x-kom hosting

Monitor LCD - wypalanie się ?

rzezbi
utworzono
utworzono

Hej,

mam monitor LCD Samsung 710T. Mam go troche ponad 2 lata. Po okolo roku podwietlanie zaczęło się coś knocić. Zauwazylem w górnej części monitora dziwny jaśniejszy pasek z przebarwieniami ale nie reklamowałem (czekam na czas niedługo przed upływem gwarancji). Dziś włączyłem rano komputer i włączyłem arkusz kalkulacyjny, zostawiłem włączony monitor i poszedłem na uczelnie, wróciłem po około 3,5 godziny, zamknąłem arkusz i na jasnobrązowym tle zobaczyłem "cień" akrkusza. Po prostu zostały mi krateczki na monitorze. Na pewno nie jest to karta graficzna bo sprawdzałem. Monitor włączyłem wyłaczyłem itp i dalej to samo, restart kompa też nic nie dał.

Co to może być ? Bo podobno wypalanie się monitorów LCD to mit ...

akmaster
komentarz
komentarz

Wypalanie się LCD to nie żaden mit. Jednak z takim cieniem nigdy się jeszcze nie spotkałem. Najczęściej są to pojedyncze kropki w innym kolorze.

Radzę reklamować, a nie się martwić.

Pozdro

LIDER
komentarz
komentarz

akmaster, to o czy mówisz to wypalanie się pojedynczych pixeli, a to inna sprawa.

rzezbi, kopie Ci się układ sterowania matrycą lub podświetlenie matrycy pada z przyczyny wady fabrycznej produktu. Ta wada nie jest naturalną wadą tzw. "wypalania" się ekranów. Plazma się wypala tak jak TV kineskopowe (no teraz w obecnej technologii zredukowali to do minimum) ale LCD to inna konstrukcja i rządzą się tym inne prawa. Jedyny sposób to serwis.

rzezbi
komentarz
komentarz

heh,

monitor pochodził pare godzin z włączonym pustym tłem i znikło wszystko ... nawet wcześniejsze kreski, które były od zawsze. Doszedłem do wniosku, że owe kreski, które zauważyłem już wcześniej to kreski od paska adresu przeglądarki, i przycisków przeglądarki ... Dlatego je zawsze miałem bo pewnie przegl. jest najczęściej wyświetlanym okienkiem. Ok nie wiem co to ale bede reklamowal.

thx

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.