x-kom hosting

[Linux/Partycje] Problem z Partycjami

Gość
utworzono
utworzono

Witam, chcę zainstalować Linuxa Ubuntu 7.05 PL, lecz wymagane są do tego partycje z innym formatowaniem plików niż u windowsa.

Przy odpalaniu kompa pokazuje mi się napis, że mam jakieś sterowniki RAID, które podobno przeszkadzają w jakiś sposób w utworzeniu partycji na dysku twardym. Próbowałem już wieloma programami i poprzez instalator windowsa XP Pro lecz zawsze pojawiały się błędy.

Jak temu zaradzić?

vaxtor
komentarz
komentarz

a moze da rade Partytion Magic 8 wydzielasz z jakiejść partycji z pod Windowsa ileś tam miejsca i formatujesz potem usuwasz i wtedy amsz nieutworzana partycje bez systemu plikow i wtedy na Linuxsie se dasz utwurz partycje z nieprzydzielonego miejsca i juz troche to poplatalem chyba :P

Zarov
komentarz
komentarz

http://qtparted.sourceforge.net/

Zobacz to :) Tym zrobisz wszystko.

kepke
komentarz
komentarz

ja sformatowałem, po włożeniu CD z ubuntu, jedną partycję jako ext2. Win już nie widzi tej partycji, ale tam potem spokojnie zainstalowałem ubuntu. przy instalacji ubuntu (po włożeniu CD z ubuntu) zrób z niej dwie partycje, by chodziło wszystko O.K. (ja mam 15 GB i 6 GB i jest O.K. ) :)

Gość
komentarz
komentarz

Dzięki za pomoc, pobawię się dalej, jeśli będę miał kolejne problemy z pewnością je tutaj opiszę.

Co do Partition Magic 8 to nieraz próbowałem nim zrobić partycję i niestety zawsze mi się nie udawało.

Pozdrawiam

Lucider
komentarz
komentarz
Co do Partition Magic 8 to nieraz próbowałem nim zrobić partycję i niestety zawsze mi się nie udawało.

Ten program często ma dziwną przypadłość - czasami działa tylko jak działasz sposobem > zmieniasz coś > zastosuj > druga zmiana > zastosuj > trzecia zmiana > zastosuj i wtedy działa, a jak walniesz wszystko naraz i zastosuj (zazwyczaj potrzebny reboot) to wtedy kicha...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.