x-kom hosting

!!!!!!!!PRZEGRZANIE NOWY WIATRAK

Michael7
utworzono
utworzono

Witam

mam taki problem gdyż własnie kupilem nowy wiatraczek na procesor ale on nadal sie przegrzewa chyba to wina radioatora ale czy on sam moglby sie zepsuc czy cos w tym stylu...po okolo 5-10 minutach jest juz bardzo goracay a temp. procka przekracza 65C

LIDER
komentarz
komentarz

Zdejmij i załóż jeszcze raz cały cooler. Poza tym jaki to procesor? Wiesza się komputer?

Michael7
komentarz
komentarz

a co to jest coller...

procesor mam: Athlon2000 xp

LIDER
komentarz
komentarz

Cooler to wiatrak z radiatorem. Ale jak nie jesteś doświadczony to lepiej chyba nie zdejmuj, bo możesz skruszyć jądro. Poza tym czy komputer się wiesza tak na amen lub resetuje?

Michael7
komentarz
komentarz

nie wiesza ale gdy bedzie za duza temp. to sie tak jakby resetuje ale nic sie nie wlacza tylko pali sie czerwona lampka i komp chodzi ale nic nie dziala

[ Dodano: 2007-06-12, 23:52 ]

ja nie wiem czy to moze byc tego wina ale w poprzednim wiatraku uszkodzilem go linijka bo chcialem go zmierzyc jak byl wlaczony i rozwalilem 2 skrzydla moze wtedy cos wiecej sie uszkodzilo moze to byc mozliwe??

LIDER
komentarz
komentarz

Jaśniej? Znika obraz? Musisz twardo resetować czy się "odwiesza"?

Michael7
komentarz
komentarz

resetuje....

ale nie wlacza sie od nowa tylko jakby pada trupem tyle ze jest wlaczony....ale nic sie nie wlacza

LIDER
komentarz
komentarz

Tak na maginesie, linijką mogłeś uszkodzić tylko wiatrak. Radiatora linijką nie uszkodzisz, nie ma takiej opcji. Mogłeś wsadzić wiatrak o mniejszej wydajności.

Poza tym zainstaluj Everest Home Edition i podaj jakie jądro ma ten procesor. Jeśli Palomino to nie ma co się dziwić z temperaturą.

A i jeszcze. Czy nie było takich zwiech przed tym jak połamałeś linijką ten wiatrak? One się pojawiły dopeiro po zamontowaniu nowego?

Michael7
komentarz
komentarz

mam program zaraz napisze....tego nie bylo przed uszkodzeniem woogle temp. byla nizsza przed wymiana tylko po uszkodzeniu wzrosła

LIDER
komentarz
komentarz
mam program zaraz napisze....tego nie bylo przed uszkodzeniem woogle temp. byla nizsza przed wymiana tylko po uszkodzeniu wzrosła

- Jaka temperatura była wczśniej?

- Na jaki wiatrak wymieniłeś?

- Podaj te jądro procesora

- Jaki masz zasilacz?

- Czy przed uszkodzeniem nie było tych zwiech?

Gość
komentarz
komentarz

Michael7, Mam ostatnio podobne objawy i podejrzewam zasilacz. Temperatura procesora jest ok. Mam na innym kompie Athlona XP 2600+ i tam temperatura dochodzi do 74 stopni, a same Athlony mogą stabilnie pracować do 90-100 stopni (temperatura krytyczna)

Michael7
komentarz
komentarz

zasilacz??do temp. procka??watpie ten zasilacz nie ma jeszcze roku:((

LIDER
komentarz
komentarz
Michael7, Mam ostatnio podobne objawy i podejrzewam zasilacz. Temperatura procesora jest ok. Mam na innym kompie Athlona XP 2600+ i tam temperatura dochodzi do 74 stopni, a same Athlony mogą stabilnie pracować do 90-100 stopni (temperatura krytyczna)

Mam to samo zdanie, poza tym takie temperatury na jądrze Palomino 2000+ to standard zwłaszcza jak jest tak gorąco. Mi nie wygląda to na procesor i też podejrzenie moje padło na zasilacz.

zasilacz 350W

a jadro nie wiemj gdzie sprawdzic

- Ale jaki zasilacz? Jaka firma?

- Pogrzeb w Evereście teraz Ci dokładnie nie powiem gdzie to jest, bo siedze na linuxie.

Michael7
komentarz
komentarz

firma

Mode Com

LIDER
komentarz
komentarz

Jaki model dokładnie? To Feel czy zwykły?

Michael7
komentarz
komentarz

FEEL II

[ Dodano: 2007-06-13, 15:50 ]

http://img413.imageshack.us/img413/8575/procekak4.png

czy te jadro tu widac jakie czy gdzies indziej??

Gość
komentarz
komentarz

Tutaj widać. Thoroughbred-B - taki jak mój 2600+ i też mam ModeCom ale Deer.

LIDER
komentarz
komentarz

Tak jako nazwa kodowa. Hmm... jak na ten procesor to temperatura dziwna :/ Wersja B z tej serii była najlepsza z tego co pamiętam. Mój znajomy na nim ale w wersji 2200+ miał min. 34 stopnie, a max 40 stopni o ile dobrze pamiętam. Jeszcze się zoriętuje.

A co do zasiłki Feel II to złom. Wiem, że jedynki padały jak muchy. Teoretycznie może być przyczyną ale znów zastanowiła mnie temperatura procesora.

Jak możesz to pożycz od kogoś zasilacz i sprawdż czy się nie wiesza. Narazie skręć magistrale FSB w biosie o 33 mhz niżej i poużywaj trochę i powiedz czy się nie będzie wieszać.

Dodano:

Masz procesor kręcony. Skręć go normlanie tak jak powinien być, może to jest przyczyną. Ustaw FSB spowrotem na 133 mhz, może nie wyrabia Ci płyta główna na takim FSB, albo któryś inny z podzespołów. Nigdzie nie wspominałeś że procesor jest kręcony, to trochę niepoważne. Takie informacje to podstawa.

Michael7
komentarz
komentarz

teraz juz sie nie wiesz mam 2 wiatraczki jeden malytki zamontowalem z tylu w obudowie tak zeby dmuchal z jednej stronki na procesor 2 siedzi normalnie w radiatorze i zdjeta obudowa i temp. max jest 63C

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.