x-kom hosting

Karta microSD i problem

versus5
utworzono
utworzono

Witam,

Kupiłem kartę GOODRAM microSD 1GB do telefonu Alcatel OT-E801, z tą kartą jest duży problem.

Posiadam karte micro SD firmy Sandisc, która jest sprawna.

Telefon "nie akceptuje" karty zakupionej (goodram)- po włożeniu jej, wywala komunikat "Błąd karty micro-SD".

Posiadam jedynie czytnik kart w drukarce hp. (adapter microsd -> SD). Przy karcie firmy goodram w drukarce miga lampka "! CF", przy czytniku kart (ewidentnie urządzenie się buntuje przy tej karcie) . Natomiast przy tym samym adapterze kart, przy karcie Sandisc nic nie miga.

Pytanie:

Czy może być tak, że karty danego producenta nie są czytane w niektórych urządzeniach ?

Czy można stwierdzić na tej podstawie, że karta jest uszkodzona ?

Gość
komentarz
komentarz

versus5, Może, GoodRam to jedna z najgorszych firm produkujących pamięci więc takie zachowanie się jakiejkolwiek pamięci tej firmy specjalnie mnie nie dziwi.

versus5
komentarz
komentarz

No teraz już wiem ..., sadzisz, że ta karta może być padnięta ?

(jeżeli tak to ją odeśle do producenta / sprzedawcy )

Gość
komentarz
komentarz

Niekonieczne jest padnięta, ale wiele urządzeń może mieć problemy z jej wykryciem. Po prostu zajdź z nią do sprzedawcy wraz z tym telefonem i poproś, żeby ją zamontował.

versus5
komentarz
komentarz

nie jest tak, że karty muszą być zgodne z jakimś standardem ? dziwnie tak.... z serii jednych producentów czyta innych nie :?

Gość
komentarz
komentarz

Nie. Standard to microSD i wszystkie karty powinny być poprawnie czytane.

Przemek
komentarz
komentarz

Na przyszlosc nie inwestuj w ta firme.

Ja w swoim telefonie mam micro SD Kingstona i sprawuje sie znakomicie.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.