x-kom hosting

Głośniki nie działają chociaż są podłączone

Krecik11
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam mam wielki problem mianowicie podlaczylem nowe glosniki Logitecha x-210 wszystko bylo podlaczone bo sprawdzalem wiele razy , lecz nie chodza.Pozniej je odpiąłem i zalaczylem stare lecz te rowniez nie chodza !! puszczam muzyke caly czas i nie dziala.Jesli daje panel sterowania < dzwiek itd. wybieram 1 z opcji to wyskakuje mi obraz

http://img6.imageshack.us/i/beztytuuqdn.png/

i nie wiem co robic ? czy trzeba je jakos instalowac ???

prosze o odp

//ort

//kajzer

Gość
komentarz
komentarz

Głośników się nie instaluje. :)

Wygląda na to że nie masz zainstalowanej karty dźwiękowej, a dokładniej - sterowników do niej.

Gość
komentarz
komentarz

Podaj nazwę płyty głównej to ci znajdę sterowniki

Krecik11
komentarz
komentarz

nie mam pojecia jak to sprawdzic sory ale ja troche nie ogarniam kompa ^^

mol93
komentarz
komentarz

sorki chcialbym się o coś zapytać... przeinstalowywałem windowsa i teraz nie odczytuje mi zadnego sprzetu audio choc jest podlonczony. ściągnąłem juz moze ze 20 sterowników do karty dzwiękowej i zaden nie działa a orginalną płyte gdzies zapodziałem... co z tym zrobić i jak sprawdzić jaką mam kartte dzwiękową?? za odpowiedzi z góry dziękuje;)

Gość
komentarz
komentarz

Kartę sprawdzić możesz w programie Everest. Jeśli to integra, warto abyś podał model posiadanej płyty głównej - ją także znajdziesz w Evereście.

mol93
komentarz
komentarz

Kartę sprawdzić możesz w programie Everest. Jeśli to integra, warto abyś podał model posiadanej płyty głównej - ją także znajdziesz w Evereście.

nawa płyty głównej to-ECS K7VTA3 v6, a o karcie dzwiękowej nie ma nic mowy. i co teraz?? ;)

Norkid
komentarz
komentarz (edytowane)

i co mam z tym zrobic ?

nie chodzi mi gdy instaluje pod koniec wyskakuje

TO JA KRECIK11

wyskukuje mi to

http://img505.imageshack.us/i/beztytuujeh.png/

Gość
komentarz
komentarz
nawa płyty głównej to-ECS K7VTA3 v6

Skąd wiesz jeżeli mu w Evereście nie czyta?

Nie masz żadnej książeczki? Płyty? Jak nie to rozkręć i tam powinna być nazwa płyty głównej.

Gość
komentarz
komentarz

Przecież nazwa płyty głównej została odczytana, a to w zasadzie wystarcza do sprawdzenia w specyfikacji jaka karta zintegrowana jest na pokładzie.

Poza tym odpowiedź czynmydobro4fun odnosiła się do innej wypowiedzi, nie wywodzącej się bezpośrednio od autora tematu:

http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=119238&view=findpost&p=829729

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Spróbuj starszych sterowników.

POBIERZ

czynmydobro4fun
komentarz
komentarz

@Krecik11

No tak. <b>@Krecik11</b> zainstalowałeś sterowniki przeznaczone dla <b>@mol93</b> i jego płyty ECS K7VTA3 v6. Mój błąd. Nie zauważyłem, że was dwóch pisze w tym temacie;)

@Radzio_715

Nie czyta w Evereście bo nie zainstalował sterownika do chipsetu. Nie zainstaluje go dopóki nie będzie wiedział jaką ma płytę. I koło się zamyka ;)

<b>@Krecik11</b> zostaje Ci instrukcja albo naklejka na mobo. Ewentualnie faktura ze sklepu:) Dowiedz się jaką masz płytę główną. Bez tego nic nie zdziałamy...

@Radzio_715

POBIERZ

Co to jest? Przecież <b>@mol93</b> dostał ode mnie sterowniki dokładnie do swojej dźwiękówki. Nie pisał nic więc chyba po problemie. A jaką płytę ma Krecik11, tego nadal nie wiadomo.

Gość
komentarz
komentarz

Dobra już mi się pokręciło i myślałem że ta karta krecika...

Napisałem mu żeby zobaczył w książeczce, a jeśli nawet to powinien mieć płytę z tymi sterami...

Krecik11
komentarz
komentarz (edytowane)

Witam znalazlem te informacje mojego komputera :

sluchajcie znalazlem informacje ale nie mam pojecia ktora to karta prosze abysci wybrali :

Plyta glowna Asrock K8NF4G-SATA2 SOCKET 754(VGA/PCX/SATA2/RAID)

VGA NVIDIA GEFORCE 6100 128MB

PROSECOR AMD SEMPRON 3000+ BOX (754 PIN)64 BIT

RAM DDRAM 512 MB PC 400

HDD CAVIAR 80GB SATA (WD800JD) 8MB CACHF

a reszte mam zintegrowane.. na plycie glownej

czynmydobro4fun
komentarz
komentarz

Sterowniki do kodeka audio ze stronki Asrock'a: http://www.asrock.com/mb/download.asp?Model=K8NF4G-SATA2&s=754

A najnowsze są tu: http://218.210.127.131/downloads/downloadsView.aspx?Langid=1&PNid=23&PFid=23&Level=4&Conn=3&DownTypeID=3&GetDown=false

Jeżeli instalowałeś wcześniej coś od dźwięku to "przeczyść" system Driver Sweeperem. A nazwa tego kodeka to Realtek ALC850 7.1channel AC'97 audio codec ;)

Krecik11
komentarz
komentarz (edytowane)

czynmy omg to jest jakas magia powiedz mi co mam sciagnac bo zwariowalem dales mi 2 linki

ktory pobrac i co pobrac bo jest tam kilka sterownikow do pobrania jakies NVIDIA all in 1 driver package ver: 812 ja tego nie ogarniam plx o pomoc

p.s prosze o linka do tego swippera bo cos sciagnalem ale nie odpala sie

czynmydobro4fun
komentarz
komentarz

Jaka magia. Czytaj uważnie. Podałem Ci bezpośrednie linki do pliku i napisałem jak się nazywa kodek: Realtek ALC850 7.1channel AC'97 audio codec. To miałeś ściągnąć. Najlepiej wejdź na stronę Realtek'a i stamtąd ściągnij drivery do swojego Windowsa. Tam się nie możesz pomylić :)

Najpierw Driver Sweeper. Ściągnij nową wersję. Analizuj i czyść. Zaznacz Realtek. Program sam sobie ściągnij. Nie bądźmy śmieszni...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.