x-kom hosting

Problem przy instalacji Win98

baku90
utworzono
utworzono

Podejrzewam ze takich tematow juz bylo mnostwo, ale nie doszukalem sie czegos konkretnego na temat swojego problemu, wiec pisze w nowym temacie. Mam dosc stary sprzet, ktory chodzil na Win2000 raczej slabo, zdecydowalem sie zmienic SO na Win98. Tak wiec odpalilem instalator z dyskietki startowej, sformatowalem dysk z Win2000 (format c:), zresetowalem kompa bootujac najpierw cd-rom nastepnie floopa (probowalem tez na zmiane). Odpalam instalacje z obsluga cd, wpisuje literke cd-roma (F:) i chce przejsc do folderu w ktorym mam windowsa by uruchomic instalator (setup.exe) i tu pojawia sie problem. Wpisujac komende 'dir' wyswietla mi sie nazwa woluminu w cd-romie (0205062209) oraz nazwa folderu - WIN980~1. Rzecz w tym, ze na plytce cd z windowsem nie mam takiego folderu, a nie moge przejsc do tego wyswietlonego po komendzie dir poniewaz nie mozna zrobic znaku '~'. Dodam ze na plytce z windowsem mam jeszcze inne pliki choc wydaje mi sie ze to nie ma znaczenia. Podsumowujac - nie moge przejsc do odpowiedniego katalogu by zaczac instalacje. Prosze o pomoc. :)

ZooMpl
komentarz
komentarz (edytowane)

Wypal na płyte folder win98

Teraz dyskietka startowa > F: > cd win98 > setup.exe

it-wiki
komentarz
komentarz

No proszę, ktoś jeszcze stawia Win98 :)

śmiało wciśnij tyldę (z lewej na górze) a potem 1. Tylda się od razu nie pokaże ale pojawi sie razem z jedynką :)

pozdr,

M.

nitro07
komentarz
komentarz (edytowane)

nazwa katalogu WIN980~1 jest nawzą skróconą Twojego katalogu na płycie, dos nie obsługuje nazw katalogów dłuższych niż 8 znaków oraz zawierających spację lub polskie znaki diakryczne,

w przypadku takich nazw należy używać nazw skróconych

tyldę ~ uzyskasz wciskając jednocześnie klawisze Shift i 2xtylda ~

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.