x-kom hosting

[Rozwiązany]Napęd widzi, ale błędnie odczytuje pliki audio

Miles
utworzono
utworzono

Witam wszystkich. Jakoż, iż mam problem, którego nie jestem w stanie sam rozwiązać wołam o pomoc na waszym forum :) A konkretnie. Mam nagrywarkę Light Srcribe LG. Praktycznie nowa, zakupiona 4 miesiące temu. Otóż od ostatniego czasu (nie wiem dokładnie jak długo) zaczęła mi wariować. Wszystkie płyty CD jak i DVD czyta poprawnie z wyjątkiem płyt audio. Jak wkładam płytę, naped ją widzi, tak samo utwory i ich dokładne nazwy, ale w momencie gdy chcę odtworzyć płytę, moge usłyszeć tylko kilkanaście pierwszych sekund pierwszego utworu po czym przelatuje mi (w WMP) przez wszystkie utwory i pokazuje taki komunikat :

"Program Windows Media Player nie może odczytać dysku CD. Dysk może być zabrudzony lub uszkodzony. Włącz korekcję błędów, a następnie próbuj ponownie."

Zastosowałem się do zaleceń lecz to nie pomogło, dalej pojawia się ten sam problem. Dzieje się to także w Classic WMP oraz w Winamp'ie. Zastanawiałem się czy to przypadkiem nie jest spowodowane błędnymi kodekami, gdyż niedawno instalowałem nowe (wcześniej wszystko grało) K-light Mega Codec Pck 4.9.0.0 Postanowiłem więc je odinstalować i sprawdzić czy wszystko ok, ale to nic nie dało. Instalowałem również starszą wersje kodeków, co także nie pomogło. Na tym moje doświadczenie się kończy i nie wiem co mogę dalej zrobić, także więc bardzo proszę o pomoc :)

Mag Magik
komentarz
komentarz

Hmm, jeśli to wina napędu:

Z menedżera urządzeń odinstaluj kanały IDE.

1) Start -> Uruchom -> devmgmt.msc

2) IDE ATA/ATAPi controllers -> zaznacz Podstawowy -> PPM -> Odinstaluj

3) To samo zrób dla drugiego.

Wykonaj to samo tyle, że dla napędu CD/DVD.

Stacja dysków DVD/CD-ROM -> PPM na urządzeniu -> Odinstaluj

...i restart systemu.

Miles
komentarz
komentarz (edytowane)

No ok, ale po restarcie systemu, muszę na nowo zainstalować napęd? Czy on już tak jakby będzie zainstalowany...?

Mag Magik
komentarz
komentarz

Kanały zainstalują się ''same'' po ponownym uruchomieniu komputera. Nagrywarka również zostanie wykryta jako nowy sprzęt a następnie zostanie zainstalowana. Ty właściwie nie musisz nic specjalnego robić :)

Miles
komentarz
komentarz

Ok, dzięki bardzo za zaangażowanie w problemie ;) Już się wyjaśniło. Akurat płyta główna, która posiadam, jak się okazało miała zainstalowane sterowniki, w których nvidia popełniła błąd. Zajęło to trochę szperania w google (i niestety na angielsko-języcznych stronach) ale ogólnie wystarczyło tylko pobrać nowe sterowniki do tej płyty (a dokładnie do chipseta, nforce. Ja posiadam 750i SLI). Mam nadzieję, że jak komuś się to samo pojawi to moje wytłumaczenie pomoże. ;)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.