x-kom hosting

Mod obudowy

maniacz
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam. Za jakiś miesiąc będę kupował nowy komputer i już teraz chciałbym zrobić projekt mojej przyszłej obudowy CM Elite 331. Już mam wstępne pomysły. Chciałbym wyciąć takie okno jak na załączniku (posiadam wyrzynarkę, więc nie powinno być problemu - mam nadzieję), z plexi chyba, bo będzie tanio, dookoła zrobić takie fajne wkręty (tylko jak? normalnie wwiercić?). Na dole blisko przodu obudowy w plexi włożyć wentylator wdmuchujący 80tkę (nie wiem czy to będzie najlepsze miejsce, ale jest na dole i blisko przodu obudowy, no i jak tego dokonać?), a drugi jeszcze dam w miejscu do tego przeznaczonym z tyłu obok zasilacza 120x120, żeby była ładna cyrkulacja powietrza. Chciałbym na wentylator w oknie nałożyć też jakiś grill, żeby fajnie wyglądało. Na wysokości wentylatora wciągającego powietrze chciałbym zrobić przez cały dół jakiś fajny rysunek, graffiti zrobione przeze mnie, tylko jak? Mogę zrobić rysunek na kartce papieru, tylko jak to przenieść na okno? W środku chcę umieścić 2-3 świecidełka i wszystkie kable powrzucać w takie jakby pół rurki gumowe czy jakieś tam (coś się wymyśli icon_biggrin.gif) i tak, żeby te rurki szły przy ścianach, najlepiej w kątach obudowy, żeby kable pochować. Zastanawiam się jeszcze, czy na górze obudowy nie zrobić małego okna (załącznik nr 2). Jakby ktoś pomógł mi wytłumaczyć jak to wszystko delikatnie zrobić, żeby nie zepsuć sobie nowej obudowy za 150zł, będę wdzięczny icon_wink.gif Ew. jakieś sugestie co można by zmienić, żeby ładnie wyglądało mile widziane icon_smile.gif

@edit

Zdecydowałem się, że daruję sobie cm elite, bo szkoda kasy tyle, jak można ładnie zmodernizować starą budę, której w razie czego nie będzie szkoda :P A za cenę budy kupię lepszy procek i już. Ale modyfikacja identyczna jak wcześniej. Zastanawiam się tylko, czy nie zmienić położenia tego wentylatora poza okno, zaraz na prawo od tego miejsca, gdzie mial być, tylko że w blasze, a nie w oknie.

@edit2

Jeszcze nie wiem co zrobić z przodem, bo kiedyś został bardzo ostro potraktowany (tzn. klapka od napędu :D) Zobaczcie sami.

Przód cały: http://img232.imageshack.us/i/dscf2137.jpg/

Tylko te wyrwane klapki: http://img232.imageshack.us/i/dscf2138n.jpg/

Macie jakieś pomysły? Pomóżcie mi ktoś, bo nikt się odezwać nie chce :D

buda.jpg

góra.jpg

post-44944-1250347114,06_thumb.jpg

post-44944-1250347123,52_thumb.jpg

KingstonDataTraveler
komentarz
komentarz (edytowane)

ten wentylator wdmuchujacy 8cm z boku jest bez sensu, na moje będzie kierował nawiew na płytkę pod płytą główną...

lepszym rozwiązaniem byłaby zamiana miejscami grafiki i wentylatora i wymiana go na przynajmniej 92 mm

wtedy dawalby chłodne powietrze grafice, a wentylatory 8cm są po prostu nieopłacalne... no chyba, że z wyższej półki

zamiast samej pleksy u góry lepiej byś wyciął otwór na wentylator wydmuchujący i wstawił tam wentylator świecący, albo przynajmniej przezroczysty, przez który dawałoby podświetlenie ze środka obudowy (bo takie planujesz zdaje się)

jak teraz patrzę na ten bok obudowy to wydaje mi się, że jest odwrotnie, czyli właśnie wentyl pod grafiką, ale wtedy to bez sensu, bo w oknie będziesz widział tylko kosze na cd/dyski

powodzenia ;)

ah... a grafikę możesz zrobić choćby cyrklem, z podświetleniem od środka da to dobry efekt, tak jakby linie obrazka świeciły

dobra decyzja z przerabianiem starej budy, ale ja zamiast lepszego proca kupiłybm lepszą grafikę :) proc bardziej się daje kręcić...

Ghost991
komentarz
komentarz
dookoła zrobić takie fajne wkręty (tylko jak? normalnie wwiercić?)

Wiertło do metalu. Wkręty zdecydowanie odpadają - pleksi po pęka - jedynie śruby.

Dwie opcja montażu:

Opcja pierwsza - wiercisz otwory w blasze i pleksi skręcasz to na śruby

Opcja druga - wiercisz otwory w blasze i pleksi z tym, że w tym drugim gwintujesz otwory i wtedy obchodzisz się bez nakrętek

Na dole blisko przodu obudowy w plexi włożyć wentylator wdmuchujący 80tkę (nie wiem czy to będzie najlepsze miejsce, ale jest na dole i blisko przodu obudowy, no i jak tego dokonać?)

Szczerze powiedziawszy nie widzę w tym głębszego sensu - zakłócisz tylko tym fan-em cyrkulację powietrza a raczej niczego tym nie schłodzisz w tym miejscu.

Wyciąć otwór i wstawić wentylator - chyba innego wyjścia nie ma ;P

...chciałbym zrobić przez cały dół jakiś fajny rysunek, graffiti zrobione przeze mnie, tylko jak?

Aerograf lub gotowa naklejka

...i wszystkie kable powrzucać w takie jakby pół rurki gumowe czy jakieś tam (coś się wymyśli icon_biggrin.gif)

Proponował bym raczej oploty. Nie jest to duży wydatek a efekt znacznie lepszy niż peszle

Macie jakieś pomysły?

- zostaw z tej obudowy tylko szkielet

- metal vs drewno + pleksi - jak to ładnie połączysz wyjdzie fajny efekt

- ewentualnie coś z PCV

- dużo szpachli :D

- jakieś ciekawe malowanie wnętrza

Inwencja twórcza

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.