x-kom hosting

problem z obrazem

mardhuk
utworzono
utworzono

witam

mam nastepujacy problem:

zlozylem nowego kompa.. i na xp co chwile skacze mi ekran..(pojawiaja sie paski.. a od czasu do czasu robi sie caly czarny) zwlaszcza wtedy jak "cos sie dzieje" na nim...

-sterowniki probowalem rozne - na kazdym to samo

-ustawienia sa raczej ok

-karta na innych kompach dziala dobrze

-monitor tez w pelni sprawny

co moge z tym zrobic?

Gość
komentarz
komentarz

Jaki masz zasilacz i jaka kartę?

mardhuk
komentarz
komentarz

zasilacz: delta 350w atx

karta: geforce 4 mx 440 64mb

mardhuk
komentarz
komentarz

jeszcze dodam, ze w grach jest wszystko ok.. problem wystepuje tylko w "zywym" windowsie

[ Dodano: 2007-06-19, 20:03 ]

Przeczyscilem zlacza.. i teraz windows w ogole nie chce dzialac.. a linux ubuntu smiga.. co moge teraz zrobic?

Przemek
komentarz
komentarz

Co sie dzieje jak chcesz uruchomic Windowsa ?

mardhuk
komentarz
komentarz

uruchamia sie.. i jak chce wlaczyc jakis program, to obraz skacze chwile.. i sie zawiesza.. a pozniej restartuje

[ Dodano: 2007-06-19, 21:09 ]

wlasnie odkrylem, ze w windowsie w trybie awaryjnym dziala ok...

Przemek
komentarz
komentarz

Musisz zainstalowac/przeinstalowac sterowniki do plyty glownej i grafiki.

mardhuk
komentarz
komentarz

niestety nie pomoglo :(

dar55
komentarz
komentarz

wygląda jakby ci samoistnie zmieniał rozdzielczosć , monitoruj to - po uruchomieniu , po jakimś czasie , po awarii (bezpośrednio)

mardhuk
komentarz
komentarz

jak mam monitorowac?

dar55
komentarz
komentarz

Monitorowanie (ang. monitoring) to zorganizowany sposób obserwacji, zwykle ciągły i długoterminowy. :), chodzi o to bys sprawdzał we własciwościach

mardhuk
komentarz
komentarz

ale to raczej nie jest mozlie.. ekran miga.. i w tym czasie nie moge nic robic.. a generalnie chyba rozdzielczosc nie zmienia sie.. chyba raczej bym to zauwazyl?

dar55
komentarz
komentarz

rozdzielczość pewnie byś zauważył ale odświeżania juz nie :), inaczej- zmień odświeżanie i rozdzielczośc i popatrz czy to jest tak samo jak omawiany problem

PS a cuda się zdażają , uwierz mi :) szczególnie w kompach

neon33
komentarz
komentarz

No to formacik też tak kiedyś miałem uruchomiłem awaryjnie i przeinstalowałem sterowniki i problem znikł.

mardhuk
komentarz
komentarz

Zmieniłem rozdzielczość i odswiezanie.. próbowałem różne kombinacje.. i problem sie powtarza... ale teraz zauwazylem, ze im dluzej uzywam komputera, tym mniej kaszani się obraz...

dar55
komentarz
komentarz

jest jeszcze jedna możliwośc , przemek pisał przeinstaluj sterowniki , zrobiłeś to i problem nie znikł , ale spróbuj tak odinstaluj sterowniki od karty graficznej i pozostaw tak niech system ją widzi jako normalną vga , ( bo może masz nie takie sterowniki jak potrzeba) , gry ci zapewne nie będą chodzic i obraz do du...ale pobaw się samym windowsem przez jkaiś czas i obserwuj czy problem się powtarza

mardhuk
komentarz
komentarz

Po odinstalowaniu.. zdaje sie, ze problem zniknal... tylko gdzie mam teraz szukac odpowiednich sterownikow? sprawdzalem sporo roznych wersji...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.