x-kom hosting

[Rozwiązany] Segregacja zdjęć

Cort
utworzono
utworzono

Witam!

Nie wiem, czy wybrałem odpowiedni dział do tego tematu, jeżeli nie to przepraszam i proszę moderatora o przeniesienie tematu do właściwego działu ;)

Teraz przejdę do tematu...

Moja siostra to zapalony fotograf...

Robi bardzo dużo zdjęć, które bardzo dużo zajmują, ponad 21GB :/

A mój dysk twardy to 160GB (ale jak wiemy nie mieści 160GB danych, lecz trochę mniej - 149GB)

Brakuję mi miejsca na dysku przez te zdjęcia :/

A ona za nic nie chcę ich zgrać na DVD, bo woli je mieć w kompie :blink:

Jeszcze niektóre zdjęcia powtarzają się...

Ona ciągle nie ma czasu żeby pousuwać te powtarzające się zdjęcia i porobić sobie katalogi ze zdjęciami, owszem ma foldery ale nie posegregowane, nazwane byle jak...

I tu mam pytanie...

Zna ktoś z Was jakiś program do odnalezienia takich samych plików?

Chodzi mi o te powtarzające się zdjęcia...

I potrzebuję jakiegoś programu do robienia albumów ze zdjęciami, ale jeżeli zrobi sobie takie albumy, to w jej folderze ze zdjęciami też one będą tak posegregowane, czy zdjęcia te zostaną skopiowane do programu i tam podzielone na albumy??

Zanim ona sama sobie posegreguje te zdjęcia, to miną wieki...

Potrzebuję jakiegoś programu, którym szybko i łatwo to zrobi, tak żeby były one posegregowane w jej folderze ze zdjęciami, a nie skopiowane do programu (bo wtedy zajmą kolejne cenne miejsce na moim dysku twardym).

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

ejay
komentarz
komentarz

W windzie jest coś takiego. Klikasz prawym przyciskiem myszy na dany folder póżniej properties czy właściwości później customize ostatnia zakładka i tam masz opcję jak ma wyświetlać dany folder jako album czy best for many files. Po wybraniu windows zakłada w tym folderze malutki ukryty plik db bazodanowy który kataloguje zdjęcia. Jeśli masz podgląd w eploratorze windows możesz usunąć zbędne zdjęcia. Powodzenia.

piku
komentarz
komentarz

Spróbuj picasy - świetny program do katalogowania zdjęć i tworzenia albumów online: http://picasa.google.pl/ . Ma bodajże opcje wyszukiwania duplikatów plików, jednak nigdy z tego nie korzystałem.

Psycholandia
komentarz
komentarz
Cort
komentarz
komentarz

Ściągnąłem program Picasa, faktycznie bardzo dobry program...

Dzięki wszystkim za pomoc ;]

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.