x-kom hosting

"przełożenie wtyku 4-pin" z jednego zasilacza do drugiego

emiks
utworzono
utworzono

Witam. Mam pytanie. Otóż, jak wiedzą niektórzy kŧórzy widzieli moje poprzednie tematy :D:D, że zawiesza mi się komputer. Problem został rozwiązany, wiem już, że to zasilacz. Okazuje sie niestety, że nie mam ani grosza na nowy. Na szczęście w szufladzie z zapasowymi częściami dorwałem zasilacz 300W (dokładnie taki jak mam teraz) tylko z jednym mankamentem. Nie ma w nim wtyku zasilającego procesor (4-pin) i tu pojawia się moje pytanie. Czy byłaby możliwość zrobienia "prowizorki" do czasu zakupu nowego zasilacza? t.j. uciąć ten wtyk ze starego kompa i podłączyć np pod 2 polexy?? (w wtyku 4-pin) są 2 zółte i 2 czarne kable. Wnioskuje więc, że wystarczyłoby to podłączyć pod 2 inne żółte i czarne kable, nie jestem tylko pewien czy sie nie mylę.

zbikowski
komentarz
komentarz

prawie napewno sie nie da.. a to dlatego ze gdyby takie patenty byly mozliwe to byly by przejsciowki z molexow na 4pinowce.. takich nie spotkalem wiec mysle ze to niemozliwe

emiks
komentarz
komentarz

a np, przelutować??

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Ryzykujesz, że nie będą działać oba... Nie byłoby prościej pożyczyć kasę na nowy?

maciek98
komentarz
komentarz

Prowizorkę zawsze da się zrobić ale nie ryzykuj. Ten zasilacz to pewnie jakiś noname z słabą linią 12v, która nie wytrzyma takiego obciążenia. Nie cuduj bo sobie spieprzysz kompa.

emiks
komentarz
komentarz

no name znaczy?? :D Bez nazwy/denna firma czy coś?? :D Jesli takie ryzyko to... kicha :/ Pożyczyć kasy nie ma od kogo... niestety. Dzięki za odpowiedź

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.