x-kom hosting

Wiatrak w laptopie rzadko się uruchamia

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: Przemek ,
harryr
utworzono
utworzono

Witam!

Posiadam używanego laptopa Fujitsu Siemens Lifebook E Series z proc. Pentium III Mobile 933 MHz Tulatin.

Zauważyłem, że wiatrak włącza się tylko na kilka sekund przy uruchomieniu laptopa. Wczoraj Laptop chodził nieprzerwanie przez godzinę i wiatrak się nie uruchomił. Włącza się, jak pisałem, tylko na kilka sekund po włączeniu laptopa.

Chciałem sprawdzić temperaturę procesora ale ani Everest ani Speedfan nie odczytują jej.

W biosie też nie potrafię odnaleźć ustawień temperatury.

Czy może to być uszkodzenie czujnika? Co w takim wypadku robić? Jak długo może chodzić laptop z wyłączonym wiatrakiem.

Proszę, poradźcie mi coś :)

  • Rekomendowana odpowiedź
Przemek
komentarz
komentarz

Wlacz jesli mozesz 3d Marka lub inny program ktory drastycznie m. in. obciaza procesor i wtedy powinien sie wlaczyc.

To ze cooler sie nie lwacz nie oznacza ze jest popsuty.

W laptopach jest zaaawansowany system zarzadzania energia ktory wylacza cooler gdy temperatura proca nie jest drastyczna.

Boski4
komentarz
komentarz

Mój kuzyn miał laptopa bez wiatraczka i mu normalnie wszystko chodziło, więc nie musisz sie obawiać, że laptop ci się spali.

harryr
komentarz
komentarz

Dzięki. O to mi najbardziej chodziło. :lol:

tazman
komentarz
komentarz

Co najwyżej możesz na procesor umieścić specjalną podkładkę chłodzącą.

harryr
komentarz
komentarz

Ile to kosztuje, jak się montuje i gdzie?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.