x-kom hosting

LCD vs CRT !!!

limak87
utworzono
utworzono

Jaki monitor wybrać :mowiciel: ? Jakie są plusy i minusy obu typów monitorów? Prosze o wasze opinie !!!

Przemek
komentarz
komentarz

Musisz powiedziec do czego bedzie uzywany ten monitor.

Jak jestes zapalonym graczem to nie ma nic lepszego jak zwykly CRT.

Piekne odwzorowanie barw nie to co LCD.

Jesli ze tak mozna powiedziec do wszystkiego po trochu to LCD.

Oczy sie mniej mecza (przede wszystkim).

LIDER
komentarz
komentarz

Co co CRT vs LCD to można by dużo gadać. Temat rzeka. Technologia wykonania paneli LCD posunęła się już bardzo daleko, już są monitory z szybko znikającą plamką, z co raz to większym odświeżaniem, soczyste i wyraźne a za razem drogie... Tak czy owak nie ma monitora LCD co wyświetli 32 bitowa głębie kolorów :lol: Ja tam wole CRT. Stare dobre, zasłużone, chociaż LCD też bym nie pogardził, ale nieraz można trafić na paskudne modele. CRT mają przede wszystkim bardzo dobry stosunek jakości obrazu do ceny, nie licząc niestety zniekształceń, ale zwykły człowiek nie zwraca na to uwagi. W obecnych czasach nie można już stwierdzić co jest lepsze, każde ma swoje wady i zalety.

pol
komentarz
komentarz

Zdecydowanym argumentem, który przemawia na rzecz monitorów CRT jest ich niska cena, bo gdzie kupisz 19 calowy monitor LCD za 200-300zł, nie wspominając nic o 21 calowych monitorach. Moim zdaniem lepiej jest kupić monitor CRT i zaoszczędzone w ten sposób pieniądze przeznaczyć na inny cel.

demarco
komentarz
komentarz
Moim zdaniem lepiej jest kupić monitor CRT i zaoszczędzone w ten sposób pieniądze przeznaczyć na inny cel.

Np na większe biurko :P

Bo na takiego 21" kloca potrzeba sporo miejsca

LIDER
komentarz
komentarz
Bo na takiego 21" kloca potrzeba sporo miejsca

21" jest dobre ale do oglądania filmów z daleka. Jeśli do pracy to nie bardzo. Mój znajomy ma to mówi że musi latać wzrokiem po ekranie w te i w te i po kilku godzinach mu się w głowie kręci. Optymalne jest 17-19".

demarco
komentarz
komentarz
21" jest dobre ale do oglądania filmów z daleka. Jeśli do pracy to nie bardzo. Mój znajomy ma to mówi że musi latać wzrokiem po ekranie w te i w te i po kilku godzinach mu się w głowie kręci. Optymalne jest 17-19".

hehe, nie wiedziałem :), że od tego może głowa boleć. Ale tak czy siak na monitor CRT 19" potrzeba już dużo miejsca na biurku

demarco
komentarz
komentarz

Tylko żeby Ci do tyłu nie poleciał ten DELL :)

Prawie całe biurko masz zajęte, dwie Tatry się zmieściły :P

LIDER
komentarz
komentarz
Tylko żeby Ci do tyłu nie poleciał ten DELL :)

Prawie całe biurko masz zajęte, dwie Tatry się zmieściły :P

Bez przesady, ja jak zawsze wysuwam monitor do końca biurka, do samej podstawki, aż za biurko do tyłu i mam dużo miejsca.

tazman
komentarz
komentarz

Ja mam LCD19* i nie narzekam , mowa oczywiście o ergonomiczności, z odwzorowaniem barw to różnie, filmy i gry jak dla mnie jest ok.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.