x-kom hosting

Chłodzenie do i7 920

MMApanowie
utworzono
utworzono

Elo wszystkim mam problem a że się na tym nie znam za bardzo pytam sie was iwestuje nie długo kasę w i7 920 i mam zamiar go wykręcić na 3.8-4.0gh stabilnego działania 24/7(o ile to możliwe) i nie mieć dużych temperatór bo lubie mieć luz w budzie :)

no i tu się zaczynają schody bo nie wiem jakie chłodzenie do i7 wybrać;o na cel ten mam ze 300zł +/- i śmiało możecie do tej kwoty mi coś doradzać wymagania:

Chłodzenie:

tak jak wyżej napisałem wygodne OC proca łądny wygląd i jak najlepsza wydajność

bede wdzięczny jak ktoś mi da sensowne rady czytałem poradniki ze stron ale różnie bywa w praktyce dlatego was prosze

pozdrawiam

Szattek
komentarz
komentarz

Thermalright Ultra 120 extreme + Scythe Slip Stream 120mm 1200 rpm (albo 800 rpm)

MMApanowie
komentarz
komentarz

Thermalright Ultra 120 extreme ok a do niego musiałbym dokupic wiatrak tak? tylko tego Scythe Slip Stream nie ma na esc ;/ a tam kupuje kompa chyba możesz polecić inne wiatraki do tego chłodzenia ?

dzieki i pozdro

Gość
komentarz
komentarz

ja polecam asus triton 88 lub asus triton 81 oraz Noctua NH-U12P SE1366

linki do chłodzeń

Triton 88

triton 81

noctua

Szattek
komentarz
komentarz (edytowane)

Wentylatory nie wiatraki :) wiatraki masz w polu xD. Cichy musi być czy wydajność za wszelką cenę? Jedynym chłodzeniem równym lub minimalnie lepszym od TRUE z podanych wyżej jest ta noctua.

Gość
komentarz
komentarz

Bierz te chłodzenia co podałem są ciche i bardzo wydajne.

MMApanowie
komentarz
komentarz

aa z wygladu asus ale jezeli chodzi o wydajnosc to norcute raczej com? co polecacie

wiadomo nie moze bog wie jak wyc cihy musi byc ale glownie patrzymy na wydajnosc glosem sie narazie nie przejmujcie ;)

Gość
komentarz
komentarz

To prawda ze noctua jest troche większa i pewnie wydajniejsza ale te asusy mają lepszy wygląd a są tylko troszeczke mniej wydajne od noctua

MMApanowie
komentarz
komentarz

Ciekawe tylko czemu nikt ich nie poleca ;>:> i wgl mają odrazu wiatrak czyli sa gotowe do zamontowania problem oczywiście leży w tym że w esc.pl go nie ma a norcuty i thermalight extremy są

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

jezeli z esc to bierz te:

Noctua

Noctua NH-C12P

Różnią się tylko tym ze ta druga noctua jest troche mniejsza.A tych asusuw nikt niepoleca bo są chyba trudno dostęmpne.

MMApanowie
komentarz
komentarz

No własnie wiem ale do nich nie trza nic dokupywać com? już są gotowe do montażu?

orientujesz się jakie wyniki osiągne z tymi chłodzeniami w i7 920?

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Twój procesor ma taktowanie domyśłne 2,66Ghz jeśli tak to piszą ze na boxie wyciągają około 3Ghz więc niewiem ile na noctua na oko(moje zdaie) z 4GHZ chodziaz niewiem niepowiem ci.Są gotowe odrazu do montażu.

Masz tu recenzje NOCTUA NH-C12P:

Recenzja

Podkręcanie twojego procka i opis.

Klik

MMApanowie
komentarz
komentarz

Pecet dziękówa tez tak sądze problem w tym jakie tempy będa przy tych 4.0gh :E

pozdro

zostaje jeszcze sprawa budy ;p

Gość
komentarz
komentarz

Do jakiej kwoty chcesz tą obudowe to coś wybierzemy?.

MMApanowie
komentarz
komentarz

no jak 300zł chłodzenie to do 500zł dawaj..wymagania mam takie jak mówiłem ale szczerze wątpie że znajde coś lepszego od:

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...oducts_id=10941

ale jeżeli tak to dawaj chyba że inna buda i dodatkowe wentyle...hmm?

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

jakbys mógł dać tak z 69zł więcej to ta chodziasz niewiem czy taką chcesz zmieści ci się tak każde chłodzenie:

Klik

A jeśłi niemożesz dopłacić to:

Kliik

Lub ta co podałęś

Wybieraj i napisz jaką decyzje podjąłeś

xtremesystems
komentarz
komentarz

sa dwa najlepsze coolery powietrzne pod i7

Thermalright Ultra 120 extreme

Prolimatech Megahalems

reszta sie chowa popatrz na testy

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

a ja sie z tobą niezgadzam według mnie najlepsza jest na noctua.I podróbie tych chłodzeń niema w esc.A teraz wybieramy mu bude na noctue.Pozatym Noctua jest większa.

Tomiak
komentarz
komentarz

MMApanowie

buda wybrana przez ciebie bedzie najlepsza (mam starszy model i sprawuje sie bardzo dobrze)

Gość
komentarz
komentarz

ja bym brał tą pierwszą z allegro ale ta co podałeś przedtem też jest fajna.

xtremesystems
komentarz
komentarz
a ja sie z tobą niezgadzam według mnie najlepsza jest na noctua.I podróbie tych chłodzeń niema w esc.A teraz wybieramy mu bude na noctue.Pozatym Noctua jest większa.

a ja nie pytam jak jest wedlug ciebie...ja wiem jak jest z testow

zreszta ludzie z cooling.pl nawet nie polecaja tej noctuy do nehalemow

q1-09_cpu_cooler_results_vertical_d12sh-12_OC.png

albo prolima albo ultra (ze przelotki do kupienia,albo zestaw od razu z przelotka)

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

tak tylko chyba tego thermalait niema w esc a ty chcesz z esc tak????

MMApanowie
komentarz
komentarz

no właśnie ale w esc dlatego że dobre ceny/wiekszość produktów/składanie ..no o to chodzi

a co do budy to http://allegro.pl/item663329346_thermaltak..._va9003bws.html jak wezme tą to moge jszcze wentyle jakieś dokupić? gdybym dokupił za 120zł wentyli to zimniej by było niż w tym Antcku Game Hundread ??? :E

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.