x-kom hosting

Dobre instalowanie sterowników

Danci
utworzono
utworzono

Witam.

Jak dobrze wyinstalować i zainstalować sterownik? Nie mówicie mi o DriverMax bo mi wogóle inne dane podane...

Sajko
komentarz
komentarz (edytowane)

1. unistall sterowników z dodaj/usuń programy w Panelu Sterowania

2. restart i włączyć komputer w trybie awaryjnym.

3. wyczyszczenie pozostałości po starych sterownikach programem Driver Sweeper

4. Ponowne uruchomienie kompa do normalnego trybu.

5. instalacja nowych sterowników

6. Restart koputera i gotowe ;)

Edytowane przez Sajko
Danci
komentarz
komentarz (edytowane)

Tryb awaryjny F8 taa?

I przeczyscic w trybie awaryjnym ta?

Edytowane przez Danci
Sajko
komentarz
komentarz

Tak. F8 i w awaryjnym czyścić ;)

Danci
komentarz
komentarz

I tak się porobiło

Rdz. 1280x1024... To niby poprawna rdz monitora a takie małe literki paski itd. Wcześniej miałem takie normalne...

Jak to naprawić?

dar55
komentarz
komentarz

a nie łatwiej driver cleaner /restart /instalka nowych ? ;)

Danci
komentarz
komentarz (edytowane)

W driver cleaner jest i ati i ati hydravision i ati mmc ati remote wonder ati uninstall utility ati wdm? To wsyzstko co z ati usunąć czy tylko samo ati?

I dlaczego taki brzydki ekran?

Edytowane przez Danci
Sajko
komentarz
komentarz

Na pulpicie kliknij właściwości -> ustawienia i dopasuj sobie rozdzielczość ;)

Po driver cleanerze mogą wystąpić różne kłopoty - raczej prościej użyć Driver Sweepera ;P

Danci
komentarz
komentarz

Sprawdzałem każdą rdz i to samo... Poprzednim razem było ładnie widoczne większy pasek wogóle wszystko lepiej dopasowane, a teraz się zepsuło.

Przypominam, że to VISTA.

Wielkość liter zmieniłem na 120 DPI. Niby wszystko ok, ale nadal to sztuczne nie tak jak przedtem.

Gadźety nadal takie małe a powinny być większe jak przedtem. Macie fotkę.

I po wgraniu sterów wystąpił błąd w gta iv DD3D30

Sajko
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie występują ,żadne błędy przy grafice w menadżerze urządzeń? We właściwościach (personalizuj) przejdź w ustawienia zaawansowane (sprawdź czy wszystko ok) i wejdź w zakładkę swojej karty graficznej i w ustawienia grafiki. Tu możesz wszystko dostosować dokładnie.

błąd w gta 4 DD3D50 D3D Error oznacza DirectX 9 video card required.

wynika z tego, ze twoja karta nie obsługuje directx w wersji 9 lub ma za stare sterowniki żeby go obsłużyć.

Na pewno dobre sterowniki dobrałeś?

Jaką masz kartę graficzną?

Edytowane przez Sajko
Danci
komentarz
komentarz

Look at podpis ;d

HD 4870...

Tzn gdzie te ustawienia grafiki w viście bo znaleźć nie mogę... A DirectX na pewno mam ... Dla pewności pobiorę stery ze strony producenta może da radę...

http://game.amd.com/us-en/drivers_catalyst.../common-vista64

i z tego wybrać Option 1 ta?

Jak daje właściwości karty grafiki to typ sterownika VGASave... Chyba coś źle... Pobieram z ati stery i dam wam niedługo odp.

lukashi
komentarz
komentarz (edytowane)

Tak musisz wybrać Option1

Edytowane przez lukashi
Sajko
komentarz
komentarz

Aby dostosować w Viście rozdzielczość itd wchodzisz -

Personalizuj->Ustawienia ekranu->(tutaj masz ustawienia rozdzielczości podstawowe)->Ustawienia zaawansowane-> i zakładka z Twoja karta graficzną (w moim przypadku np. Gforce)

Tutaj możesz dostosować rozdzielczość pod większą ilością względów - dostosować indiwidualnie do swoich potrzeb.

Danci
komentarz
komentarz

Patrzcie w C:\Ati\Support/9_6_vista...\Driver i Fah mam...

No niby mam te stery... To czy to te poprawne czy zainstalować na nowo pobrane ze strony producenta... Jak te mogę dobrze usunąć?

Sajko
komentarz
komentarz

Lepiej ze strony producenta. Możesz spróbować instalować jedne na drugie - na pewno nie zaszkodzi spróbować.

albo wejdź w panel sterowania -> dodaj/usuń programy -> unistall

Restart kompa

i instalujesz jeszcze raz.

Danci
komentarz
komentarz

Wyinstalowałem z dodaj lub usuń, ale ten folder nadal mam... (kilka razy wchodziłem i jest)... Zobacze jeszcze Driver Sweeperem i dam odp.

A co do driver cleaner 3 to tam wszystko co z ati zaznaczyc i usuwać (Hydra Vision, MMC itd.) czy tytlko samo Ati?

Czy stery mogę na Dysku D zainstalować? Viste mam na C:/

Sajko
komentarz
komentarz

driver Celanerem się nie posługiwałam nigdy ale wydaje mi się ,że jak już to usuwasz wszystko co należało do starych sterowników.

Co do dysku to ja sprawy techniczne jak oprogramowanie, sterowniki itd. instaluję zawsze na jednym dysku ;)

Danci
komentarz
komentarz

A czy to normalne, że po zainstalowaniu sterów program sam mi każe zamknąć system. Naciskam przycisk OK i zamykanie trwa parę minut?

No i zainstalowałem i kij nadal mam Standardowa karta grafiki VGA...

lukashi
komentarz
komentarz

Może pytało się podczas instalacji czy chcesz zamienić te pliki na te i kliknąłeś nie?

Zrób jeszcze raz takie czynności:

1.Usuń wszelkie sterowniki jakie masz na komputerze od karty graficznej

2.Ściągnij najnowszą wersję do swojej karty

3.Zainstaluj i napisz jaki efekt

Ps.Też miałem taki problem,że się długo zamykało,ale zrobiłem formata całego kompa i instalowałem wszystko od nowa...Po prostu można było czekać wieczność :o ,a się nie zrestartował sam.No i sterów zainstalować nie mogłem...

Ale ty spróbuj tego:

http://www.gram.pl/pomoc_poradnik.asp?p=561&t=s

Danci
komentarz
komentarz (edytowane)

Dobra aha i takie rzeczy mi instaluje (na początku miałem możliwość zaznaczenie Folding@Home, ale odznaczyłem)

Obrazek

Z zamykaniem sobie poradziłem :)

Edytowane przez Danci
lukashi
komentarz
komentarz

Rejestracja produktu chyba Ci niepotrzebna.

Danci
komentarz
komentarz

I tak jak mówiłeś zrobiłem i nadal nic. Czyta mi jako kartę VGA... No kurczę co zrobić pomocy!

Instalowałem z płyty Ati co mi przy kupnie kompa dali i przy końcu instalacji takie coś:

Nie można znaleźć żadnych skłądników do zainstalowania! Nie wykryto zgodnego sprzętu...

Ale jak nie jak ja mam tę kartę.

Chyba w tym błąd, że system mi wykrywa tylko kartę VGA na płycie głównej... Tego radka nie wykrywa chociaż w menedżerze urządzeń jest jakieś 1. nierozpoznane urządzenie, ale nie wiem czy to ta karta... Jak nakłonić system, aby tego radka mi znajdował.

Nie no nie mogę... Udało mi się powrócić do sterownika 8.501.. 9.6 po prostu nie da się wgrać. Nie mam już sił... już wystarczająco spiepszyłem wszystko i tak się cieszę, że do tego powróciłem. Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł? Nie da się tego jakoś inaczej zrobić?

Gdy dam na kartę grafiki i właściwości takie coś mam:

System Windows nie może uruchomić tego urządzenia sprzętowego, ponieważ jego informacje o konfiguracji (w rejestrze) są niekompletne lub uszkodzone. (Kod 19)

Kliknij przycisk Wyszukaj rozwiązania, aby wysłać dane o tym urządzeniu do firmy Microsoft i sprawdzić, czy jest dostępne rozwiązanie.

HELP!!!!!!!!!!!!!

lukashi
komentarz
komentarz

Spróbuj usunąć te sterowniki wszystkie które masz na kompie Drivecleanerem i od nowa zainstalowac...

Danci
komentarz
komentarz

Ta, ale pod koniec instalacji mi pisze, że jakieś ostrzeżenia...

I takie coś:

Istniejące pakiety

Microsoft Visual C++ 2005 SP1 Redistributable 64bit

Pakiety do zainstalowania

Menedżer instalacji Catalyst

Stan końcowy: Powodzenie

Wersja elementu: 3.0.728.0

Rozmiar: 20 MB

Sterownik audio HDMI

Stan końcowy: Powodzenie

Wersja elementu: 5.00.60000.49

Rozmiar: 1 MB

Rejestracja produktu Catalyst

Stan końcowy: Powodzenie

Wersja elementu: 2.01.0000

Rozmiar: 1 MB

Inne wykryte urządzenia

Komunikaty o błędach

I co to przy właściwościach może znaczyć karty grafiki i jak to naprawić?

System Windows nie może uruchomić tego urządzenia sprzętowego, ponieważ jego informacje o konfiguracji (w rejestrze) są niekompletne lub uszkodzone. (Kod 19)

Kliknij przycisk Wyszukaj rozwiązania, aby wysłać dane o tym urządzeniu do firmy Microsoft i sprawdzić, czy jest dostępne rozwiązanie.

Wogóle odinstalowałem kartę grafiki jak ją teraz ponownie zainstalować?

No nic powróciłem do starych ustawień... Tych najnowszych zainstalować nie mogę bo się wszystko psuje... Jak znacie jakieś inne sposoby PISAĆ!

Możecie mi powiedzieć dlaczego mi się tak dzieje?

To jak wreszcie z tymi sterami... Niby mam stare 8.5, ale... Ten obraz taki dziwny jakiś. Niby mogę grać normalnie w gry np GTA IV, ale tych 9.6 zainstalować nie mogę... No pomóżcie mi!

Psycholandia
komentarz
komentarz

Sterowniki od chipsetu zainstalowałeś?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.