x-kom hosting

[Rozwiązany] 14GB na openSUSE 10.2 ? I jeszcze jeden problem

Kamix
utworzono
utworzono

No właśnie czy partycja 14GB wystarczy na openSUSE 10.2 ?

No właśnie mam jeszcze jedno pytanie :)

TU: http://pl.opensuse.org/Released_Version jest napisane że na mój procesor jest archutekturę x86 A w tabelce niżej niema takiej napisanej do pobrania :(

Mógł by mi ktoś powiedzieć o co chodzi ?

Pozdrawiam :)

[ Dodano: 2007-06-22, 14:06 ]

Chyba znalazłem x86 to to samo co i386 ? Tak ?

Gość
komentarz
komentarz

Ściągnij i386 - to będzie to, a 14GB to aż nad to :) (linux zajmie ok.2-3GB w zależności od ilości zainstalowanych pakietów)

Kamix
komentarz
komentarz

Wielkie dzięki, puciek jak zawsze pomocny :)

No bi ja mam partycje na Windowsa (C:) 38 GB to sobie pomyślałem, że podzielę na połowę :)

Dzięki

Zarov
komentarz
komentarz

Pamiętam że SuSE 10.0 po instalacji [full] zajmowało jakieś 5gb. Więc jeśli nie zainstalujesz wszytkiego, a tak radzę to miejsca będziesz miał trochę. Np jeśli nie zamierzasz używać GNOME to go nie instaluj...Pamiętaj o swap :)

Kamix
komentarz
komentarz
GNOME

Nie będe instalował, wole KDE :)

Pamiętaj o swap :)

No właśnie kiedy mam stworzyć te SWAP i dakładnie napiszcie mi coś o tym :)

olej3232
komentarz
komentarz

Usuń partycję 38GB, ustaw jakąś na Windowsa i go zainstaluj, później zacznij instalować Linux-a, podczas isnstalacji z pewnością uruchomi się jakiś program do partycjonowania i wtedy ustawisz 3 partycje /boot 100MB wystarczy, SWAP, zalecane tyle ile pamięci RAM i / na system i programy które będziesz instalował!

Kamix
komentarz
komentarz

A i jeszcze jedno, słyszałem, że są problemy z usunięciem Linuksa...

Czy to prawda ?

[ Dodano: 2007-06-22, 16:14 ]

Znalazłem coś takiego:

Jak mam usunąć Linuksa z komputera?!

Często się dzieje tak, że młodzi napaleńcy przeczytają lub usłyszą o Linuksie i pospiesznie instalują go bez zastanowienia. Potem okazuje się, że jednak to nie to... nie można modemu zainstalować i w ogóle ten Linux "jest jakiś pop...":). Decydują się wtedy na usunięcie Linuksa, ale po usunięciu partycji z Linuksem, okazuje się, że przy uruchomieniu komputera pojawia się znowu napis LiLo... i komputer staje. Wtedy zaczyna się koszmar, jak to usunąć?!

No cóż rozwiązanie jest proste: wystarczy uruchomić ponownie komputer z dyskietki startowej Windowsa i wpisać fdisk /mbr

Teraz sektor startowy dysku zostaje nadpisany przez fdisk Windowsa i ponowne uruchomienie komputera spowoduje uruchomienie systemu Windows.

Czy to będzie działać ? A i gdzie się robi tą dyskietkę w win XP ?

A i czy jak bym odinstalował tego Linuksa i zrobił tak to by windows dział tak jak działał czy by trzeba było go reinstalować ?

olej3232
komentarz
komentarz

Sposób opisany w cytacie który podałeś powinien działać, jeśli nie to jaki kolwiek program bootowany z płyty słóżący do partycjonowania. Jeśli usuniesz MBR to windows też sie nie uruchomi! Z dyskietką startową pod XP możesz mieć problem, nie wiem czy ma fdisk-a. Najwyżej jak dotrę do domu to sprawdzę jak to zrobić i Ci napiszę, bo teraz jestem w pracy i siedzę na win98

Kamix
komentarz
komentarz

Dobra sprawa wyjaśniona :)

Temat można zamknąć :)

Wszystkie wątpliwości rozwiane z jak zawsze pomocnym panem puckiem na GG :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.