x-kom hosting

"Wentylacja" obudowy...

osmaga94
utworzono
utworzono

Może mój temat będzie śmieszny ale mam takie pytanie. Zdjęcie mojej obudowy (załącznik). I tam jest takie duże kółko (zaznaczone na czerwono) i chciałbym je wyciąć, żeby coś tam wstawić. Tylko mam pytanie. Czym to wyciąć, żeby ładnie wygłądało a nie takie poharatane jak otwieraczem do puszek ;) Prosze o propozycje wycinania tego kólka :lol: Pozdro

tomq90
komentarz
komentarz

Wyrzynarką wytniesz ale będzie poharatane. Ale potem można założyć ochronne gumki na ostre końcówki :P

Kiedyś o tym czytałem w PCFormat xD

osmaga94
komentarz
komentarz

Ale żeby nie było poharatane. :P

tomq90
komentarz
komentarz

No to będzie trudno :/

LIDER
komentarz
komentarz

[center:8eedf9d8ba]Pobrane z serwisu: teampc.pl

**** Wycinanie okna ****[/center:8eedf9d8ba]

Dość często w dzisiejszych czasach można spotkać komputery z ekranami w ścianach bocznych. W tym arcie opisze sposób wycięcia najzwyklejszej dziury w obudowie.

W tym artykule postaram się to wam przybliżyć.

Zaczynamy od przemyślenia sprawy i wyglądu okna poczym zabieramy się do pracy. Zdejmujemy ścianę obudowy, na której szkicujemy ołówkiem krawędzie okna. Gdy naszkicujemy już linie do wycinki wracamy do punktu myślenia – upewnimy się, że wszystko nam ładnie będzie pasować i pamiętamy by zachować w miarę możliwości sztywność obudowy. Gdy już jest wszystko ok. to musimy zasłonić w jakiś sposób pozostałą część obudowy. Do tego celu świetnie nadaje się taśma papierowa (Taśma papierowa w trakcie odrywania nie zostawi brzydkich śladów). Różne osoby różnie osłaniają swoją obudowę, niektórzy wycinają wcześniej szablon z tektury z wyciętym oknem, po czym nakładają go na ściankę obudowy w calu zasłonięcia, po czym przytwierdzają ją na stałe Pawlakami taśmy.

Gdy już mamy osłoniętą obudowę musimy nawiercić na rogach okna niewielkie otwory (używamy wiertła 10 lub mniejszego – kto co woli), jeśli okno jest kwadratem to nawiercamy otwory na jego 4 rogach a jeśli np. trójkątem to na jego 3 rogach. (Otwory mają nam ułatwić prace przy wyżynaniu okna). Zanim nawiercisz otwory pamiętaj by ściskami przymocować ścianę obudowy tak by się nie ruszała, a następnie tak ją ustawić by przypadkiem nic niepożądanego nie przewiercić.

Gdy już skończymy wiercić narożne otwory czas by zacząć wyżynać okno, do tego celu posłuży nam wyrzynarka z ostrzem do metali. Wyrzynarkę ustawiamy na pełną prędkość prędkość małymi krokami wycinamy pomału okno po wcześniej naszkicowanej lini. Pamiętajmy by nie szaleć i nie wyrzynać od razu całego okna tylko robić to krokami – gdy wycinamy partiami ustrzeżemy się błędów.

Po wycięciu okna w obudowie zostają nam nieładne poszczerbione krawędzie, które usuwamy za pomocą pilnika do metali i wykańczamy papierem ściernym dla uzyskania gładkości.

Gdy uznamy, że otwór jest już dosyć dopracowany możemy od razu przystąpić do montażu okienka z plexi – niektórzy wycinają płat plexi większy o centymetr na każdej krawędzi tak by móc go później bezpiecznie przymocować wewnątrz obudowy. Co do mocowania plexi niektórzy łapią ją na klej inni na silikony, a jeszcze inni wycinają na krawędzi szparę, w której mocują neony – świecą na krawędzi okna dając fajny efekt.

Kształty i wymiary okna zależą od naszej wyobraźni i zdolności manualnych. Pozostaje mi życzyć powodzenia i świetnych pomysłow.

[scroll:8eedf9d8ba][/scroll:8eedf9d8ba]

olej3232
komentarz
komentarz

Ale żeby nie było poharatane
To musiał byś mieć znajomego który pracuje w firmie w której tnie się przy pomocy wiązki laseru i załatwi Ci wycięcie! Wszystkim innym poszarpiesz!
LIDER
komentarz
komentarz
Ale żeby nie było poharatane
To musiał byś mieć znajomego który pracuje w firmie w której tnie się przy pomocy wiązki laseru i załatwi Ci wycięcie! Wszystkim innym poszarpiesz!

Przeczytaj co zamieściłem w moim poście na ten temat:

Po wycięciu okna w obudowie zostają nam nieładne poszczerbione krawędzie, które usuwamy za pomocą pilnika do metali i wykańczamy papierem ściernym dla uzyskania gładkości.

Jak się człowiek postara to będzie ładnie.

olej3232
komentarz
komentarz

Spoko ale wiem że da się wygładzić, ale nie da się wyciąć tak żeby nie było poszarpane! A Twój post przeczytałem po napisaniu mojego!

dar55
komentarz
komentarz

frezujesz na CNC :) , a jak nie to wycinasz i bierzesz pilniczek okrągły do ręki i ładnie robisz krawędzie , lub zestaw z np Lidla śzlifierka + ścierniczka

osmaga94
komentarz
komentarz

LIDER, dzięki. Załatwię tylko wyzynarkę i zabieram się do roboty. Ale ja chcę zamiast plexi to taką siatkę jak jest w stuningowanych autach :D

LIDER
komentarz
komentarz
LIDER, dzięki. Załatwię tylko wyzynarkę i zabieram się do roboty. Ale ja chcę zamiast plexi to taką siatkę jak jest w stuningowanych autach :D

Co do siatki to weź idź do jakiegoś sklepi z artykułami metalowymi. Bardzo fajne siatki są które nadają się do tuningu, aż sam się zdziwiłem kiedyś. Możesz też rozebrać stary filtr powietrza od malucha i z siatki która siedzi w tym filtrze zrobić sobie, tylko trzeba by ją pomalować jakimś sprayem ładnym np. złoty, srebrny.

osmaga94
komentarz
komentarz

No ja o takiej mówie. A z tym maluchem to nie wiedziałem muszę wypróbować ;) heh

KarolSSS
komentarz
komentarz

A szlifierką kątową to by nie było ładnie, bez nierówności ? Np. wyciąć kwadrat

Przemek
komentarz
komentarz

KarolSSS, tak samo bedzie.

Ale co za problem wyciaz i potem pilnikiem wygladzic ;)

osmaga94
komentarz
komentarz

No fakt. Tylko teraz kurcze od kogo by tu wyrzynarkę pożyczyć o to umocować gdzieś mocno ?

LIDER
komentarz
komentarz
A szlifierką kątową to by nie było ładnie, bez nierówności ? Np. wyciąć kwadrat

Szlifierką kontową zbyt równo nie wytniesz, poza tym szlifierka nie jest zbyt precyzyjna do takich rzeczy za bardzo rozgrzewa metal i będziesz miał jeszcze gorszą poprzypalaną blachę. Moim zdaniem odpada.

dar55
komentarz
komentarz

ale kombinujecie , wiertarka do ręki , cyrkiel , robisz ładne kółeczko , nawiercasz po kółeczku , później pilnik ręczny lub kamień szlifierski w wiertarce i finito

osmaga94
komentarz
komentarz

No właśnie chcę coś z wiertarką najleiej bo by było najprościej. Składajcie pomysły z wiertarą :D

LIDER
komentarz
komentarz
No właśnie chcę coś z wiertarką najleiej bo by było najprościej. Składajcie pomysły z wiertarą :D

Czy ja wiem czy najprościej :? Zrobić się da bez wyrzynarki, ale sporo roboty :?

grzegorzmce
komentarz
komentarz

http://www.forumpc.pl/viewtopic.php?t=11578 ja dzire zrobiłem wiertarką potem takimi nożycami do metalu a potem pilnikiem

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.