x-kom hosting

Problem: otwieranie folderów

marikacz
utworzono
utworzono

Witam. Mam następujący problem: Przy otwieraniu jakiegokolwiek folderu cały system się zawiesza. Nie pokazują sie żadne komunikaty o błędach ani nie wyskakują okienka, jedyne co reaguje, to kursor myszki (w stanie myślenia, że się tak wyrażę). Po naciśnięciu Ctrl+Alt+Del jedynie explorer.exe nie odpowiada (i to tylko czasami) a po jego wyłączeniu trzeba resetować. Szukałam rozwiązania na innych forach, jedyne co znalazłam to polecenie: "REGSVR32 /u shell32.dll" jednak u mnie ono nie działa i pokazuje się komunikat:

shell32.dll was loaded, but the DllUnregisterServer entry point was not found.

DllUnregisterServer may not be exported, or a corrupt version of schell32.dll may be in memory. Consider using PView to detect and remove it.

Jedyną metodą otwierania folderów, jest przeciągnięcie ich ikonki do strony przeglądarki. Co ciekawe, foldery, które znajdują się w folderach "przeciągniętych" otwierają się normalnie, czyli za pomocą kliknięcia (np. jak chcę otworzyć Mój Komputer to muszę go przeciągnąć do np. IE a by otworzyć np. Panel Sterowania wystarczy kliknąć"

Jednak takie przeciąganie jest bardzo niewygodne, dlatego proszę o pomoc. Mam nadzieję, że istnieje jakieś rozwiązanie inne niż formatowanie dysku.

z góry dziękuję :)

Lucider
komentarz
komentarz

Narzędzia > opcje folderów > typy plików

Wejdź we właściwości typu "folder plików" i zaznacz żeby otwierał go programem "Explorer.exe" który znajduje się w katalogu głownym Windows. Foldery będą otwierały się w nowym oknie, ale przynajmniej nie powinny się zawieszać...

marikacz
komentarz
komentarz

dzięki za rade, co prawda foldery zawsze się otwierały w explorer.exe i tworzenie nowego polecenia nic nie dało, to jednak wpadłam na to, żeby foldery otwierać w IE, bez konieczności przeciągania. Teraz każdy folder otwiera się w nowym oknie, jednak to nie jest aż tak bardzo uciążliwe jak ciągłe wieszanie się kompa :)

Mam jeszcze jedno pytanie, jaki jest najlepszy, darmowy menedżer plików pod win98?

dar55
komentarz
komentarz

totalcomander , nie co prawda darmowy ale można go uzywać

Lucider
komentarz
komentarz
dzięki za rade, co prawda foldery zawsze się otwierały w explorer.exe i tworzenie nowego polecenia nic nie dało,

Standardowo do programu explorer.exe dodawane są kolejne argumenty, bez nich działa to trochę inaczej i chodziło mi właśnie o to żeby to odpowiednio zmodyfikować :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.