x-kom hosting

"Duża" sieć domowa

EOG
utworzono
utworzono

Witam,

Moim problemem jest brak miejsca na płycie głównej na dołożenie nowej karty sieciowej dlatego postanowiłem nieco zmienić sieć ale natrafiłem na problem.

Projekt mojej sieci sieci

																		  -> Komputer klient(192.168.0.2 - XP)Modem(kablowy) -> Komputer Host(192.168.0.1 - Połączenie mostkowe; Vista) -> Komputer klient(192.168.0.3 - XP)																		  -> Komputer klient(192.168.0.4 - XP)																		  -> Komputer klient(192.168.0.5 - XP - laptop Ad-Hoc karta sieciowa USB)

Moim celem jest rozszerzenie sieci aby laptop(wykorzystując wbudowana kartę ethernet) przekazywał sieć do XBoxa(nie obsługuje kart sieciowych USB bez dodatkowego urządzenia(drogiego) ). Problem tkwi w tym że nie wiem jak ustawić przekazywanie sieci bez używania już istniejącego 192.168.0.1. Jestem otwarty na propozycje używania innych programów niż standardowe Windowsa.

Moim celem jest wydać jak najmniej pieniędzy wiec nie interesują mnie żadne routery i switche.

Mam nadzieję że ktoś mi pomoże (w najgorszym przypadku będę musiał dokupić kartę sieciową(kablową) USB)

EOG

Wielki.M
komentarz
komentarz

Hej!

Tutaj to ja widzę jedyne słuszne rozwiązanie czyli router z wbudowanym modemem.

Przy zastosowaniu routera znikają wszelkie problemy i koszty związane z utrzymaniem serwera (hosta).

Nie przesadzajmy, że teraz routery są drogie...

Demerzel
komentarz
komentarz

Motyka rzeki nie zawrócisz. Po pierwsze istnieje coś takiego jak rizer dający więcej złączy komputerkowi poczytaj google. Przejrzyj na googlach znajdziesz cyberbajt. Dalej jak chcesz koniecznie routing na kompie robić zapomnij o kiju i weź właściwe narzędzie jakim jest Linux, nauczysz się na przyszłość wydasz mniej na licencje.

EOG
komentarz
komentarz

Dzięki za podpowiedź z riserem(bo tak to się nazywa) ale niestety w pudle nie ma miejsca nawet na to(a otwartego pudla z wyprowadzonymi kablami na zewnątrz nie chce poza tym cena rasera z wystarczająco długim kablem/płytka (bo pionowo się nie mieszczą) jest porównywalna z ceną routera).

Głównie chodzi mi o to że by ktoś mi powiedział/naprowadził jak przekazać sieć już raz przekazaną w Windows XP. Ewentualnie przeprojektowanie całej sieci.

RE: Demerzel

Dalej jak chcesz koniecznie routing na kompie robić zapomnij o kiju i weź właściwe narzędzie jakim jest Linux, nauczysz się na przyszłość wydasz mniej na licencje.

Unix/Linux może jest dobrym rozwiązaniem biurowym, sieciowym(serwerowym) ale zupełnie nie nadaje się do niczego innego. Posiada najwolniejsze i najbardziej zaorane błędami środowisko graficzne(X-Window), które ciągle się wiesza. Ilość problemów jakie występują podczas aktualizacji systemu jest zbyt czasochłonna. Nie posiada odpowiedników narzędzi na systemy Windows(nie mówię tutaj o narzędziach biurowych OpenOffice) głównie chodzi mi tutaj o narzędzia .NET i DX służące do programowania i narzędzia graficzne(służące do modelowania i rysowania, tak wiem że MacOS ma ich więcej).

Moje zdanie jest takie, że jeżeli chcesz korzystać z komputera na więcej sposobów niż tylko oglądanie filmów, słuchanie muzyki, przeglądanie internetu to Unix/Linux to zły wybór. Unix/Linux pomimo stabilności nie nadaje się wcale do programowania(poza stronami internetowymi Ruby, Python, etc. i prostymi "programikami" w C).

Linuxy są niezastąpione jeżeli chodzi o sprawy serwerowe i proste korzystanie. Mam nadzieję że się ze mną zgodzisz.

Nie zgadzam się ze stwierdzeniem że licencje Windows są drogie ponieważ nie otrzymujemy tylko systemu ale pełną obsługę techniczną i proste aktualizacje.

Poza tym wielu pracodawców daje licencje na te systemy za darmo(stąd właśnie ja mam tyle licencji).

Jeżeli chodzi o systemu open source to czekam na "używalną" wersję ReactOS.

EOG

Demerzel
komentarz
komentarz (edytowane)

Nóż mi się w kieszeni otworzył jak przeczytałem te głupoty które napisałeś o problemach z Linuksem.

Od paru lat na co dzień WSZYSTKO robię pod Linuksem (pisownia Linux ale Linuksem nie jest dobrze ustalona ma wciąż sporo dowolności z tego co czytałem może ktoś mnie skoryguje).

Poczynając od prac biurowych przez pisanie PHP po KDevelop i C++ dodając do tego gry UFOAI czt FreeCol.

Konkretnie korzystam z Debiana z KDE 3.5 jak mam siąść do Windowsa dostaje dreszczy. Debian z KDE 3.5 pod pełnym obciążeniem przez WCG po kilku tygodniach pracy bez przerwy działa dla mnei jak świeżo uruchomiony po instalacji Windows bez obciążenia.

Aktualizacje są problemem? Ciekawe w której epoce dla kogo dajesz dwie komendy i tyle w praktyce rzadko widać najmniejszą różnice.

Fakt faktem brakuje pewnych programów np obsługi kasy fiskalnej, ale jak chcesz rysować masz Kivo. Odnośnie .NET czyj to wymysł? a jak myślisz kto stoi za c#? podpowiem Linux stoi na C i C++.

Edytowane przez Demerzel
EOG
komentarz
komentarz

Post nie dotyczy tematu!

Nóż mi się w kieszeni otworzył jak przeczytałem te głupoty które napisałeś o problemach z Linuksem.

Od paru lat na co dzień WSZYSTKO robię pod Linuksem (pisownia Linux ale Linuksem nie jest dobrze ustalona ma wciąż sporo dowolności z tego co czytałem może ktoś mnie skoryguje).

Poprawnie Linux spolszczone Linuks z powodu braku litery x w języku polskim. Obie formy są poprawne w Polsce.

Poczynając od prac biurowych przez pisanie PHP po KDevelop i C++ dodając do tego gry UFOAI czt FreeCol.

Wszystkie języki które obsługuje KDevelop(poza C, C++, Ada, Bash, Fortran, Pascal, Perl). Służą do robienia stron internetowych(jak już pisałem). Pozostałe służą głównie do bawienia się systemem(nic ciekawego nie osiągniesz bez wielkich projektów)

Konkretnie korzystam z Debiana z KDE 3.5 jak mam siąść do Windowsa dostaje dreszczy. Debian z KDE 3.5 pod pełnym obciążeniem przez WCG po kilku tygodniach pracy bez przerwy działa dla mnei jak świeżo uruchomiony po instalacji Windows bez obciążenia.

Mogę to samo powiedzieć w drugą stronę(nie korzystasz z Windowsów to nie wiesz jak się zachowują, nie masz realnego porównania).

Aktualizacje są problemem? Ciekawe w której epoce dla kogo dajesz dwie komendy i tyle w praktyce rzadko widać najmniejszą różnice.

Prawdą jest że z Linuksów korzystałem dawno z tego co sam zauważyłem małe aktualizacje nie sprawiają problemów, ale aktualizacje jądra trwają niewiargodnie długo(bez powodu czysty system się krócej instaluje) po czym mamy kupę problemów braku wstecznej kompatybilności(wiec nie mów że nie ma problemów).

Fakt faktem brakuje pewnych programów np obsługi kasy fiskalnej, ale jak chcesz rysować masz Kivo. Odnośnie .NET czyj to wymysł? a jak myślisz kto stoi za c#? podpowiem Linux stoi na C i C++.

Akurat kasę fiskalną znajdziesz na pewno(maszynę do robienia kanapek też) ale nie w tym rzecz. Nie rzucaj "nieistniejącą"(google jej nie zna) nazwą programu(mogłeś pochwalić się GIMPem który całkiem nieźle nadaje się dla "prostych"(nie kożystających zawodowo) ludzi). .NET jest bardzo mocną platformą Microsoftu która obsługuje bardzo przyjemny język C#(odpowiedz MS na Jave). Dzięki niemu można szybko osiągnąć ciekawe efekty(szczególnie korzystając z Frameworku XNA).

Windows też sto na C i C++ i pewnie i na asm(ale Linux też).

Jeżeli chcesz kontynuować dyskusję na ten temat proponuje założenie osobnego tematu/lub rozmowa przez PW.

Proponuję już nie zaśmiecać tego tematu(chcę żeby w końcu ktoś mi pomógł z siecią)

Demerzel
komentarz
komentarz (edytowane)

Kivo jest częścią pakietu Koffice. Z Windowsa XP korzystałem bardzo długo z 2000 w pracy mam porównanie. Nie chcesz zaśmiecać to nie gadaj bzdur, chcesz pomocy to ja masz weź Linuksa ewentualnie kup trochę sprzętu sieciowego jako najmądrzejszy na świecie wiesz przecież co i jak. Uważasz się za najmądrzejszego nie pytaj tylko sam szukaj odpowiedzi.

Jeżeli C++ służy do zabawy z systemem to gratuluje, z resztą BASH jak wiesz co robisz to potężna zabawka dla administratorów.

Jakie TY GENIUSZU masz porównanie Windows Linux?

Jeszcze jedno mylisz aktualizacje jądra z jego kompilacją. :lol:

Edytowane przez Demerzel

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.