz

no to wlasnie przy probie instalacji sterow z plytki mam taki blad jak wyzej zuploadowalem...

KingstonDataTraveler
komentarz
komentarz

ok sprobuijhe w trybie awaryjnym...

przed chwila przelecialem wszstkie tryby zgodnosci, ob zauwazylem, ze uzywasz xpka, ale nic nie dziala, ide sie rebootowac

nic z tego, ytyb awaryjny nie pomogl, menedzer urzaden tez nie, windows degraduje go do monitora pnp i nie chce zmienic zdania ;p

Psycholandia
komentarz
komentarz

a Ty jaki system masz? Vistę?

KingstonDataTraveler
komentarz
komentarz

7

Psycholandia
komentarz
komentarz

Radziłabym się z nimi skontaktować i opisać problem: http://www.samsung.com/pl/support/main/contactcenter.do

KingstonDataTraveler
komentarz
komentarz

nieciekawie :) sprobuje

zauwzylem jeszcze jedno, otoz podczas przewijania, chocby tutaj na forum, slady literek zostaja na chwile, to jest to snuzenie? sterowniki chyba rozwiazuja ten problem, prawda?

Psycholandia
komentarz
komentarz

Tak, potrzeba Ci sterowników. Dzwoniłeś?

KingstonDataTraveler
komentarz
komentarz (edytowane)

mailowalem, nie moge w ich godzinach dzwonic za bardzo

@down y-y

Edytowane przez KingstonDataTraveler
Psycholandia
komentarz
komentarz

Dostałeś odpowiedź?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.