x-kom hosting

"Freezy" podczas grania

Orzech1990
utworzono
utworzono

Po reinstalacji systemu na moim lapku (Asus F5Z) mam problem podczas grania w grę sieciową "Lineage 2". Co jakiś czas pojawiają się tzw. 5-10 sekundowe "freezy". Gra po prostu się zacina. Przed reinstalacją nie miałem takiego problemu. Na PC jest wszystko ok. Na laptopie łączę się z internetem poprzez wireless. Możliwe, że jest to spowodowane złą konfiguracją sieci lub coś w tym stylu. Podczas normalnego przeglądania internetu nie ma przycinek.

gorg81
komentarz
komentarz

równie dobrze może to być przyczyna serwera online do którego się łączysz :) , podaj prędkość Internetu jaką masz :)

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

troche bezsensu piszesz... skoro kolega napisal ze "po reinstalu..." tzn ze wczesniej chodzilo mu to dobrze, wiec nie rozumiem co ma w tym przypadku predkosc internetu.

A co do pytania, to mialem kiedys podobne freezy ale w innej grze i jak sie pozniej okazalo spowodowane one byly przez firewalla ktory sie nazwijmy to 'przepelnial' :P uzywasz czegos w tym stylu?

Jesli nie to wina bedzie lezala po stronie bezprzewodowego dostepu, ja mam czasem podobne rzeczy u siebie podczas sciagania czegos. Na chwile wszystko staje i dopiero po paru sekundach rusza dalej. Chodzi o pakiety ktore router niby przydziela do danej maszyny, ale czasem niektore sie na chwile zagubia i dopiero po chwili trafiaja do odbiorcy. Teoretycznie mozna odciazyc troche router poprzez wylaczenie broadcast ssid i ewentualnie zmiana szyfrowania na wep, ktore jest mniej wymagajace od wpa. Zakladajac, ze jakiegos z tych uzywasz :P z tym, ze to raczej beda polsrodki, ale zawsze mozesz sprobowac moze cos sie poprawi.

Tylko teraz nasuwa sie pytania, dlaczego pojawilo sie to teraz, a wczesniej dzialalo sprawnie...

Edytowane przez michalk
Orzech1990
komentarz
komentarz (edytowane)

troche bezsensu piszesz... skoro kolega napisal ze "po reinstalu..." tzn ze wczesniej chodzilo mu to dobrze, wiec nie rozumiem co ma w tym przypadku predkosc internetu.

A co do pytania, to mialem kiedys podobne freezy ale w innej grze i jak sie pozniej okazalo spowodowane one byly przez firewalla ktory sie nazwijmy to 'przepelnial' :P uzywasz czegos w tym stylu?

Jesli nie to wina bedzie lezala po stronie bezprzewodowego dostepu, ja mam czasem podobne rzeczy u siebie podczas sciagania czegos. Na chwile wszystko staje i dopiero po paru sekundach rusza dalej. Chodzi o pakiety ktore router niby przydziela do danej maszyny, ale czasem niektore sie na chwile zagubia i dopiero po chwili trafiaja do odbiorcy. Teoretycznie mozna odciazyc troche router poprzez wylaczenie broadcast ssid i ewentualnie zmiana szyfrowania na wep, ktore jest mniej wymagajace od wpa. Zakladajac, ze jakiegos z tych uzywasz :P z tym, ze to raczej beda polsrodki, ale zawsze mozesz sprobowac moze cos sie poprawi.

Tylko teraz nasuwa sie pytania, dlaczego pojawilo sie to teraz, a wczesniej dzialalo sprawnie...

No właśnie nie instalowałem żadnego oprogramowania antywirusowego lub coś w tym stylu. Mógłbyś mi przybliżyć w jaki sposób odciążyć router i jak zmienić to szyfrowanie?

Sieci komputerowe będę miał od września więc na razie się na nich za bardzo nie znam ;)

Edit:

Tutaj screen z monitora sieci podczas przycinek: http://i26.tinypic.com/53ldth.jpg

Edytowane przez Orzech1990
Gość
komentarz
komentarz

Ten screen monitora pokazuje tak jakby natezenie ruchu w sieci ale na Twojej karcie sieciowej, a tu rozchodzi sie raczej o zapychanie routera.

Sprobuj w opcjach routera odznaczyc opcje broadcast ssid, a pozniej poszukaj gdzies w zakladce wireless settings -> encryption/security i wylacz je kompletnie - daj na off/disable. Zapisz ustawienia i pograj troche, zobaczysz czy sa jakies roznice. Daj znac po testach.

Orzech1990
komentarz
komentarz

Ten screen monitora pokazuje tak jakby natezenie ruchu w sieci ale na Twojej karcie sieciowej, a tu rozchodzi sie raczej o zapychanie routera.

Sprobuj w opcjach routera odznaczyc opcje broadcast ssid, a pozniej poszukaj gdzies w zakladce wireless settings -> encryption/security i wylacz je kompletnie - daj na off/disable. Zapisz ustawienia i pograj troche, zobaczysz czy sa jakies roznice. Daj znac po testach.

Opcję "encryption/security" mam domyślnie wyłączoną.

Gdy odznaczam "broadcast ssid" nie chce mi się połączyć z siecią.

:(

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

No to raczej z tym juz nic nie zrobimy, a moze sprobuj isc w inna strone - wina sterownikow od grafy lub jakiegos softu w kompie? Na pewno lineage ma jakies forum, zapytaj moze ktos mial kiedys podobny problem i przyczyna byla zupelnie nie zwiazana z siecia.

Jeszcze jedyne co moge poradzic, to sprobuj podpiac sie laptopem do routera przez kabel i pograj, jesli freezow nie bedzie tzn ze wina lezy po stronie wireless'a. Jesli freezy beda to wina w 99% po stronie kompa.

Edytowane przez michalk
Orzech1990
komentarz
komentarz (edytowane)

No to raczej z tym juz nic nie zrobimy, a moze sprobuj isc w inna strone - wina sterownikow od grafy lub jakiegos softu w kompie? Na pewno lineage ma jakies forum, zapytaj moze ktos mial kiedys podobny problem i przyczyna byla zupelnie nie zwiazana z siecia.

Jeszcze jedyne co moge poradzic, to sprobuj podpiac sie laptopem do routera przez kabel i pograj, jesli freezow nie bedzie tzn ze wina lezy po stronie wireless'a. Jesli freezy beda to wina w 99% po stronie kompa.

Ok, wielkie dzięki za pomoc. Będę próbował dalej.

Edit:

W menadżerze urządzeń pokazuje mi takie coś:

2je1ysj.gif

Możliwe, że to jest przyczyną problemu. Jak myślisz?

Edytowane przez Orzech1990
Gość
komentarz
komentarz

Ciezko stwierdzic co moze byc przyczyna, kontroler ethernet to karta sieciowa, pewnie ta zaintegrowana. Zainstaluj sterowniki do niej.

A tym urzadzeniem modemowym na magistrali HDA sie nie przejmuj :P

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.