x-kom hosting

Napęd się nie otwiera.

green_apple
utworzono
utworzono

Witam, otóż mam problem - napęd nie chce się otworzyć. Przy próbie otwarcia zaświeca się żółte światełko i słychać pracę silników, lecz "tacka" ani drgnie. Niestety, awaryjne otwieranie również nie daje pozytywnych efektów. Dodam, iż wcześniej już zaczęły się pojawiać problemy - napęd najczęściej otwierał się dopiero za drugim razem.

Jaka może być tego przyczyna? Jest jeszcze jakaś szansa naprawy, czy konieczne jest kupno nowego sprzętu?

Proszę o jakieś sugestie. Pozdrawiam :)

WARLOCK787
komentarz
komentarz

Daj loga . :)

Sprawdź w menadżerze urządzeń czy nie ma żadnych wykrzykników i znaków zapytania i czy wykrywa napęd ... I sprawdź jeszcze podłączenie taśmy i zasilania ...

john123
komentarz
komentarz

Może przycisk nie działa :)

WARLOCK787
komentarz
komentarz
Może przycisk nie działa :)

masz miernik to sprawdź jego rezystancję ... A próbowałeś przez polecenie systemowe ?

PPM--->wysuń dysk ?

Gość
komentarz
komentarz

Jeśli napędem jest Samsung - to popularny defekt ;).

Ale awaryjne wysuwanie przez spinacz powinno działać.. jeśli o nim akurat mowa.

green_apple
komentarz
komentarz

Dziękuję za odpowiedzi :)

A próbowałeś przez polecenie systemowe ?

PPM--->wysuń dysk ?

Próbowałam, ale nic to nie daje ;)

masz miernik to sprawdź jego rezystancję ...

To znaczy gdzie mogę to sprawdzić?

Sprawdź w menadżerze urządzeń czy nie ma żadnych wykrzykników i znaków zapytania i czy wykrywa napęd ... I sprawdź jeszcze podłączenie taśmy i zasilania ...

Menadżer urządzeń sprawdziłam w pierwszej kolejności, nie wykrywa żadnych błędów. Podłączenie postaram się jutro sprawdzić.

Daj loga . :)

Pewnie dla Was to dziecinnie proste, ale ja nie mam pojęcia jak go utworzyć. Proszę się nie śmiać, chociaż wydaje mi się, że to nieuniknione z Waszej perspektywy. Trudny ze mnie przypadek ;)

Jeśli napędem jest Samsung - to popularny defekt ;).

Ale awaryjne wysuwanie przez spinacz powinno działać.. jeśli o nim akurat mowa.

Nie jest to Samsung.

Qniooo
komentarz
komentarz

Miałem taki problem z DVD Mercury. Rozwiązaniem było... mocniejsze puknięcie (takie jak się puka do drzwi) w górę napędu. SERIO! Wtedy tacka się wysuwała. Taki problem może wynikać ze zmęczenia materiału (np. silniczka).

Mag Magik
komentarz
komentarz

Jeśli napęd ma swoje lata, to możliwe że siada jego mechanika. Jednak podobne efekty mogą powodować kable transmisyjne, więc zmień kable na inne, chodzi mi o podłączenie SATA/ATA oczywiście.

PS. Co rozumiesz przez "awaryjne otwieranie" napędu? :)

green_apple
komentarz
komentarz

Można powiedzieć, że stan napędu się polepszył, chociaż nie wiem czy to nie zbyt wielkie słowa. Po puknięciu w napęd, za radą Qniooo, "tacka" się wysunęła. Obecnie napęd otwiera się, lecz nie za każdym razem - momentami się przycina. Wcześniej ani drgnął, więc jest jakiś postęp, ale nie wiadomo na jak długo - jutro może się okazać, że znów nie ruszy.

Chcę dodać, że ma on 2-3 lata, co moim zdaniem jest stosunkowo nie dużo.

Dziękuję za pomoc :)

FrogsterPL
komentarz
komentarz
PS. Co rozumiesz przez "awaryjne otwieranie" napędu? smile.gif

Wsadza się rozprostowany spinacz lub ewentualnie igłę tudzież agrafkę do tego maleńkiego otworu w przednim panelu napędu (ale komputer musi być włączony) - wtedy tacka powinna trochę odskoczyć ;)

Alan2598
komentarz
komentarz

mój komputer ma 6 lata i napędy nadal działają bo mam DVD-ROM i CD-RW ;)

//Jestes niepoprawny,spam

//Nie pomagaja kolejne warny

//+20% koniec zywota

//Amen

//Daniel W.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.