x-kom hosting

Transfer danych z 98 i 2000 do XP

Bumbu
utworzono
utworzono

Witam

Mój problem przedstawia się w ten sposób - parę dni temu niespodziewanie pie*dyknął mi komputer. Zaznaczam że był to prawdziwy antyk (coś z przełomu 1999/2000). Zakupiłem nowy PC - pasujący do obecnych standardów (z systemem XP) - ale na starych dyskach mam wszystkie zdjęcia, mp3 itd. Gdy podłączam dysk, na którym zainstalowany jest Win98 to system jest bootowany z niego mimo iż ustawiony jest na "slave". Co to oznacza? Żadnych sterowników - ale to nie jest problem - chcę tylko przekopiowac dane. Oczywiście 98 nie wykrywa nowego dysku, który o ile się nie mylę jest ATA (nie znam się na tym za bardzo ale chyba mam rację). Myślałem że win2000 będzie bardziej kumaty. Niestety po podłączeniu 2000 nawet się nie włącza. Uruchamia się wiersz poleceń wyglądający mniej więcej tak:

Win 98

C:

Czy można w jakiś sposób odzyskac dane ze starych dysków? Bardzo mi na tym zależy... :placz:

Przemek
komentarz
komentarz

W Biosie ustawiasz z ktorego dysku ma byc bootowane jako pierwsze i jesli na naowym masz zainstalowany system to sie uruchomi i wykryje stary dysk.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.