x-kom hosting

Problem z DVD-RW.?

Mictlan77
utworzono
utworzono

Ostatnio zakupiłem nagrywarkę DVD-RW i wszystko było by dobrze gdyby nie jeden szkopuł...

ona nie działa do końca jeżeli włożę do niej płytę CD działa normalnie i każda płytę CD mi odtworzyć...

nagrywa płyty DVD i CD także normalnie...

ale jak włożę płytę DVD to nie chce odtworzyć tzn. nie każda niektóre mi otwiera normalnie w w innych nie włącza sie autostart i jak wchodzę w Mój komputer i w stacje dysków to wyskakuje komunikat:

F:/ nie jest dostępny.

Niepoprawna funkcja.

Dlaczego? Nagrywarka jest zrąbana czy co?

Proszę o pomoc :)

Pozdrawiam :)

olej3232
komentarz
komentarz

Daj linka do jakiegoś sklepu w którym jest dokładnie ta nagrywarka, albo chociaż model napisz! I sprawdź czy są jakieś wspólne cechy płyt których nie czyta, może jest to jedna firma albo DVD+R lub też DVD-R (choć w DVD-R wątpię)

Mictlan77
komentarz
komentarz

TAk jest geniuszem :D

a ja debiil :P

moja nagrywarka czyta tylko DVD+ a ja odtwarzalem DVD- ;/

teraz musze sie dowiedziec czym to sie rozni i czemu mi nie odtwarza DVD- ;/;/;/

ale i tak dzieki :)

hefaistos
komentarz
komentarz

hejka mam podobny problem od jakiegoś czasu maja nagrywarka przestała odczytywać płyty DVD które wcześniej normalnie czytała co się mogło stać ?? czy to się zrypał napęd i trzeba go wymienić ??

dar55
komentarz
komentarz

mictlan ty lepiej napisz jaką masz nagrywarke bo coś się nie chce wierzyć by nie czytała DVD - :), hefaistos - przed bawieniem się sprzętem najpierw dobrze jest obejrzec płyte , na rysy, brud i czy czasami nie leżała na słońcu , ładnie zaczynaja prześwitywac

tazman
komentarz
komentarz

Możliwe że jeśli odtwarza tylko dvd - to po prostu nie może odczytywać +.

Sprawdź w Nero info tools jak dokładnie jest z twą nagrywarką, nadto zainstaluj sterowniki ASPI

hefaistos
komentarz
komentarz

pisałem przecież że wcześniej tzn jakieś 4 tygodnie temu odważała wszystko a tera nie chce i nie odtwarza nawet nowych płyt ! dopiero co rozpakowanych z pudełka bez rys płyty te były sprawdzane u mojego kumpla hulają!!

dar55
komentarz
komentarz
problem od jakiegoś czasu maja nagrywarka przestała odczytywać płyty DVD które wcześniej normalnie czytała co się mogło stać ?? ??

nic tu nie widac o nowych płytach , skoro nie płyty to laser , po za tym sprawdź czy wogóle ci chodzi napęd

tazman
komentarz
komentarz

W takim wypadku rozkręć nagrywarkę przeczyść spirytusem laser, potem spróbuj, jeśli nie zadziała to serwis, ale skoro jest na gwarancji to lepiej od razu do serwisy zanieś.

osmaga94
komentarz
komentarz

A ja mam taki problem. Mam nagrywarkę HL-DT-ST DVDRAM GSA-H42L i płyty DVD+R czyta a DVD-R nie czyta. Ale mam pytanie gdy włożę DVD-R to otwiera się ale jest pusta ale gdy otwieram Nero InfoTool to widzi ją i jest zapisane 3.42GB. I tu moje bytanie. Na DVD-R są moje zdjęcia zrobione cyfrówką więc nie jest to piractwo. To czy gdy przegram z DVD-R na DVD+R to czy napęd będzie ją widział (zawartość) czy też będzie pusta jeżeli -R jest pusta ? Proszę o pomoc

hefaistos
komentarz
komentarz

w tym problem że nie jest na gwarancji :(:( b spróbuje coś z tym zrobići napisze co i jak z jakiś czas

tazman
komentarz
komentarz

Zobacz czy ci je przekopiuje, podepnij tą nagrywarekę pod 2 kompa i sprawdź czy ci będzie czytać, jeśli nie format c:

osmaga94
komentarz
komentarz

A odpowiedzcie na mojego posta ;) 3 posty wcześniej ;)

dar55
komentarz
komentarz

osmega skołuj zwykłe dvd , i wtedy se przegraj z minusa na plusa ( ale sensu w tym niewiele) , lepiej zrób test które płyty czyta które nie tzn producentów płyt, jeżeli tdk , sony nie czyta i nie zapisuje no to masz problem znaczy złom

osmaga94
komentarz
komentarz

Ta ale słuchaj tego. Miałem LITEONA i nie czytał tych płyt oddałem go do servisu i no tak uszkodzony laser. Wrócił ten Liteon to zamieniłem na LGka i jest tak samo i nie wierzę że to też uszkodzony laser i oprócz tego dzisiaj wymieniłem jeszcze taśmę i też nic. A płyty DVD+R firmy Esperanza czyta a DVD-R firmy "extreme" (dystrybutor Verbatim) nie czyta. I w czym tkwi problem to ja nie wiem. Aha i zainstalowałem stery ASPI i też nic :/

dar55
komentarz
komentarz

test : dvd do kolesia i sprawdzasz, dvd kolesia do siebie i sprawdzasz , Analiza i podajesz wynik , bo w czary to nikt nie wierzy chyba

Mictlan77
komentarz
komentarz

moja ngrywarkaz odtwarzy tylko + ;/

czym sie rozni + od - ??

i jak odtwarza + to nie ma zadnej opcji zeby odtwarzała tez - ???????

olej3232
komentarz
komentarz

Mictlan77, podaj model nagrywarki!

osmaga94
komentarz
komentarz
moja ngrywarkaz odtwarzy tylko + ;/

czym sie rozni + od - ?

i jak odtwarza + to nie ma zadnej opcji zeby odtwarzała tez - ??????

To ja też się dołączę :P Moja to LG GSA-H42L i ona niby odtwarza DVD-R a wcale nie otwiera, tak samo miałem z Liteonem nie wiem jakim :P

olej3232
komentarz
komentarz

osmaga94, przeinstaluj system i sprawdź czy czyta! Jeśli to nie pomoże to możesz spróbować ściągnąć LG ODD Auto Firmware Update, ten programik powinien ściągnąć firmware do twojej nagrywarki i go zaktualizować. Jeśli zdecydujesz się na ten krok, robisz to na własną odpowiedzialność, ja nigdy tego nie robiłem, ale czytałem że się sprawdza!

osmaga94
komentarz
komentarz

NIe będę robił reinstalacji systemu bo to bez sensu jest. Jak nie da się nic zrobić to trudno :(

Mictlan77
komentarz
komentarz

wiec tak...

nagrywarka to: SAMSUNG SH-S182D

powinna odtwarzać: DVD-RAM, DVD+R, DVD+R DL, DVD+RW, DVD-R, DVD-R DL, DVD-RW, DVD-ROM, DVD-Viedo, CD-R, CD-RW, CD-ROM/XA, CD-ROM, CD-Audio, Video-CD, CD-I(FMV), Photo CD, CD-Extra,CD-TEXT

NIE ODTWARZA;/

i mam taki problem wchodze w ustawienia ztacji dysków i tam powinienem zaznaczyc włącz nagrywanie dysków CD???

nagrywarka nie czyta mi płyty DVD+RW (czystej) ani DVD-R (nagranej) czyta tylko CD... w moim komputerze napisane jest:

Nazwa: Stacja dysków DVD-RAM

Typ: Stacja dysków CD

Nagrywarka nagrywa m przez program ale tak nic nie moge odtworzyc...

Mam także druga nagrywarke ale CD i ona działa normalnie nie przeszkadza to ze mam CDRW?

dar55
komentarz
komentarz

a sprawdzał z was któryś czy w innych softach tez nie nagrywa, odtwarza itp ? nie tylko nero jest

osmaga94
komentarz
komentarz

Sprawdzałem. Ashampoo Burning Studio 5 i 7 i najnowszym Alkoholem.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.