x-kom hosting

"Głupia" pasta termo

Zany1990
utworzono
utworzono

Nałożyłem pastę termoprzewodzącą (to nie był mój pierwszy raz) w taki sposób że pokryłem proca i radiator tak cienką warstwą że prawie prześwituje (zawsze tak robiłem - z 3 razy już) a tu dupa...

Wcześniej proc podczas stresu miał góra 55 stopni, teraz na całkowitym luzie ma 65 stopni.

Teraz mam włączoną tylko mozillę i w momencie pisania tego posta proc ma 71 stopni.

Dodam że radiator jest dobrze podpięty (nie ma żadnych luzów) zresztą wszystko zrobiłem dokładnie tak samo jak zwykle a tu taka temperatura...

aha pasta to arctic silver 5 (poprzednio używałem identycznej)

Dodam jeszcze że jak mam włączoną samą mozillę (wszystko inne wyłączone) to proc ma 71 stopni a jak wejdę na stronkę na której wyskakuje reklama to w kilka sekund nagrzewa się do 80, po zamknięciu reklamy w kilka sekund spada do 70.

Nie testowałem jak sprawa wygląda podczas grania bo pewnie by mi kompa zresetowało.

Procek to Pentium 4 3mHz - wiem że one lubią się grzać ale nakładałem pastę na niego już 3 razy i zawsze najpierw było z 50 stopni a po kilku dniach jak pasta się wyrobiła spadało do 43 na luzie i 55 w max stresie. Nie wiem co mogłem zrobić nie tak tym razem.

Macie jakieś pomysły co jest nie tak ?

Duban
komentarz
komentarz

Mam pomysł, jeśli zrobiłeś na pewno wszystko dobrze tak jak zawsze to odczekaj te kilka dni ;) U mnie też tak było.

tomtom
komentarz
komentarz (edytowane)

Człowieku, co to za procek? -

Pentium 4 3mHz
nałóż trochę więcej tej pasty. Edytowane przez tomtom
Zany1990
komentarz
komentarz
Człowieku, co to za procek? - nałóż trochę więcej tej pasty.

znaczy się 3 gHz :)

co do ilości pasty to na początku troszkę za dużo nałożyłem ale rozkręciłem i dowodem osobistym zdjąłem nadmiar pasty teraz jest tak jak poprzednio czyli prawie prześwituje.

fball
komentarz
komentarz

ja zawsze robię tak że zdejmuję wentyl z radiatora smaruję proca pastą (bez żadnych prześwitów) , dociskam samym radiatorem następnie zdejmuję go i patrzę czy w każdym miejscu procek przylegał do radiatora (można poznać po takich jakby "górkach" na paście) jeśli wszystko jest ok to mocuję wentylator i wszystko przykręcam na maxa dzięki temu całemu zabiegowi temperatura w stressie nieprzekracza 43* , spróbuj zrobić tak jak opisałem...

Zany1990
komentarz
komentarz

Wiem o tym że radiator musi całą powierzchnią przylegać do płytki proca. Też wykorzystuję ten sposób co Ty. Niestety to nie jest przyczyną bo po zdjęciu radiatora cała powierzchnia jest pogórkowana, to znaczy że przylegał całością.

Gość
komentarz
komentarz
pokryłem proca i radiator tak cienką warstwą że prawie prześwituje

Pewnie masz słaby docisk i potrzeba troszeczkę więcej pasty ;).

I jeszcze jedno - pastę nakładamy wyłącznie na procesor :).

Zany1990
komentarz
komentarz

Wcześniej miałem więcej i się nagrzewał więc trochę zdjąłem.

co do tego ża uważasz że mam za cienką warstwę to raczej nie bo Ty mówisz że pastę nakłada się tylko na proc a ja nałozyłem na proc i na radiator więc jest w sam raz :) Poza tym tak jak powiedziałem już wcześniej wszystko do siebie elegancko przylega.

No nic poczekam jeszcze do soboty i jak nic się nie zmieni to zdejmę pastę z radiatora za to nałożę troszkę więcej na procek (w sumie to na to samo wychodzi) no ale czasami samo odkręcenie i skręcenie pomaga na różne problemy więc mam nadzieję że to coś da :).

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.