x-kom hosting

Własna gra online

cybul92
utworzono
utworzono

Witam,

chciałbym stworzyć prostą grę online 2D. Nie zależy mi na dobrej grafice. Gra byłaby podobna do szachów, lecz zmodyfikowana (szachy samobójcze).

Chciałbym dowiedzieć się co mi jest potrzebne (jakie programy i jakie umiejętności) do stworzenia gry (na początek bez wstawienia do Sieci)

Miałyby być to szachy, lecz z takimi różnicami:

Bicie jest obowiązkowe; król jest jak każda inna figura (nie obowiązują szachy i maty...), wygrywa ten, który pozbędzie się wszystkich figur lub nie ma ruchu.

Programy szachowe, np. Fritz mają już takie silniki (Giveaway chess)

Najlepiej, jeśli byłaby możliwość naliczania rankingu itp (jak na kurnik.pl)

Z tego co się orientuję nie ma polskiej strony, gdzie można pograć w szachy samobójcze...

Sajko
komentarz
komentarz (edytowane)

Naucz dobrze programować w C++ i np. dzięki C++Builder możesz po jakimś czasie zacząć tworzyć proste gry.

;)

Poczytaj też :

http://peb.pl/programowanie/289588-tworzenie-gier-2d.html

jeśli już masz doświadczenie w tych sprawach to polecam Adventures Games Studio ;) Możesz w nim tworzyć platformówki, karcianki i szachy ;)

http://dev.computerworld.pl/ftp/15338/Adve...dio%202.72.html

cybul92
komentarz
komentarz

dzięki :)

w C++ ogólne pojęcie mam...

co do tego programu to raczej nie znajdę spolszczenia...? :P

melman
komentarz
komentarz

mmf 2, tgf

te 2 programy..proste

MarekM25
komentarz
komentarz

jeżeli ma być to gra online to raczej nie C++, a php/javascript itp

cybul92
komentarz
komentarz

to pobawię się chyba w mmf 2 (bo do tego znalazłem spolszczenie :P )

WARLOCK787
komentarz
komentarz

Życzę powodzenia :) Informuj nas o postępach ! ^^

cybul92
komentarz
komentarz

dzięki :)

haha postęp jest taki że mam 34% pobranego programu (ale cii) :P

już w tym programie będę mógł ustawić, że gra ma być online czy to czymś innym będę musiał robić ? :P

MarekM25
komentarz
komentarz
już w tym programie będę mógł ustawić, że gra ma być online czy to czymś innym będę musiał robić ? :P

jak chcesz grę online, czyli typu na stronkę to piszesz w innym języku programowania :P

cybul92
komentarz
komentarz

czyli, że nie ma sensu ściąganie mmf ?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.