x-kom hosting

Stałe łącze, a chcę zmienne IP

2549
utworzono
utworzono

Mam łącze blokowe, mam też router podłączony na 2 kompy a chcę mieć zmienne IP.

Da się tak?

Muszę iść do administratora sieci? Czy jest jakiś program który rozłącza się, zmienia IP i łączy z internetem znowu?

cabanmat
komentarz
komentarz (edytowane)

Jeżeli macie Neostradę to się da zmieniać IP (TPSA trzyma to w garści), nie wiem jak jest z Netią. Ale w usłudze DSL jest tylko jedno niezmienne IP czy to w tepsie czy netii.

Najprostszym sposobem na zmianę IP jest wyjęcie z routera kabla telefonicznego dosłownie na kilka sekund i włożenie go ponownie (oczywiście na włączonym routerze). Czekasz aż nastąpi synchronizacja z linią (aż dioda ADSL będzie świeciła światłem ciągłym). Od teraz masz nowe IP.

Sposób dobry dla darmowych userów z rapidshare.com :)

2549
komentarz
komentarz

Nie mam neostrady, mam łącze blokowe, IP wewnętrzne.

Z tym odpięciem kabla z routera nie pomogło...

dawid_c
komentarz
komentarz

Czyli masz po prostu stałe IP. Możesz co najwyżej pobawić się w bramki proxy, ale plików przez nie nie pościągasz.

.:RaDeK:.
komentarz
komentarz (edytowane)
Mam łącze blokowe, mam też router podłączony na 2 kompy a chcę mieć zmienne IP.

Da się tak?

Tak, jeżeli będziesz miał zmienne IP ( DHCP )

Muszę iść do administratora sieci?

Tak, musisz iść ale raczej się nie zgodzi ( to zależy jaka ta wasza sieć jest, czasem jest to w ogóle nie możliwe).

A jeżeli jakimś cudem by się zgodził to musiał byś resetować router aby zmienić IP.

2549
komentarz
komentarz

A resetowanie routera wystarczy na odpięciu kabla i podpięciu go na nowo? :-)

.:RaDeK:.
komentarz
komentarz (edytowane)

A poco odpinać ten kabel?? Reset wystarczy... Ale najsamprzód zapytaj czy zmienne IP jest w ogóle możliwe...

Sajko
komentarz
komentarz

Resetowanie modemu czy routera daje zmianę IP ale tylko przy ZMIENNYM IP. Jeśli takiego nie ma nic to nie da.

Jeśli chcesz zmienne IP na dobre musisz zmienić internet - nie ma innej rady. Albo baw się w zmiany proxy.

Jeśli chcesz zmieniać IP aby ominąć np. jakieś limity na stronach z filmami itp to Ściągnij program AlwaysVPN_XP

Uruchom program. Wejdź w Tray'a i jak Ci wyskoczy limit czy coś wyłącz program.

To jedyne co możesz zrobić ;)

Pzdr.

Cold
komentarz
komentarz

Widziałem na stronie z serialami taki trick, że ściągali jakiś program do poczty w AOLu i robili nową skrzynkę poczty i dostawali nowe ip. I tak można przełączać co chwilę IP tylko trzeba mieć 2 przeglądarki. do AOLa i zwykłego użytku ;)

Reszta powinna być na

www.serialeonline.pl
marcoromano
komentarz
komentarz

Za wiele zrobić nie mozesz :) Najlepiej zostaw to w spokoju ;) mozesz poszukac elite proxy i sie pobawic ale mala szansa abys cos wskurał;)

.:RaDeK:.
komentarz
komentarz

Dokładnie, jeżeli twoja sieć nie będzie korzystać z dynamicznego routingu to nic się nie zdziałasz.

Ile razy można temat wałkować :(

cabanmat
komentarz
komentarz

Reset routera sprawi, że będziesz musiał go ponownie konfigurować ! A tego raczej nie chcemy ... :)

.:RaDeK:.
komentarz
komentarz (edytowane)
Reset routera sprawi, że będziesz musiał go ponownie konfigurować ! A tego raczej nie chcemy ... :)

HAHAHA. Konfigurowałeś kiedykolwiek router? Masz do wyboru, albo zwykły reset albo przywrócenie ustawień fabrycznych.

Gdy resetujesz przez zwykłe przyciśniecie przycisku na obudowie ( ten co wciskasz np długopisem ) to wykonujesz zwykły reset. Nawet czasem wymagany jest po zakończeniu konfiguracji...

Nie spamuj !!!

nati5529
komentarz
komentarz

Witam , wiecie co , jestem zielona w tych sprawach , ale potrzebuję mieć zmienne ip aby głosować w konkursie kilka razy na dobę a nie tylko raz . Neta mam z multimedii , pisałam do nich jakie mam ip odpisali ,że dynamiczne, ale nie zmienia mi się adres ... nie wiem co mam zrobić , może coś trzeba ustawić w kompie ? Proszę Was o pomoc :))))Odpiszcie :)

kabi95
komentarz
komentarz
pisałam do nich jakie mam ip odpisali ,że dynamiczne,

Dynamiczne znaczy przydzielane automatycznie. Nie musi być zmienne.

kurczakos1
komentarz
komentarz (edytowane)
Dynamiczne znaczy przydzielane automatycznie. Nie musi być zmienne.

Wierutna bzdura. Dynamiczne czyli ZMIENNE. Nie wiesz - nie pisz, simple.

nati5529
komentarz
komentarz

acha ... obserwuję kompa i zapisuje sobie , to widzę , że mam tylko 2 numery które zmieniają się w kółko :((((( A mi zależy na zmiennym ,chcę sobie ponabija punkty w konkursie , wszyscy tak robią :)

  • 6 miesięcy później...
teka
komentarz
komentarz

[quote name='natka' date='19 lipiec 2009 - 12:54' timestamp='1248004482' post='815929']
acha ... obserwuję kompa i zapisuje sobie , to widzę , że mam tylko 2 numery które zmieniają się w kółko :((((( A mi zależy na zmiennym ,chcę sobie ponabija punkty w konkursie , wszyscy tak robią :)
[/quote]

pewnie dlatego że zewnętrzne IP jest stałe a ty dostajesz zmienne tylko w sieci lokalnej

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.